Актуальність догляду за руками немає сезонного фактора – турбота необхідна завжди. Проте не завжди одна й та ж. Правильний догляд за шкірою рук в холодну пору року супроводжується своїми особливостями. Те, на що влітку можна заплющити очі без ризиків для стану шкіри, взимку не терпить зневаги.

Відкриті ділянки тіла (а це не тільки обличчя, якому зазвичай при виконанні доглядових заходів приділяють більше уваги, але й руки) з приходом холодів зазнають найбільших негативних впливів. На додачу до поширеної шкоди побутової хімії, що застосовується у повсякденні, шкіра страждає від вуличних морозів й надміру сухого повітря в приміщеннях. Може пересихати, червоніти, лущитися, тріскатися, ставати надто стягнутою, що натомість провокує незручності, погано позначається на естетичній складовій та сприяє передчасному старінню. Про красу нігтів у такому випадку теж годі й говорити. Вони і самі собою стають більш ламкими, й виглядають непривабливо на загальному недоглянутому фоні.

Щоб подібного не допустити, догляд за руками восени та взимку слід виконувати, дотримуючись кількох нескладних, але вкрай важливих правил. Трохи більше ретельності та розумне коригування доглядової стратегії після теплого сезону – і шкіра ваших рук, чутлива до прохолоди, вогкості й морозу, віддячить вам м’якістю та шовковистістю.

Як доглядати за руками взимку, розповідаємо по пунктах:

  1. Купити та не забувати надягати рукавички. Зараз говоримо, як про теплі аксесуари для вулиці, так і про гумові для прибирання будинку. Перші захистять від морозу, стануть на заваді сухості, появі тріщин та інших неприємностей. Другі попередять негативний вплив агресивних хімічних інгредієнтів побутової хімії, не допустять алергії та подразнення, посприяють збереженню природного захисту шкіри рук. Якщо нехтувати обома видами рукавиць, всі наступні рекомендації можуть не дати бажаних результатів. Тож починати догляд за шкірою рук взимку слід з азів. Плюс важливе розуміння, що самими лише рукавичками в цьому питанні не обійтися.
  2. Сказати «ні» гарячій воді. Після повернення до приміщення з вулиці обов’язково потрібно помити руки – про це знають навіть діти. Але якщо повертаєтеся з холоду, подавіть порив занурити замерзлі руки в якомога гарячішу воду, аби зігрітися. Різкий перепад температур дуже згубно позначається на шкірі: гальмує кровообіг, звужує судини, провокує сухість, шкодить поживним процесам не тільки в самій шкірі, а й у кутикулі, і навіть нігтях. Холодна вода – тут теж не варіант, оскільки може призвести до лущення. Оптимально, щоб догляд за шкірою рук в зимовий період передбачав їхнє миття теплою водою з подальшим витиранням їх рушником насухо. Якщо не витирати, як слід, вода з поверхні рук випаровуватиметься, витягаючи за собою внутрішню вологу, тим самим провокуючи сухість і зневоднення.
  3. Підібрати хороший живильний крем для рук. Як би це суперечливо не звучало, але крем для рук у зимовий період має не зволожувати, а живити. Зволожуючий крем для рук взимку не забезпечує необхідного захисту й не проникає так глибоко, як потрібно. Крім того, він може сприяти виникненню дрібних тріщин, мікроушкоджень та зневоднення. Найкращий зимовий крем для рук – живильний крем для рук. Він відновлює ліпідний баланс, утримує вологу в епідермісі, насичує його корисними компонентами та сприяє відновлювальним процесам. Використовувати крем для рук в холодну пору року слід за будь-якої зручної нагоди: після миття рук, прибирання, повернення до приміщення тощо. Перетворіть це на корисну звичку – й ваші руки будуть максимально доглянутими. Зимові креми для рук в асортименті представлені тут.
  4. Використовувати натуральне зволожувальне мило. А ось чому варто довірити зволоження шкіри рук взимку, то це милу. Звичайне мило, як правило, сушить, а зволожуюче – те, що треба рукам у холод. Найкраще, якщо мило натуральне, з кремовою текстурою та виготовлене на основі рослинних олій (наприклад, оливкової) та екстрактів. Бажані компоненти – гліцерин і вітамін Е. Такий косметичний продукт оптимально зволожує, добре живить та регенерує шкіру. Пропонуємо вибрати натуральне мило ручної роботи з каталогу Mr.SCRUBBER.
  5. Регулярно робити маски. Масковий (назвемо його так) догляд за шкірою рук узимку в домашніх умовах можна виконувати за допомогою підручних продуктів. Є безліч рецептів домашніх масок з яєць, меду, вівсяних пластівців, вазеліну тощо. А можна купити готові косметичні засоби для рук на основі ефірних або натуральних рослинних олій (кокосової, мигдальної або ін.). У будь-якому випадку вашим ручкам це сподобається. Шкіра стане більш гладкою, м’якою та міцною, отримає антиоксидантний захист.
  6. Користуватися скрабом. Скрабування – один із найважливіших етапів, які включає зважений догляд за руками в холодну пору року. За допомогою скрабу можна не тільки очистити шкіру від забруднень і відмерлих клітин, але й покращити циркуляцію крові. А скрабування перед використанням живильного крему – це ще й допомога останньому проникати глибше та діяти ефективніше. Рекомендуємо звернути увагу на спеціальний скраб для зимового догляду за шкірою Winter Сollection Mr.SCRUBBER.
  7. Стежити за вологістю повітря у домі. В шкірі рук від природи міститься небагато вологи та сальних залоз. Коли до цього додається занадто сухе повітря в квартирі під час опалювального сезону, проявляються зневоднення, стягнутість та лущення. Що б ви не робили, як би добре не доглядали за руками, якщо в приміщенні не буде оптимальної вологості, стан шкіри рук тішити повністю не буде. Але як тільки зволожите повітря до необхідного рівня (40-60 %), навколишня обстановка почне працювати на необхідний догляд за руками взимку без вашої додаткової участі.
  8. В громадських місцях використовувати серветки, а не сушарки. Тут все дуже просто. Останні провокують різке пересихання шкіри рук. Серветками же забирається лиш зайва волога з поверхні, а необхідне зволоження залишається в шкірних шарах.
  9. Дотримуватися питного режиму. Непомильний догляд за шкірою рук в зимовий час передбачає й вживання оптимальної кількості води протягом дня. Якщо не забувати пити воду впродовж дня та доводити її добовий об’єм до норми, це обов’язково позитивно позначиться на водному балансі у всьому організмі. Шкіра рук не стане винятком.

Руки – перший інформатор про вік жінки. Бажаєте, аби у будь-якому віці вони говорили оточуючим про вашу молодість, а вас самих радували здоров’ям та красою? Організуйте належний зимовий догляд за шкірою рук, дотримуючись елементарних наведених вище порад.