Патчі під очі стрімко увійшли в б’юті-сферу й сьогодні ними користується багато жінок по всьому світу. Для більшості вони стали улюбленим засобом експрес-догляду за ніжною та підвищено сприйнятливою до негативів шкірою навколо очей. Користь патчів під очі вже не вимагає особливих роз’яснень. Хто хоч раз користувався якісними виробами, встиг оцінити позбавлення від набряків, темних кіл, ефект підтягнутості, освітлення шкіри або інші супутні дії, залежно від складу просочення. Так, ця доглядова косметика здатна багато на що. Однак бажані результати будуть, лише якщо знати, як правильно використовувати патчі і, звичайно ж, дотримуватися рекомендацій. Надмірних складнощів немає, проте є певна специфіка, як втім і в будь-якого іншого косметичного продукту. Давайте ж розберемося у всіх нюансах.

Застосування патчів під очі: правило №1

Перша та основна порада, з приводу того, як використовувати патчі під очі: перед початковим застосуванням нового продукту завжди уважно ознайомлюйтесь з інструкцією та рекомендаціями виробника. Від бренду до бренду, від однієї товарної позиції до іншої можуть бути деякі відмінності. І навіть якщо застосування патчів вам не в новинку, нехтуючи цим правилом, ризикуєте розчаруватися в результатах.

А тепер перейдемо до питань, відповіді на які розкриють вам повну картину.

√ З чого почати, коли у вас в руках – заповітна коробочка із патчами?

Не поспішайте відкривати упаковку та розміщувати патчі під очима. Спочатку підготуйте шкіру. Одна з головних помилок у застосуванні патчів – нанесення на непідготовлені шкірні покриви. Що потрібно зробити, так це ретельно очистити й виконати тонізацію. Це сприятиме глибокому проникненню активних компонентів. Для поліпшення ефекту можна заздалегідь помасажувати периорбітальну зону.

Перед виконанням подальших маніпуляцій шкіра обличчя має бути сухою.

√ Як правильно наносити патчі?

Загалом все дуже просто. Відкриваєте ємність, виймаєте одну пелюстку і прикладаєте під нижню повіку. Те саме робите з другою. Акуратно підчіпляти патчі допомагає спеціальна лопатка, яка зазвичай йде в комплекті. Відстань між верхнім краєм патча та лінією росту вій має становити щонайменше два міліметри.

Спосіб застосування патчів може варіюватися. Якою стороною накладати, куди вузький край повинен дивитися, а куди широкий, строгих вказівок немає. Все залежить від форми виробу та від того, як вам буде зручніше. Однак, косметологи рекомендують враховувати необхідний ефект. Якщо треба прибрати припухлість, краще, щоб широка сторона була спрямована на зовнішній куточок ока. А якщо усунути темні кола або розгладити зморшки, то навпаки на внутрішній.

√ Як краще носити?

Як використовувати патчі – сидячи, стоячи, лежачи чи байдуже?

Більшість сучасних патчів добре тримається на обличчі. З ними можна не тільки сидіти, пити чай, читати книгу, гортати стрічку новин у телефоні, а й ходити, займатися домашніми справами. Але все-таки фахівці радять прилягти. І обґрунтовують це кількома причинами. По-перше, у горизонтальному положенні лімфа на проблемних ділянках розсмоктується оперативніше, що сприяє усуненню набряків. По-друге, маєте чудову можливість хоч трохи відпочити. Чому б нею не скористатися?

√ Коли краще використовувати патчі – вранці чи ввечері?

У питанні, коли використовувати патчі, косметологи одностайні: найкращий час для їхнього нанесення – ранок. Лише ранок. Максимум – перша половина дня. Але ніяк не вечір. І вже тим паче з ними не можна засинати на ніч. Вечірній час не принесе потрібної користі. Навіть можливий зворотний ефект: те, чого ви хотіли позбутися (набряки, темні кола, надмірна сухість тощо), ще сильніше проявиться наступного дня. Дозвольте своїй шкірі вночі дихати та відпочивати. А в ранковому розпорядку залиште віконце для чудового доглядового етапу.

√ Скільки часу тримати патчі?

Час дії засобу може становити 10-30 хвилин. Точнішу цифру вам повідомить інструкція. Довше, ніж рекомендує виробник, тримати патчі на обличчі не варто. За вказаний час вони встигнуть віддати всі корисні компоненти. Далі почнуть втрачати свої властивості, підсихати і забирати вологу зі шкіри назад. Принцип «чим довше, тим краще» тут не спрацьовує. Більше сенсу має частіше наклеювання.

Як дізнатися, скільки потрібно тримати патчі, якщо сталося так, що ви не засікли час? Прислухайтеся до своєї шкіри. Як тільки почнете відчувати, що тканинні накладки віддали вам всю вологу, яку могли, пробують ніби присмоктуватися до обличчя, знімайте.

√ Як правильно завершити процедуру?

Знімайте патчі у напрямку від носа до скронь. Не вмивайтеся. Можете легенько поплескати чистими руками по підживлених ділянках, щоб закріпити залишки засобу у шкірі. Додаткову косметику після того, як використовувати патчі для очей закінчите, задіювати не обов’язково, оскільки есенція-просочення характеризується достатнім зволоженням та комплексним доглядом за шкірою повік. Але іноді може бути актуальним нанесення крему навколо очей, що закріплює ефект, запечатує активні компоненти патчів у шкірі та захищає від згубних зовнішніх впливів.

√ Як часто можна використовувати патчі для очей?

Все залежить від конкретного засобу. Оптимальна періодичність – 1-3 рази на тиждень.

Якщо робити це щодня, можна нашкодити, тому що шкіра перестане сама виробляти необхідні речовини, не маючи такої потреби із зовнішніми помічниками. Та й усі корисні інгредієнти, які отримуватиме у підвищених обсягах, не встигатиме переробляти. Зазвичай два-три дні якраз вистачає на таку переробку. І можна давати нову порцію підживлення.

Якщо, з’ясовуючи, як часто треба використовувати патчі, прийняти рішення на користь рідшого застосування, ефекти будуть знижені.

Хороший варіант – використання патчів курсами протягом 1-2 місяців з подальшою перервою. Однак, якщо вам потрібно швидко привести шкіру навколо очей до ладу, підвищити її еластичність, прибрати синці та набряки, скажімо, перед якимось важливим заходом або навпаки після вечірки, то разове нанесення теж дасть плоди.

√ Чи можна використовувати патчі повторно?

Склад, яким просочуються шматочки тканини, розраховується, як правило, на одне застосування. Якщо виробник не вказує на можливість багаторазового нанесення, краще так не робити. Це здебільшого негігієнічно та марно.

Не зважаючи на те, що сказане вище добре всім відомо, пошукові запити типу «як використовувати використані патчі» і «як використовувати патчі повторно» все одно дуже поширені. Що ж, якщо хтось хоче експериментувати, нехай. Ми ж не рекомендуємо цього робити. Ціна патчів не «кусається». Цілком можна дозволити собі поповнювати їх запаси за необхідності й не шукати шляхів вторинного застосування.

√ З якого віку можна використовувати патчі?

Потреба у використанні косметичних засобів з високою концентрацією активних інгредієнтів, зокрема патчів, з’являється ближче до 20-25 років. Раніше шкіра зазвичай не потребує їх. Проте не все так однозначно. Багато патчів не мають обмежень за віком. Потреба у зволоженні, знятті втоми та інших ефектах може виникати й у підлітковому віці. Тож в цьому питанні слід відштовхуватися насамперед не від того, скільки вам років, а від наявних шкірних нюансів і своїх відчуттів. Плюс вибирати відповідні засоби.

√ Кому не рекомендовані патчі?

Тим:

  • у кого – хвороби очей, наприклад кон’юнктивіт;
  • чия шкіра обличчя схильна до куперозу;
  • хто має шкірні ушкодження на/або поблизу периорбітальної зони до повного їх загоєння.

√ Як зберігати патчі після відкривання?

Важливо знати не тільки, як користуватися патчами, але і як їх правильно зберігати.

Зберігайте відкриту упаковку та задіюйте з неї корисні пелюстки стільки, скільки вказано виробником. Зазвичай це два місяці, але може бути й рік.

Виймайте патчі, якщо вони не в індивідуальних упаковках, спеціально призначеною для цього лопаткою, аби не допустити розвитку бактерій у ємності.

Щільно закривайте кришку, запобігаючи випаровуванню вологи. Зберігайте в сухому місці, без прямого сонячного впливу, на віддалі від джерел опалення, при кімнатній температурі (до 25 ℃).

√ Чи потрібно тримати патчі у холодильнику?

Якщо на це не вказує виробник, то така потреба відсутня. Патчі самі по собі, завдяки вологій основі, можуть дуже добре освіжати та охолоджувати шкіру. Якщо хочеться максимізувати тонізуючу дію, помістити баночку в холодильник на деякий час, все ж таки, можете. Але не в тому випадку, якщо у вас чутлива шкіра – різкі температурні перепади їй протипоказані.

Тепер ви з точністю до дрібниць знаєте, як використовувати патчі під очі. Застосовуйте всю їх силу з розумом – і тренд, який набув глобальної популярності, у зв’язку з попитом на природну красу, розкриється вам усіма своїми принадами.