Косметичні засоби більшість людей звикла сприймати, як суто жіночу категорію б’юті-продукції. Якщо ще засоби для миття та бриття певною мірою і асоціюються з сильною статтю, то використання таких продуктів, як креми, скраби тощо, здебільшого в усвідомленні закріплене за жінками. Однак тенденції поступово змінюються й, на щастя, в правильний бік. Сьогодні не лише косметологи та дерматологи переконують у важливості чоловічої косметики. Дедалі частіше самі чоловіки приходять до розуміння такого стану речей. Хоча й по цей день залишаються скептики, які не розуміють, для чого чоловікам користуватися косметикою. Для чого? Щоб бути доглянутими, випромінювати впевненість та презентабельність, подобатися собі й жінкам. Хіба це не привід сформувати власний домашній набір доглядових засобів й регулярно ними користуватися? А якщо по суті, то чоловіча шкіра має свої особливості й зазвичай далеко не все так гладко, аби нехтувати належним доглядом. Про те, чим відрізняється шкіра чоловіків, чому вона, аналогічно, як і в жінок, потребує догляду, та які косметичні засоби потрібно мати чоловікові, сьогодні з вами й поговоримо.

Відмінності шкіри у чоловіків та жінок

Гадаєте, що чоловіки мають не таку ніжну й вимогливу шкіру, як жінки, тому їм достатньо вмиватися з милом, щоб бути красивими? Комусь, може, й достатньо, але переважно зовсім навпаки. Чоловіча шкіра не така уже й невибаглива. А особливості у неї, порівняно з жіночою, ось які:

  • більша товщина приблизно на чверть. Вплив чоловічих гормонів на глибокі шкірні шари сприяє збільшеному об’єму, а відтак і підвищеній пружності. Саме тому у чоловіків шкіра виглядає дещо грубшою й водночас є еластичнішою, ніж у жінок;
  • більші обсяги колагену (відповідає за тонус та еластичність), що викликає особливі заздрощі у жінок, яким повсякчас доводиться працювати над поповненням запасів цього білка в організмі. Це основна причина, чому чоловіки частіше, ніж жінки, виглядають молодше свого віку. Однак, якщо не слідкувати за обличчям, не доглядати за ним, як слід, не користуватися сонцезахисними засобами (ультрафіолет руйнує колаген), особливість, подарована самою природою, втрачається;
  • інтенсивніше потовиділення. Ще один плюс, якщо розглядати цей аспект з точки зору зволоження та захисту. У поті міститься багато молочної кислоти, яка сприяє утримуванню вологи на поверхні шкіри й підтримці кислотного балансу;
  • збільшене вироблення шкірного сала. Як результат – підвищена схильність до акне та складнішому протіканню інших шкірних захворювань. Однак, якщо шкіра здорова, то завдяки активнішій роботі сальних залоз краще захищена від сухості й чутливості;
  • ороговілий шар шкіри товстіший і збільшено наповнений кератином. Тому шкіра у чоловіків щільніша й не така однорідна, як у жінок. Якщо не забезпечити їй оптимальний догляд, не змусять на себе довго чекати такі негативи, як грубість, обвітреність та неакуратність.

Чому чоловікам важливо доглядати за шкірою?

По-перше, тому що, хоч їхня шкіра і має відмінності, але це аж ніяк не відміняє потребу в піклуванні для забезпечення краси і здоров’я. Догляд потрібен як молодій, так і зрілій шкірі, як жіночій, так і чоловічій. Кожна із них потребує свого підходу, але актуальність використання відповідної косметики не підлягає сумнівам.

А по-друге, чоловіча косметика для обличчя і тіла сприяє позбавленню від цілої низки проблем, які з’являються з віком і в результаті різних негативних зовнішніх впливів. Брудне та сухе повітря, незбалансований раціон харчування, різкий набір чи втрата ваги, проблеми зі сном, перебір із засмагою влітку, тривале перебування на холодному повітрі взимку, шкідливі звички, як от куріння чи вживання алкогольних напоїв – далеко не повний перелік факторів, які здатні проявитися шкідливими змінами на шкірі. Мова йде про передчасні зморшки, темні круги навколо очей через недосипання, усілякі висипання, почервоніння й лущення. Це не лише жіночі проблеми. Чоловіки аналогічно зіштовхуються з тими чи іншими негативами. Так, їх можна лишити поза увагою, дотримуючись бачення, що чоловіку не обов’язково гарно виглядати. Як є, так і добре. І якщо ви дійсно так думаєте, ми не будемо наполягати змінити думку – кожен має право вирішувати, що робити з власним тілом, доглядати чи ні, використовувати косметичні продукти чи обходитися без них. Проте, якщо ви на роздоріжжі – варто чи ні – ми рекомендуємо обов’язково ввести догляд за шкірою до переліку щоденних заходів. Не пошкодуєте!

Чи є принципова різниця між чоловічою та жіночою косметикою?

Відповідальні виробники косметики не просто так створюють окремі лінійки засобів для чоловіків та жінок. Різниця між ними є, і не лише в оформленні упаковки чи ароматичних параметрах. Підбираються спеціальні інгредієнти, здатні задовольнити потреби саме жіночої чи чоловічої шкіри. А ми з вами вище з’ясували, що ці потреби можуть бути різними.

Чи означає сказане, що чоловік не може використати косметику жінки або навпаки? Ні, не означає. Цілком реально, що один шампунь може підходити обом або ж що гель для душу однаково добре забезпечить і ті, й інші потреби шкіри, буде аналогічно корисний для обох. Проте так буває далеко не завжди. Компоненти, які вводяться до складу чоловічих б’юті-засобів, покликані пом’якшувати шкіру, відкривати доступ для проникнення корисних речовин. Жіночі засоби можуть мати жирнішу консистенцію, що у чоловіків здатне створювати відчуття липкості й загалом бути для них неприємним. Одним словом, орієнтуватися на вказівку «для жінок/чоловіків» потрібно, але слід враховувати й інші моменти.

Доглядова косметика для чоловіків, якою не можна нехтувати

Основну категорію косметичних і гігієнічних засобів, які не можна лишати поза увагою чоловікам, становлять доглядові продукти для обличчя і тіла. Навіть найзапекліші противники тандему чоловік + косметика не стануть сперечатися, що мило, гель для душу, дезодорант – те, що є потреба використовувати. Якщо і базового комплекту забагато, можна застосовувати багатофункціональні засоби, наприклад, шампунь-мило-гель для душу 3 в 1.

А загалом не зайвим буде звернути увагу й на крем для тіла, який захистить шкіру від зовнішніх впливів, заспокоїть, пом’якшить та, в цілому, попіклується про неї, як слід, і покращить загальне самопочуття. Хто розуміється на актуальності догляду, не стане заперечувати важливість застосування й такої доглядової косметики, як гель для вмивання, тонік і крем для обличчя, скраб для тіла, крем для рук, бальзам для губ та антисептик.

Якщо узагальнити, то чоловікам не слід нехтувати засобами для очищення шкіри обличчя і тіла, для зволоження і живлення корисними речовинами. Тоді шкіра буде здоровою, естетичною і приємною на дотик. Хто б там що не казав, а це важливо для кожного, не залежно від статі, віку тощо.

Засоби для волосся і бороди

Окрему категорію становлять засоби, покликані реалізовувати належний догляд за волоссям та бородою. Якщо стрижка коротка, а голитися ви звикли під нуль, то, звичайно, вас не дуже цікавитиме, що там за засоби потрібні для волосся. Проте, якщо і зачіску маєте стильну й бороду носите, то обов’язково правильно за ними доглядайте, аби завжди виглядати на всі 100 %.

Основа догляду за волоссям – шампунь. Він має бути в кожного чоловіка. Рекомендуємо звернути увагу на шампунь для волосся і тіла Man Hair & Body 2 in 1 Mr.SCRUBBER. З його допомогою можна одночасно попіклуватися й про волосся, і про шкіру, зокрема й голови. Він ретельно очищує, зволожує, живить, має антибактеріальний ефект, усуває лупу та надовго зберігає свіжість. До слова, сьогодні дедалі більшою популярністю користуються тверді шампуні. Вони характеризуються економічною витратою, легкістю застосування, компактністю й зручністю зберігання. Рекомендуємо спробувати.

Якщо волосся слабке й схильне до надмірного випадіння, візьміть на озброєння спеціально розроблений для його зміцнення комплекс олій MAN Tea Tree Mr.SCRUBBER. Він усуне ламкість та сухість, максимізує ріст і густину, зробить ваше волосся блискучим та шовковистим.

Для гоління використовуйте лише якісні засоби, як от гель для гоління Shaving Gel Deep Ocean і крем після гоління MAN Mr.SCRUBBER. Без них процес буде травматичний для шкіри з наслідками у вигляді подразнень, порушення гладкості та ін. З ними ж м’яка, ніжна, свіжа й захищена шкіра гарантована.

Чи потрібна чоловікам декоративна косметика?

Навіть ми вважаємо, що надмірно цим захоплюватися – зайве. Хоча, якщо це вибір конкретного чоловіка, що ж, його справа.

Іноді, в порядку виключення, декоративна косметика може застосовуватися. Наприклад, невчасно, чи то перед фотосесією, чи перед важливою зустріччю, з’явився прищ і його потрібно приховати. Чому б не взяти тоналку й тимчасово не замаскувати недолік? Нічого поганого в цьому немає.

Окрім того, є професії, які передбачають щоденне нанесення декоративних косметичних засобів. Про це не з чуток відомо чоловікам-моделям, акторам тощо. Це професійна специфіка й тут теж немає чого сприймати косметику, як зло.

Одним словом, застосування декоративних косметичних засобів чоловіками не потрібно повністю заперечувати. Адже є ситуації (вище ми навели для прикладу лише дві, проте їх існує більше), коли вони дійсно здатні прийти на допомогу.

Наша рекомендація – набір чоловічої косметики

Якщо ви дочитали до цього місця й прийшли до розуміння, що так, певний комплект косметичних засобів – для чоловіка не просто норма, а правильний вибір, рекомендуємо купувати косметику в наборах. У нас є цікаві варіанти, які можуть вам сподобатися:

  • Simple Care (гель для душу + крем для обличчя + твердий шампунь + рукавиця для миття);
  • Beauty Box MAN (кавовий скраб для тіла + гель для душу + шампунь + гель для і крем після гоління);
  • Perfect Man (мило-скраб для обличчя і тіла + гель для гоління і крем після + олійний комплекс для росту волосся і бороди) та інші.

Наборами купувати зручніше. А ще набір чоловічої косметики – хороша ідея для подарунка. Жінки, беріть на замітку.

Як можна зробити висновок, турбота про себе, про свою зовнішність, про красу і здоров’я шкіри та волосся – справа не лише жінок. У чоловіків догляду теж має бути виділене місце в житті, адже це є запорукою гарного вигляду успішної і впевненої у собі людини. Які засоби допомагають досягати вказане, ми вам розповіли. Лишається лише сформувати власний набір домашньої косметики, з урахуванням індивідуальних потреб шкіри, волосся та організму, в цілому.