Про те, що за руками як візитівкою жінки необхідно регулярно і правильно доглядати, сьогодні знають, напевно, всі. Манікюр – мега популярна як салонна, так і домашня процедура. А як щодо ніг, а якщо бути точнішими, стоп? Тут справи трохи інакші. Багато хто не забезпечує своїм ніжкам належного догляду, посилаючись на те, що їх у взутті не видно, що це надмірність, немає часу або грошей для відвідування салону, не знають, як зробити педикюр вдома самостійно тощо.

Але якщо є бажання, щоб ноги виглядали красиво і були здоровими (так-так, догляд за стопами – це не тільки про естетику), без періодичних доглядових заходів не обійтися. Є час, бажання, кошти – можна піти до майстра. Він зробить свою роботу, а ви насолоджуватиметеся результатами. Якщо ж чогось із перерахованого не вистачає, ви цілком можете впоратися самі. А як правильно робити педикюр вдома, ми зараз вам детально розповімо.

Почнемо з самого початку, або Навіщо робити педикюр?

Доглядати за ногами обов’язково передусім з гігієнічних міркувань. Не тільки фарбувати нігті лаком у літній період, під час переважного перебування в шльопанцях та босоніжках, а й у інші сезони. Фахівці рекомендують перетворити догляд за ніжками на цілорічну процедуру з оптимальною періодичністю 3-4 тижні. І, до речі, лаком користуватися зовсім не обов’язково – гігієни це особливо не стосується. Різнобарвні лаки – скоріше, справа смаку, що кому подобається. А ось є низка косметичних продуктів, які значно важливіші, до прикладу, засоби для видалення загрубілої шкіри та натоптнів, зволожувальні креми для стоп, освіжаючі спреї для ніг та ін. Саме вони й повинні формувати основу арсеналу доглядової косметики для педикюру.

Та повернімось до нашого питання. Так навіщо робити педикюр взимку, восени та взагалі цілий рік?

Головна функція педикюру – підтримувати здоров’я й запобігати різноманітним хворобам ніг. Грибкові ураження, зокрема дерматомікоз, якому сприяє підвищене потовиділення ніг, лущення, тріщини, ороговілі ділянки, натоптні, врослі нігті – ці та інші знайомі більшості проблеми можна вирішити або не допустити, якщо словосполучення «домашній педикюр» зробити для себе корисною звичкою. Ми зараз не стверджуємо, що з усіма захворюваннями ніг можна впоратися самостійно в домашніх умовах, і немає сенсу звертатися до фахівця. Ні. Подолог (лікар, що спеціалізується на хворобах стоп) – дуже важлива та потрібна професія. Але якщо ситуація не запущена і проблема піддається вирішенню самотужки (а профілактика тим паче), то вдаватися до медичної допомоги не обов’язково.

Вважаємо, що друга за значенням функція – забезпечення комфорту і гарного настрою. Коли шкіра м’яка та ніжна, нігті акуратно підрізані, задирки не доставляють дискомфорту самі по собі та зачіпляючись за одяг – це дуже приємно. Суть розумієш, коли протилежне дається взнаки і підпсовує життя: настрій погіршується, хода втрачає колишню впевненість. Ось тоді багато хто і починає робити педикюр. Хоча по-розумному – краще подібного не допустити, ніж потім не знати, як з цим бути, й постійно відчувати незручності.

На третє місце ми без докорів сумління ставимо естетичний аспект. Повністю усвідомлюємо, що для багатьох, хто робить педикюр вдома або у майстра, саме естетика пальчиків та стоп загалом – в пріоритеті. Мовляв, хочу, щоб ноги виглядали красиво й доглянуто, і крапка. Але ні про яку красу і мови бути не може, якщо шкіра та нігті ніг не будуть здоровими. Спочатку важливо забезпечити їх хороший стан, слідом підтягнуться комфортні відчуття, та й краса (природна або з лаком на нігтях) не змусить на себе довго чекати.

Тож розібратися, як зробити педикюр в домашніх умовах – не забаганка, а цілком закономірна потреба кожної жінки.

Види педикюру

Перед тим, як розпочинати, треба розуміти, що виконувати процедуру можна різними способами. І що педикюр – це увага не тільки нігтям та пальцям, а повністю стопам.

Єдиної схеми з точними кроками, від яких не відступити, немає. В наш час варто дізнатися про всі варіанти, як можна робити педикюр самій, і підібрати те, що підходить найбільше саме тобі.

Існують такі основні різновиди педикюру:

  • класичний обрізний. Передбачає попереднє розм’якшення стоп у теплій воді. В роботі можуть використовуватися ножиці, щипчики, пемза та інші інструменти. Такий догляд допомагає покращити зовнішній вигляд нігтів, запобігти проблемам з нігтьовою пластиною, чудово впоратися з кутикулою при її сухості, жорсткості та щільному приляганні;
  • європейський необрізний. Також передбачає замочування стоп у масажній ванночці або іншій ємності з теплою водою. А що при ньому не передбачено, то це обрізання кутикули. Видалення шкірки біля основи нігтя відбувається більш щадним, абсолютно атравматичним способом. На допомогу приходять спеціальні засоби-ремувери (пом’якшувальні креми) та апельсинові палички. Примітна особливість європейського педикюру – можливість істотно уповільнити ріст кутикули. Сьогодні це один із найбільш оптимальних варіантів для дому, що користується великою популярністю;
  • комбінований. Практично той же класичний. Однак замість пемзи для обробки стоп задіюється апарат для педикюру;
  • апаратний. Не потребує попереднього розпарювання ніг та інших підготовчих заходів. Робиться по сухій шкірі спеціальним апаратом (фрезером). За допомогою різних насадок можна делікатно та ефективно виконувати всі маніпуляції: видаляти кутикулу, надавати форму нігтям, чистити п’яти, згладжувати дрібні тріщини та знімати гель-лак;
  • кислотний. Передбачає обробку стоп засобами на основі фруктових кислот, які не травмують поверхню шкіри;
  • бразильський. Шкіра розм’якшується за допомогою спеціальних шкарпеток із кремовим наповненням;
  • SPA-педикюр. Чудовий спосіб розслабитися, виконати тонізацію, зміцнення та оздоровлення своїх ніг. Крім стандартних гігієнічних заходів, передбачає низку доглядових ритуалів із застосуванням, зокрема, пілінгів, кремів та масок. Закінчується, як правило, релаксуючим самомасажем ступень. Таким чином, корисне поєднується з приємним;
  • медичний. Приходить на допомогу, коли з’явився грибок нігтів, є глибокі тріщини, болять мозолі та натоптні. Не варіант для домашніх умов. Знаходиться в компетенції винятково лікаря-подолога.

Педикюр вдома: що потрібно?

Слід підготувати індивідуальний набір для домашнього педикюру.

З інструментів і допоміжних матеріалів знадобляться: ванночка (ємність для розмочування), спеціальна терка для педикюру (вона ж – педикюрна пилка для шкіри стоп), пемза для ніг, щипчики на кшталт манікюрних, металевий пушер або апельсинові палички, високоабразивна пилка для нігтів, полірувальний баф, ножиці. Металеві інструменти необхідно стерилізувати перед використанням та після нього, аби користь від процедури не обернулася шкодою.

Помічні засоби для педикюру в домашніх умовах:

Якщо передбачається нанесення декоративного покриття на нігті, тоді ще буде потрібен лак. У випадку з гель-лаком додатково – база, топ, засіб для видалення липкого шару та інші відповідні косметичні продукти, плюс лампа для сушіння нігтів.

Ключові етапи педикюру вдома

Тож, педикюр навіщо робити, з’ясували. Які його види можна застосувати, розібралися. Які інструменти та засоби для домашнього педикюру необхідні – із цим теж зрозуміло. Залишилося пройтися безпосередньо по етапах і дізнатися, що до чого.

√ Зняття старого покриття (якщо таке є) та корекція форми нігтів. З формою нігтів на ногах, на відміну від рук, краще не експериментувати. Бажано стригти й підпилювати їх, враховуючи природні задатки нігтьової пластини. Квадрат або м’який квадрат – здебільшого те, що треба. Надайте форму абразивною пилкою. Підпилюйте плавно, рухаючись в одному напрямку від краю до центру. Після цього можете відполірувати поверхню бафом (правильний рух – від кутикули до краю).

√ Прийняття ванночки для ніг. Може використовуватися натуральна морська сіль для ванн. Хтось любить додавати у воду трави чи ефірні олії. У продажу також не складно знайти спеціальний розчин для педикюру, але вони виготовляються, зазвичай, на основі тієї ж морської солі. Якщо нічого немає під рукою, а процедуру не хочеться відкладати, можна використовувати гель для душу або мило. Потримайте ноги в теплій воді (не більше 40 ℃) хвилин 10-20, щоб розпарити шкіру та кутикулу. Тим часом можете почитати книжку, подивитися відеоролик чи просто відпочити, нічого не роблячи. Це ваш час для розслаблення. По завершенні дістаньте ноги з води й насухо витріть рушником.

√ М’яка ексфоліація. Не приділити увагу п’ятам і стопам – все одно, що й не зробити педикюр вдома. Беріть педикюрну пилку або натуральну пемзу (при апаратній процедурі – фрезер) – і робіть стопи ніжними та доглянутими. Якщо є дуже проблемні місця з набридлими мозолями, натоптнями та загрубілостями, перед пемзою/теркою/апаратом застосуйте кератолітичний засіб. Якщо все більш-менш нормально, можна використовувати скраб або для всієї стопи, або лише для її верхньої частини з ніжнішою шкірою. Наша особлива рекомендація – скраб для ніг із вулканічної пемзи та перліту.

Зверніть увагу: ексфоліацію слід виконувати на суху шкіру, не дуже стараючись, щоб не пошкодити. Якщо перестаратися, можна зняти зайвий шар шкіри, що погано позначиться на її еластичності та ваших відчуттях. Більше того, пошкоджена шкіра почне посилено захищатися, а ви не просто не позбавитеся від мозолів – отримаєте нові. Тож запам’ятайте й завжди дотримуйтеся головного правила ексфоліації стоп – м’яко, акуратно та в міру.

√ Догляд за кутикулою. Коли догляд за стопами здійснено, саме час зайнятися кутикулою. Що саме потрібно робити, залежить від того, який педикюр вдома самостійно виконувати ви обрали – обрізний чи необрізний.

Якщо вирішили обрізати цю шкірку, спочатку відсуньте її металевою лопаткою або дерев’яною паличкою. Тиснути й робити занадто глибоке захоплення не потрібно, інакше можна пошкодити матрицю та спровокувати деформацію нігтьової пластини. Після цього скористайтеся кусачками (нашкірницями) або манікюрними ножицями. Інструмент має бути гострим і легко розкриватися, щоб не було зайвих складнощів у роботі, а результат порадував. Коли шкірка видалена, нанесіть антибактеріальну загоювальну олію для кутикули і нігтів, щоб забезпечити заспокійливий ефект, посприяти відновленню та загоєнню мікроушкоджень, не допустити потрапляння всередину бактерій.

Якщо вибрали необрізний домашній педикюр, на допомогу прийде ремувер для кутикули. Він може бути лужним чи кислотним. Перший – більш щадний і його після завершення дії можна просто змити водою. Другий як агресивніший потребує додаткової нейтралізації лугом, аби не допустити пересушування шкіри та опіків. Наноситься гель-ремувер по горошинці на кожен ніготь й розчиняє шкірку біля його основи. Залишки забираються серветкою або інструментом.

√ Масаж та зволоження. Це може бути як завершальний етап домашнього педикюру, так і окремий щовечірній ритуал. Візьміть хороший поживний і зволожувальний крем для ніг (як варіант – заспокійливий та тонізуючий масажний гель) і нанесіть його легкими масажними рухами на ступні, приділивши кожній почергово хоча б по 20 секунд. На ділянках з мозолями можете протестувати пощипування та покручування, щоб відновити на них з часом еластичність шкіри.

Готові спробувати зробити педикюр в домашніх умовах? Пробуйте! У вас все вдасться! Ваші ніжки обов’язково віддячать вам здоров’ям, комфортом та привабливістю. А необхідні засоби для педикюру ви завжди можете купити в нашому інтернет-магазині.