Красиве та здорове волосся від природи – не виняток, але, чесно кажучи, неабияка рідкість. Більшості ж необхідно для цього забезпечити належний догляд за волоссям. Більше того, навіть якщо в юності особливих проблем не спостерігалося, то згодом вони із чималою ймовірністю дадуться взнаки. І це далеко не лише через вік.

Негативних зовнішніх факторів предостатньо: екологія та погода, температурні перепади, вплив ультрафіолету, незбалансоване харчування, шкідливі звички, нездоровий спосіб життя тощо. Шкоди можна завдати й різними впливами, які, здавалося б, покликані працювати на естетику: укладками, фарбуваннями, завивками… А якщо ще й домашній догляд за волоссям не реалізовувати як слід, то про здоров’я, живий блиск, гладкість та інші складові краси залишається тільки мріяти.

Інша справа – розібратися, як доглядати за волоссям в домашніх умовах, і дотримуватися рекомендацій фахівців. За грамотного підходу результат порадує ідеалом. Ви зможете насолоджуватися власними відчуттями та отримувати справжнє задоволення від відображення у дзеркалі. Який він – грамотний догляд за волоссям? Про це ви дізнаєтеся зі статті.

Ідеальне волосся: головні складники догляду

√ Перше та основне, на що ми хочемо звернути вашу увагу – це потреба в комплексному підході. Починаючи з розчісування, миття, живлення та закінчуючи укладкою – всі доглядові заходи повинні виконуватися відповідним до потреб чином. Робити як треба щось одне, наприклад, розчісувати, і при цьому не надавати необхідного значення чомусь іншому, як от миттю – докорінно хибне рішення. Доглядати за волоссям потрібно комплексно і крапка. До речі, це ж стосується і задіюваних засобів. Одного шампуню мало – він тільки очистить, а треба ще підживити, зволожити тощо. Тож маски, олії та інші засоби по догляду за волоссям, що забезпечують всебічний вплив, не менш важливі.

√ Другий момент можна описати як уважність та персоналізація. У двох різних людей волосся, його структура, довжина, колір та інші параметри можуть мати кардинальні відмінності. А це означає, що й догляд може знадобитися цілковито різний. Радимо бути максимально уважними до свого волосся, визначити його тип, дізнатися потреби, встановити, що, як і коли необхідно робити саме для нього. Те, що на 100 % підійшло подрузі, з величезною часткою ймовірності не спрацює у вас. Ваше волосся унікальне і потребує персональної турботи.

√ Ретельний базовий догляд за волоссям – ще один важливий аспект. Ретельний та, ми б сказали, регулярний. Сьогодні доглядати за волоссям за всіма правилами, а потім протягом декількох днів приділяти мінімум уваги, часом забуваючи й розчесатися, вчасно вимити, а тим паче підживити – помилковий підхід. Хочете, щоб волосся було красивим – проявіть старанність та стабільність. І воно вас гарантовано потішить.

Правильний догляд за волоссям з урахуванням його типу

Коли на засобах для волосся виробники пишуть «для жирного, сухого, кучерявого та ін.», це не маркетинговий хід для розширення лінійки доглядових косметичних продуктів. Це важливі сповіщення споживачам. Природа й генетика дарують нам різне волосся. Відповідно, і косметику слід підбирати з урахуванням типу та інших особливостей.

  • Жирне волосся. Підвищене вироблення підшкірного жиру шкірою голови призводить до прискореного забруднення локонів. Це не погано, така індивідуальна фізіологія здорового волосся. У цьому випадку актуалізується стабілізація вироблення себуму. Засоби для догляду за жирним волоссям (так звані себорегулятори) нормалізують функціонування сальних залоз, суттєво уповільнюють забруднення коренів, а відтак забезпечують чистоту локонів по всій довжині на більш тривалий період.
  • Сухе волосся. Тьмяність, тонкість і дуже повільний ріст – основні характеристики цього типу. Миття може знадобитися рідше, оскільки коріння не швидко жирніє. Що важливо забезпечити, так це живлення вітамінами, маслами й активними речовинами, які не просто зволожують, а забезпечують внутрішнє вологоутримання. Сухі локони дуже бояться активного ультрафіолету – той значно посилює небажані прояви, якими супроводжується сухість. А ще табу для них – засоби для жирного волосся, застосування яких загрожує виникненням свербежу, потоншенням та ослабленням волосинок.
  • Нормальне волосся. Можна сказати, найневибагливіше у догляді. І тут головне – не зашкодити. Доглядова косметика не повинна містити нічого зайвого, щоб не зіпсувати природний блиск та об’єм, аби не прискорити забруднення й не погіршити розчісування. Тож необхідно використовувати відповідні засоби, адже продукти для інших типів максимізують ймовірність шкоди.
  • Волосся змішаного (комбінованого) типу. З жирністю на коренях та сухістю (а часто і ламкістю) на кінчиках. При створенні засобів для них враховується ця особливість. Застосування косметики може відрізнятися зональним нанесенням.
  • Кучеряве та пухнасте. У складі шампуню вітаються кератин, рослинні екстракти й амінокислотні комплекси (рекомендація – шампунь для кучерявого волосся Curly Сare Mr.SCRUBBER). Також гарний відгук на олії та зволожувальні маски (наприклад, маска для кучерявого волосся тієї ж серії). Нерідкий супутник таких локонів – електризація, впоратися з якою допомагають засоби для укладки з антистатичним ефектом.
  • Фарбоване волосся. Першочергове завдання, яке ставиться перед косметичними продуктами в такому випадку – максимально тривале збереження кольору. Компоненти, що входять до складу, дбають про шкіру голови і волосся, згладжують волосяні лусочки, захищають від шкідливих негативних впливів. Чудово справляються із зазначеними завданнями шампунь та маска для захисту кольору Color Care Mr.SCRUBBER.
  • Натуральне сиве. Головні небезпеки – сухість і ламкість, на нівелювання яких покликані працювати косметичні продукти. Слід вибирати засоби з потужним зволожувальним ефектом. Не варто допускати перегріву на сонці та сильного охолодження.
  • Довге волосся. Велика довжина потребує підвищеної турботи. Важливо по всій площі зберегти оптимальний рівень вологи, захистити кінчики від пересихання. На допомогу приходять хороші маски та олії.

Як забезпечити найкращий догляд за волоссям?

Комплексно дотримуючись таких рекомендацій:

  • не нехтуйте розчісуванням протягом дня і обов’язково перед миттям голови. Так волосинки розплутаються і, коли ви їх намилюватимете, зазнають меншого випадання. При цьому використовуйте чистий гребінець: скупчення на ньому себуму й ороговілого епітелію забруднює не лише сам аксесуар, а й волосся;
  • мийте, згідно з правилами. З шампунем та іншими засобами (бальзамами, масками, оліями), які підходять до типу вашого волосся. У теплій, але не гарячій воді. Мийте в міру забруднення, а не за графіком. Перед нанесенням шампуню спіньте його в руках. Повторіть процедуру миття двічі. Твердий шампунь для волосся краще не використовувати частіше, ніж раз на тиждень. Маску тримайте хвилин 15-20 (або інший час, за вказівкою виробника), щоб вона встигла повністю виконати своє призначення. Кондиціонер слід наносити від середини довжини, а змивати – прохолодною водою;
  • приблизно раз на 7-10 днів виконуйте скрабування шкіри голови та волосся. Спеціальні засоби з абразивними компонентами акуратно видаляють відмерлі клітини, нормалізують кровообіг шкіри голови й тим самим інтенсифікують ріст локонів. Хороший скраб для голови і волосся не важко підібрати з асортименту Mr.SCRUBBER;
  • сушіть та укладайте акуратно. Мокре волосся, не зважаючи на поширені переконання, не рекомендовано сильно терти рушником і вичісувати, інакше волоски можуть ламатися, сіктися й випадати. Також не варто робити на голові тюрбан із рушника, це погіршує живлення шкіри та порушує кровообіг. Гаряче повітря фену при сушінні направляйте зверху вниз, щоб запечатати лусочки. А в кінці пройдіть холодним повітряним потоком, аби максимізувати блиск. Не використовуйте плойки та стайлери на вологому волоссі, це дуже шкідливо, а у випадку застосування на сухому завжди задіюйте термозахисні матеріали. Перевагу віддавайте косметиці для укладки з однієї лінійки – так усі продукти працюватимуть у спільному напрямку;
  • беріть до уваги сезонні фактори. Кожна пора року зі своєю погодною специфікою по-різному позначається на стані волосся. Відповідно, догляд за волоссям взимку, влітку та восени-навесні потребує індивідуального підходу.

Зимові холоди несуть чимало стресів для організму: на вулиці одна температура, в приміщенні – інша, функціонуюче опалення, як правило, супроводжується надмірною сухістю повітря тощо. Усе сказане погано впливає на волосся. Мінімізувати або взагалі запобігти негативним змінам взимку можна за допомогою спеціальної косметики, стежачи за температурою й вологістю в приміщенні, а також не нехтуючи носінням головних уборів.

Не менш важливий і належний догляд за волоссям влітку, коли спектоне сонце, морська вода приносять не тільки радість. У цей період краще за можливості відмовитися від сушіння феном та застосування агресивних стайлінг-продуктів. Фарбування також бажано перенести на осінь. А що потрібно робити вже зараз, то це максимально захищати волосся від сонячного випромінювання за допомогою засобів з УФ-фільтрами і, знову ж таки, головних уборів. Рекомендуємо регулярно підстригати та кондиціонувати. Якщо захочете зробити локони блискучішими, зверніть увагу на олії для волосся;

  • збалансовано харчуйтеся і стежте за здоров’ям. Те, що ви їсте, безпосередньо позначається на вашому зовнішньому вигляді, не лише на фігурі, а й на шкірі, волоссі. Багато внутрішніх проблем відразу поспішають проявитися негативами ззовні. Тож, щоб бути красивими, важливо бути здоровими. А для цього необхідно правильно харчуватися і стежити за своїм станом та самопочуттям, усуваючи все погане за перших же ознак.

Будьте здорові та привабливі! І без гарного волосся тут ну ніяк не обійтися. Це одна з надважливих складових загальної естетики, правда ж? Тож беріть на озброєння все сказане вище й робіть впевнені кроки до приголомшливих результатів. А наші засоби для догляду за волоссям (шампуні, маски, олії, скраби окремо та в наборах) вам обов’язково допоможуть у досягненні бажаного.