Прищі, вугрі, вугровий висип, акне, комедони... Лякаючих слів багато, а суть одна. Це шкірні висипання, що виникають переважно на обличчі, але можуть бути й на спині, плечах чи інших частинах тіла. Вони завдають чимало незручностей фізичного та естетичного характеру. І якщо лише одиницям з нас подібне не знайоме, то переважна кількість людей стикається з цим дуже часто. Є і ті, кому постійно доводиться боротися з проблемою висипань і запалень, які їх провокують, хто весь час перебуває в пошуках ефективних рішень питання, як позбутися прищів.

Актуально дізнатися, як прибрати прищі з обличчя та/або тіла? Хочете знайти не разовий спосіб, а варіант, як уберегти себе від виникнення висипів надалі? Ми розповімо вам, як позбутися прищів у домашніх умовах, максимально подбати про свою шкіру, зробити її чистою, ніжною та гладкою. Такою, на яку дивитися приємно, до якої так і хочеться торкнутися.

Що таке прищі та якими вони бувають?

Щоб вирішувати проблему, треба спочатку зрозуміти, у чому вона полягає. Щоб зрозуміти, як прибрати прищі, слід попередньо розібратися, що вони таке. Зовнішні прояви, які й турбують переважно – це лише відображення того, що відбувається всередині.

Прищі – це закриті запалення, які розвиваються під поверхнею шкіри і проявляються на ній висипаннями. Найбільш поширені вони на обличчі, особливо в багатій на сальні залози Т-зоні (чоло, ніс та підборіддя), а також на спині та грудях.

Прищі – те саме, що й акне? Якщо один прищ, то ні. А от якщо їх багато по всьому обличчю, та ще вони ніби групуються, то так. Це вже не разове запалення, це вже хвороба, яка потребує лікування із супроводом спеціаліста. Щоб обличчя не вкрилося рубцями та шрамами, не можна допустити запущення акне.

Звідки прищі беруться? Прищі – це коли запалюються сально-волосяні фолікули, коли гіперактивні сальні залози, коли пори закупорюються надлишковим себумом та іншими забрудненнями. Вугор є своєрідним пробковим утворенням, у структурі якого присутнє шкірне сало, піт, ороговілі клітини, залишки косметики та інші зовнішні забруднювачі. Він закупорює сальну залозу та її протоки. Який результат цього, ви й самі знаєте, якщо задаєтеся запитанням, як можна позбутися прищів.

Появі прищів передує виникнення чорних точок – ділянок, закупорених зазначеною вище субстанцією. Себум, контактуючи з киснем, окислюється, темніє (звідси і назва «чорні точки») й сприяє формуванню безповітряного середовища з відповідними умовами для розмноження бактерій, які провокують акне. Причинами змін кольору можуть також бути зовнішні забруднення або вплив меланіну. Із цього приводу існують різні думки, але підсумок один. Бактерії розмножуються, підшкірне сало продовжує виділятися, а назовні вийти не може і збирається під пробкою, постійно підживлюючи утворення. Ось вам і запальний процес, що називається в дерматології закритим комедоном, оскільки реалізується під поверхнею шкіри. Йому характерні біле забарвлення та м’яка консистенція. Саме закриті комедони часто трансформуються в червоні прищі, що супроводжуються неприємними, а то й болючими відчуттями. Відкриті комедони – це висипання поверхневого типу, чорні крапки (темні та щільніші). Вони не болючі і легко видаляються в процесі косметичного чищення.

Крім закритих та відкритих комедонів, є ще кілька термінів, ознайомлення з якими допоможе вам розібратися у видах шкірних проблем та тому, як прибрати запалення на обличчі:

  • папули – червоні прищі зі щільною текстурою, позбавлені гнійної складової (болючі червоні горбики);
  • пустули – класичні червоні прищі, що всередині містять гній, а зверху мають запалену головку (після них можуть залишатися застійні плями і рубці – постакне);
  • рожеві прищі – симптоми такої хвороби, як розацеа. Вони не мають гнійного вмісту. На них не впливає робота сальних залоз, їх провокує розширення судин;
  • нодули, або вузли – ущільнення, які утворюються глибоко під шкірою, тверді вузлики, з яких в результаті виділяється гній, а потім на їх місці залишаються рубці;
  • кісти – це коли на одній ділянці накопичуються нодули. Їм характерні твердість та болючість. Вони вважаються важким ускладненням вугрової хвороби та вимагають великих зусиль. Тому поставити питання, як вилікувати прищі, слід набагато раніше.

До слова, вугрова хвороба може класифікуватися за формою на:

  • легку (чорні крапки);
  • середню (папули та пустули);
  • важку (нодули і кісти).

Також розрізняють чотири ступені поширення прищів:

  1. Висипання на одній-двох зонах обличчя.
  2. Наявність комедонів не лише на обличчі, а й на тілі. Можливе виникнення поодиноких папул.
  3. Коли переважають папули та пустули.
  4. Присутність болючих підшкірних вузлів і наявність рубців.

Чому з’являються прищі?

Щоб зрозуміти, як боротися з прищами, потрібно розібратися, із чим пов’язана їхня поява, що здатне провокувати висипання.

Прищі можуть виникати через різні причини, що варіюються у дітей, підлітків, дорослих, а також у жінок та чоловіків. Ось основні з них:

  • гормональний дисбаланс, насамперед у пубертатний період, під час вагітності, у певні фази циклу, але не лише;
  • спадкові фізіологічні особливості (генетична схильність);
  • дерматологічні передумови (гіперкератоз чи гіперсекреція сальних залоз);
  • недотримання особистої гігієни + неналежний догляд за шкірою (сюди належать часті торкання обличчя руками, неправильне застосування доглядової косметики, зокрема не регулярне, не по етапах, не відповідне типу та особливостям шкіри, таке, що передбачає шкідливі компоненти, та інше);
  • видавлювання старих прищів як сприятлива умова для появи нових (тож, якщо цікавить, як швидко прибрати прищі з обличчя, то точно вже не найпоширенішим антиспособом – видавлюванням);
  • недотримання питного режиму, незбалансоване харчування, далекий від здорового раціон, вживання жирної, смаженої, солодкої та іншої шкідливої їжі;
  • проблеми із травним трактом, що супроводжуються порушеннями балансу кишкової мікрофлори;
  • психоемоційні розлади (стреси, депресії тощо);
  • нестача сну, проблеми із засинанням, безсонні ночі та подібне;
  • шкідливі звички (головним чином, куріння та вживання алкоголю).

Тобто прищі можуть виникати, як через зовнішні, так і через внутрішні причини. Щось, як, наприклад, спадковість, від нас не залежить. Але більшість причин нам під силу усунути, скоригувавши тим самим стан шкіри в напрямку її здоров’я та краси. Визначаєте та усуваєте першопричину запалень – і радієте життю!

Єдине, що затьмарює ситуацію, це те, що позбутися прищів назавжди неможливо. Але цілком реально мінімізувати кількість висипань, запобігти виникненню нової висипки, надати здоров’я, чистоту і матовість обличчю, правильно підібравши домашній догляд.

Як прибрати прищі на обличчі в домашніх умовах?

Мабуть, із найскладнішим та найнезрозумілішим розібралися. Як і чому виникає вугровий висип, з’ясували. Саме час перейти до відповіді на запитання, як очистити обличчя від прищів. Чи можливо це зробити вдома, і якщо так, то як?

На щастя, найчастіше позбавитися прищів без постійних відвідувань дерматологів, косметологів та інших фахівців можливо. Але, забігаючи наперед, якщо не вийде, не нехтуйте походом до професіонала. Завдяки професійній допомозі, іноді навіть просто консультативній, можна легше і швидше встановити, яка саме проблема актуальна, що її спровокувало та як з нею найкраще боротися.

Продовжимо розбирати, як прибрати вугрі вдома.

Перше, що потрібно зробити, це забрати з повсякдення зайве у плані їжі, шкідливих звичок тощо, постаратися налагодити здоровий спосіб життя.

Друге – забути про видавлювання прищів, щоб не стимулювати поширення висипів.

Третє – правильно скласти й ретельно дотримуватися програми догляду за шкірою обличчя із застосуванням підходящої косметики, яка не змусить довго чекати на перші результати. І, що важливо, закріпить позитивні ефекти, дозволить звести на мінімум різні висипи та їх частотність.

Профілактика вугрового висипу – це дуже важливо

Рекомендуємо врахувати два моменти:

  1. Від виникнення висипів на шкірі ніхто не захищений.
  2. Запобігти появі прищів набагато простіше, ніж потім шукати та впроваджувати на практиці варіанти позбавлення від них.

Тому, щоб не турбуватися про те, як вилікувати прищі на обличчі, дуже важливо дотримуватися профілактичних заходів. Наші рекомендації щодо цього такі:

  • слідкуйте за станом свого здоров’я;
  • зробіть акцент на ЗСЖ;
  • дотримуйтеся гігієни;
  • відкоригуйте раціон;
  • не використовуйте занадто часто та багато декоративної косметики, наносьте на обличчя лише якісний та безпечний макіяж;
  • не забувайте про розумну фізичну активність, займайтеся спортом;
  • не чіпайте обличчя руками без потреби (і так, телефон до щоки теж не притискайте).

Все до неможливості елементарне, погодьтеся. До того ж, для чистоти вашої шкіри мега помічне. Чому б не спробувати?

Які косметичні засоби від прищів можуть допомогти?

Тепер безпосередньо про доглядову косметику… І профілактика, й питання про те, як позбутися прищів на лобі, носі, підборідді та інших ділянках, передбачають дотримання спеціального щоденного догляду з обдуманим вибором косметичних засобів. Можна назвати це б’юті-рутиною, але без неї нікуди. Вона зосереджується на глибокому очищенні та коригуючому догляді, що нормалізує функціонування сальних залоз, оптимізує формування шкірного сала та мінімізує шкірні висипання в майбутньому.

Вибирати доглядову косметику слід обдумано, а використовувати регулярно і тривало. В щоденний догляд необхідно включити вмивання пінкою, використання лосьйону або тоніка. Раз-два на тиждень важливо робити відлущувальний пілінг і застосовувати очищувальні маски. Не забувайте регулярно зволожувати шкіру: всупереч поширеній думці, що жирність дорівнює вологість, це не так. Якщо жирна шкіра буде зневодненою, у ній себуму вироблятиметься ще більше. Для корекції локальних недосконалостей використовуйте SOS-засоби. Не нехтуйте сонцезахисною косметикою, що захищає від згубного впливу ультрафіолету, протягом усього року – не тільки в літню спеку.

Щоб прибрати прищі з обличчя/не допустити їх появи, дуже серйозно поставтеся до вибору доглядової косметики. Відмовтеся від жорстких лужних, спиртових та інших агресивних продуктів, що сильно сушать. А ось компоненти, які бажані – це саліцилова кислота, АНА-кислоти, гідролат або олія чайного дерева та ін. Оптимально, якщо коригуючий догляд відповідає рівню рН шкіри 5,5.

Не надто надійтеся на народні засоби. Краще віддайте перевагу перевіреній косметиці від надійних виробників, засобам з клінічно доведеною ефективністю.

Щоб ефективно позбутися прищів, обов’язково вибирайте косметику, яка відповідає типу шкіри. Жирна шкіра добре відгукується на матуючі компоненти, що належним чином регулюють роботу сальних залоз, запобігають новим запаленням. Комбінована потребує двох типів інгредієнтів: таких, які підсушують жирну Т-зону, й тих, що зволожують інші, сухіші, ділянки. При схильності шкіри до запалень доцільно використати косметику для проблемного типу. Якщо шкіра запалюється не дуже часто, краще віддати перевагу продуктам точкового нанесення, аби не спровокувати пересушування.

Косметика з чайним деревом – рекомендація експертів

Особливо добре при вугровому висипі зарекомендувало себе чайне дерево в косметиці. Якщо в засобі є гідролат чи олія чайного дерева, для проблемних ділянок шкіри це те, що потрібно.

Косметична сировина з чайного дерева має унікальний хімічний склад, багатий на різні корисні для шкіри речовини: терпініни, сесквітерпени, пінен, цимін та багато інших. Олія чайного дерева славиться антибактеріальним, антисептичним, протигрибковим та іншими впливами. Вона – надпотужна зброя проти прищів, яка не тільки знижує обсяги запалень на обличчі, а й зменшує перебіг шкірних захворювань. Гідролат чайного дерева – справжня знахідка для шкіри, що потребує зцілення. Йому під силу позбавити від акне та постакне, відновити шкірні покриви після негативних зовнішніх впливів.

Сьогодні можна купити олію чайного дерева, знайти гідролат, як окремо, так і у складі спеціалізованої косметики від вугрів. І те, й інше – чудово! Запрошуємо ознайомитися з тематичною лінійкою продуктів TEA TREE Mr.SCRUBBER.

У нас є олія чайного дерева від прищів, що оперативно заспокоює запальні процеси, прискорює загоєння, є чудовим доглядовим засобом для жирної та комбінованої шкіри. Олія чайного дерева для обличчя забезпечує комплексну турботу, суттєво наближаючи до здоров’я та краси.

Зверніть увагу на гель для вмивання з олією чайного дерева. Він добре нормалізує вироблення себуму, усуває жирний блиск і звужує пори.

Ще один чудовий засіб для миття – мило для обличчя та тіла з олією чайного дерева. За ним – глибоке очищення та освіження, мінімізація висипання та протистояння жирному блиску.

Якщо потрібний кремовий косметичний засіб, то наша пропозиція – крем для обличчя з гідролатом чайного дерева. Усунення запальних процесів та позбавлення від прищів, запобігання постакне та шрамам у ньому вміло скомпоноване зі зволоженням, освіженням і розгладжуванням шкіри, вирівнюванням її кольору та текстури.

Ну а лосьйон з гідролатом зеленого чаю, що має яскравий бактерицидний і в’яжучий ефект, істотно зменшує обсяги висипань, робить пори вужчими, колір обличчя – рівномірнішим, шкіру, в цілому – зволоженою, тонізованою та чистою.

Вся косметика Mr.SCRUBBER, що містить чайне дерево для обличчя та тіла, примітна, окрім незаперечної ефективності, легкістю застосування, натуральністю (читати – безпекою) та доступними цінами.

Тож як позбутися прищів? Будьте готові відповідати на це запитання, оскільки після дотримання описаних у статті рекомендацій, після застосування косметики на основі чайного дерева чудові зміни на вашому обличчі просто не залишаться непоміченими людьми довкола. Використовуйте отримані знання по максимуму, діліться секретами з іншими – й нехай проблема прищів стане вирішеною для вас та ваших близьких!