Чим ви вмиваєтеся? Тільки водою чи якимось засобом для очищення шкіри обличчя? Чи влаштовує вас результат? Після вмивання шкіра не лише чиста, а й свіжа, еластична, не пересушена? Ми можемо поставити багато подібних запитань, але всі вони будуть зводитись до одного – до необхідності використовувати якісний засіб для вмивання, який відповідає потребам вашої шкіри і, як слід, у своєму сегменті дії підготовлює обличчя до подальших доглядових заходів.

Сучасні очищувальні засоби для обличчя – це чималий перелік видів косметики, а ще більший – товарних одиниць різних косметичних брендів. Мило, пінка, молочко, гідрофільна олія, гель для вмивання – що ж із цього всього вибрати? Наша мета – не схилити вас у бік того чи іншого продукту. Ми хочемо, аби ви добре орієнтувалися, яка косметика з якими завданнями справляється та на що здатна. Так ви самі завжди зможете підібрати найкращий засіб для вмивання. Той, який однаково добре працюватиме і на комфорт, і на зовнішній вигляд вашої шкіри.

Й ця стаття присвячена гелям. З інакшою косметикою ви можете ознайомитися в інших матеріалах нашого блогу, погортавши каталог і прочитавши інформацію в описах до конкретних товарних позицій, а також проконсультувавшись із нашими б’юті-спеціалістами. Сьогодні ж говоримо про гелі для вмивання – що вони таке, як діють і застосовуються, якій саме вмивачці слід віддати перевагу, з урахуванням індивідуальних потреб вашої шкіри? Тож почнімо.

Гель для вмивання – це…

Гелями для вмивання або гелевими вмивачками називається категорія косметичних засобів для дбайливого м’якого очищення шкіри, які мають відповідну густу гелеподібну консистенцію. Випускаються вони прозорими, з ніжною та приємною текстурою, при нанесенні злегка піняться.

В основі можуть бути як натуральні, так і синтетичні інгредієнти-очисники. Вони допомагають розчиняти залишки макіяжу, усувають надлишок шкірного сала, реалізують контроль виділень та чудово справляються з різними забрудненнями, зокрема з пилом, що осідає на обличчі й проникає в пори. Доповненнями можуть виступати різні добавки, що зменшують сальність, знижують чутливість, звужують пори та ін. Не важко знайти гель для вмивання, який буде вдало зволожувати, мінімізувати шкірні проблеми, знімати почервоніння і подразнення, зміцнювати, підживлювати, підтягувати або омолоджувати. Все залежить від того, які ефекти для вас актуальні.

Традиційно гелеві вмивачки сприймаються як засоби для проблемної шкіри, схильної до жирності, акне та інших недосконалостей. І, заради справедливості, варто відзначити, що в цьому сегменті вони дійсно справляються на «відмінно». Добре усувають надлишок шкірного сала, протистоять запаленням, загоюють мікротравми та зменшують висипання. Гель для вмивання з кислотами може також забезпечувати оптимальне відлущення відмерлих клітин. Продуманий склад дозволяє комплексно подбати про жирну, проблемну й чутливу шкіру, зробити її приємною на дотик, комфортною та красивою. Гель для вмивання від прищів – справді помічний засіб на щодень, якщо ця проблема періодично дається взнаки.

Так, більшість косметики підходить для проблемної і чутливої шкіри як компонент щоденного догляду. Але якщо у вас інший тип, відразу ж виключати можливість застосування очищувального гелю не поспішайте. Сучасна б’юті-індустрія пропонує гелі для вмивання для різних типів шкіри, які мають найрізноманітніші особливості та потреби.

Переваги гелів для вмивання

Як вже було сказано, гель для вмивання обличчя – це засіб з ефективною та делікатною дією на шкіру. Він чудово справляється з усіма типами забруднень (залишками косметики, надлишком себуму та ін.), зокрема з тими, які просто водою не змити. Він приємний на дотик при застосуванні. Але цим перелік його сильних сторін не обмежується. З інших переваг слід зазначити такі:

  • можливість підбору ефективної формули, з урахуванням типу та особливостей шкіри;
  • широта забезпечуваних результатів, завдяки основним і додатковим компонентам (не тільки позбавлення від жирного блиску, висипань, а й стимуляція клітинної регенерації, вироблення колагену, відлущування та оновлення, пом’якшення і зниження чутливості, згладжування негативів жорсткої води тощо);
  • проникнення активних інгредієнтів глибоко в шкіру із забезпеченням стійкого та накопичувального ефекту;
  • не забивання пір, легке змивання водою;
  • збереження гідроліпідної мантії шкіри й оптимального рівня pH;
  • зручність та простота застосування (як використовувати гель для вмивання правильно – трохи нижче);
  • економічна витрата (одне натискання на дозатор дає необхідну порцію, якої вистачає для очищення всього обличчя та шиї);
  • забезпечення чистоти, комфорту та свіжості після застосування, з виключенням відчуття стягнутості й пересушування;
  • не формування липкого шару на обличчі, який був би сприятливим середовищем для розмноження шкідливих бактерій.

Гель та інші засоби для вмивання

Чи є відмінності між гелями та іншими вмивачками, крім консистенції, упаковки та назви? Є. І полягають вони передусім в особливостях та ефектах, а не якихось технічних моментах.

Очищувальний гель без перебільшення можна назвати найзручнішим, найпростішим та найекономнішим у застосуванні. І це на додачу до гарантованої ефективності.

Міцелярна вода має збільшену витрату, порівняно з гелем. Передбачає задіяння спонжу під час очищення обличчя.

Олія та молочко характеризуються, мабуть, не меншою ефективністю, але часто обходяться дорожче.

Муси добре діють на шкіру, ніжно очищають, допомагають вирівнювати тон і мікрорельєф, позбавлятися від акне, але вони менш економічні й потребують попереднього усунення макіяжу за допомогою іншого косметичного продукту. В інакшому випадку мус належить застосовувати кілька разів.

Пінка зазвичай добре підходить і для демакіяжу, й для вмивання. Але консистенцію має легшу і проявляє себе трохи слабше в питанні очищення. З огляду на ці особливості, перш за все, непогана такого типу вмивачка для сухої шкіри та чутливої.

На відміну від усіх згаданих вище засобів, зокрема й гелів, мило застосовується для очищення не тільки обличчя, але й рук, і всього тіла. А відтак має підвищену мийну здатність, що забезпечується не такими м’якими та делікатними ПАР, які вводяться до складу тих же гелевих вмивачок. Тому з милом для вмивання необхідно проявляти підвищену обережність, стежити, щоб воно не діяло надто агресивно на ніжну шкіру, не руйнувало її захисний бар’єр, не пересушувало тощо.

Висновок: гель – хороший засіб для вмивання. Не єдиний, який заслуговує на увагу, але з урахуванням специфіки та ефектів, користується найбільшим попитом.

Гелева вмивачка для обличчя – як правильно вибрати?

Ознайомившись із наведеною вище інформацією, вирішили, що потрібно спробувати саме гелевий засіб, що саме він, швидше за все, підійде вам якнайкраще? Тепер турбує супутнє питання – як вибрати гель для вмивання? Розповідаємо.

Вибір цього продукту не супроводжується надмірними труднощами, але кілька моментів все ж таки належить врахувати, а саме:

  • тип шкіри;
  • вікові потреби;
  • склад косметики;
  • індивідуальні відчуття та запити шкіри, які, до речі, можуть змінюватися, залежно від сезону та інших зовнішніх і внутрішніх обставин.

З типом шкіри, мабуть, як і з віком, усе зрозуміло. Кожен має свій набір потреб, відповідно засіб для вмивання повинен саме їх задовольняти. А для цього до його складу мають бути введені певні інгредієнти. Тож, по-перше, точно визначте, що потрібно вашій шкірі, а по-друге, уважно вивчіть етикетку/опис косметичного продукту.

Жирна шкіра, схильна до запалень і чорних точок, потребує антибактеріальної підтримки, підсушувального ефекту, належного очищення пір і нормалізації вироблення себуму. Для такої добре підійде, наприклад, гель для вмивання з олією чайного дерева.

Проблемний тип, з частими акне, розацеа, куперозами та іншими шкірними негараздами, потребує спеціального підходу з усуненням сального блиску, звуженням пір, оптимальним зволоженням та живленням, делікатним відлущуванням. Відповідно, вдала косметика може містити цинк, екстракт алое, ніацинамід. Пропонуємо детальніше ознайомитися, на що здатний саме гель для вмивання з ніацинамідом.

Суха й чутлива шкіра, що найчастіше страждає від нестачі вологи, лущення і передчасного прояву зморшок, потребує особливого зволоження та живлення. Її важливо посилено захищати від зовнішніх негативних факторів. Потрібно стежити, щоб ніщо не порушувало водно-ліпідний баланс, не провокувало сухість та стягнутість. Слід звертати увагу на косметику з натуральними оліями, гліцерином, вітамінами та м’якими ПАР. Примітний у цьому сенсі зволожуючий гель для вмивання з гіалуроновою кислотою. При надмірній сухості можна спробувати ультразволожуючий гель із двома видами гіалуронки.

Щоб нормальна шкіра якомога довше радувала здоров’ям та красою, її теж потрібно очищати правильним засобом. Вона добре реагує на рослинні екстракти, антиоксиданти та низку інших компонентів. Для повсякденного очищення в цьому випадку можна взяти гель для вмивання з вітаміном С.

Для шкіри у віці дуже значимі оптимальні постачання колагену. Цей компонент сприяє підтяжці овалу, розгладжуванню та підвищенню пружності. Так що вмивачка з колагеном буде дуже навіть непоганим варіантом. Також у питанні забезпечення ліфтинг-ефекту хороше покаже себе гель для вмивання з ретинолом, який додатково зміцнює, відновлює та заспокоює шкірні покриви. А ще згаданий вище засіб з вітаміном С, який також висвітлить шкіру, захистить від згубної дії вільних радикалів, надовго збереже вашу молодість та красу.

Що стосується складу, то слід знати, що деякі виробники можуть використовувати компоненти, які є небажаними, оскільки не тільки користі не мають, а й шкоди здатні завдати. Це, наприклад, лауретсульфат натрію, мінеральні олії, парабени та деякі віддушки. З останніми особливо обережними варто бути людям, схильним до алергій.

Роблячи вибір на користь того чи іншого очищувального косметичного продукту, головне – пам’ятайте: найкращий гель для вмивання саме для вас – це той, який добре справляється з покладеними на нього завданнями, крім гарантованого очищення (це взагалі не обговорюється). Якщо потрібно усунути сухість та лущення, усуває. Якщо є потреба протистояти стягнутості та свербінню, протистоїть. При завданнях прибирати жирний блиск і звужувати пори, справляється з ними на «відмінно». Якщо шкіра в’яла, підтягує її і робить більш еластичною. Й тому подібне. Використовуючи гель, можна почати спостерігати позитивні зміни дуже швидко, але тільки тоді, коли той підібраний правильно.

Не зможете самі визначитися, якому саме засобу віддати перевагу – проконсультуйтеся з нашими б’юті-спеціалістами.

Техніка застосування гелів для вмивання

Хороші вмивачки для обличчя – це не тільки якісні, ефективні та правильно підібрані косметичні продукти. Це ще й такі, які правильно застосовуються. Загалом гелі для вмивання дуже прості у використанні, але послідовності певних дій все-таки потрібно дотримуватися:

  1. Можливо, знадобиться попередньо скористатися гідрофільною олією або міцелярною водою. Актуальність цього процесу залежить від того, чи призначений конкретний гель для демакіяжу. Якщо засіб усуває і декоративну косметику, й забруднення (що здебільшого реалізується виробниками, але бувають і винятки), тоді цей пункт пропускаємо і відразу починаємо з наступного. Аналогічно чинимо, якщо макіяж не був нанесений, зокрема при вмиванні з ранку.
  2. Сполоснути обличчя комфортною теплою (не гарячою) чистою водою. Холодна може сильно звузити судини, а гаряча – нашкодити ліпідному бар’єру.
  3. Видавити порцію гелю на долоні (це всього лиш кілька крапель), трохи розтерти його і масажними рухами рівномірно нанести на обличчя до незначного піноутворення. Поступово рухатися від лоба до шиї, особливу увагу приділяючи Т-зоні. Сильно терти не треба. Працюйте пальцями легко й акуратно. Уникайте тонкої та чутливої периорбітальної ділянки.
  4. Через приблизно півхвилини-хвилину змити засіб з обличчя знову ж таки теплою чистою водою, ретельно і у великій кількості для цілковитого видалення залишків гелю.
  5. Злегка промокнути рушником або одноразовою серветкою.

Все, ваша шкіра обличчя чиста й готова для нанесення іншої косметики, наприклад, тоніка або лосьйону, зволожуючого крему чи сироватки. Важливо, щоб догляд був комплексним. Вмитися – добре, але й іншими доглядовими заходами нехтувати не варто. Чудово, якщо використовувати засоби одного виробника й такі, що синергічно працюють на загальні цілі.

Як оптимально вмиватися двічі на день щодня, так само використовувати гель слід два рази – вранці та ввечері, без пропускань. Регулярність у цій справі має значення.

Бачите, нічого складного немає. Та й що може бути складного у вмиванні? Є хороший гель для обличчя, є бажання виглядати красиво, мати здорову та ніжну шкіру – жодних перешкод. Але вмивання/очищення шкіри – це фундамент всього догляду. Якщо тут постійно допускати навіть дрібні помилки, все інше може зійти нанівець. Грамотне очищення обличчя – одна з важливих передумов вашої краси та молодості.

Хочете прямо зараз подивитися найкращі вмивачки для обличчя? Заходьте в наш каталог, вибирайте та замовляйте. В наявності – різні гелі та інші засоби для вмивання. Підібрати ідеальний продукт буде нескладно.