Кокосова олія – істинно чарівний косметичний продукт з численними корисними впливами на шкіру. Має давню практику застосування в косметології, що своїм корінням сягає ще часів Клеопатри. Рослинне походження, багатий склад, унікальність властивостей – те, що ставить олію кокоса поза конкуренцією. Так, саме кокоса, що й відображено в назві. Добувається матеріал методом гарячого або холодного пресування свіжої копри кокосового горіха. Видобуток характерний здебільшого для країн з тропічним кліматом, як от, зокрема, Таїланду та Індонезії. А ось застосування чудодійного косметичного продукту можливе у всьому світі. В Україні – не в останню чергу завдяки бренду натуральної сертифікованої косметики Mr. SCRUBBER.

Сьогодні хочемо вам більше розповісти про кокосову олію, її користь для шкіри, аби у вас не лишилося жодних відмовок спробувати. Ви заслуговуєте відчути її фантастичний вплив. Варто зробити крок назустріч – і ви не пошкодуєте. А наше завдання – всебічно цьому кроку посприяти, ознайомивши вас з численними принадами олії кокосу, зокрема на прикладі My Coco Oil Mr.SCRUBBER. Тож почнімо.

Що таке кокосова олія і чим примітний її склад?

Кокосова олія – це натуральний рослинний продукт з солодко-горіховим смаком та ніжним характерним ароматом. Буває харчовою та косметичною, рафінованою і нерафінованою. Фізичний вигляд залежить від температури зберігання. В теплі це густа прозора кремового відтінку рідина, яка зі зниженням температурного режиму твердіє, втрачає прозорість й в масі набуває молочно-білого забарвлення. Використовувати її можна як рідкою, так і твердою. А ще агрегатний стан можна змінювати, відповідно до потреб у конкретний момент, і робити це у зворотному напрямку неодноразово. Корисні властивості матеріалу при цьому не втрачаються.

Склад кокосової олії – це щось неймовірне! Майже 83 % об’єму приходиться на насичені жирні кислоти, в основній кількості з-поміж яких – лауринова кислота з яскраво вираженою антибактеріальною дією. Великий відсоток складу займає міристинова кислота – добрий провідник інших компонентів в клітини шкіри. Ще є фолієва, олеїнова, пальмітинова, каприлова, лінолева і стеаринова жирні кислоти, кожна зі своїми благотворними впливами та як важливий елемент загальної користі.

Окрім насичених жирів, в структурі присутні моно- і поліненасичені. Є і славнозвісний природний зволожувач – гіалуронова кислота. А ще вітаміни (С, Е, К), мінерали (калій, кальцій, магній, цинк, залізо, фосфор) й фітостероли. Багатство інгредієнтів приємно дивує, чи не так? А також врахуйте, що всі вони злагоджено й ефективно працюють на спільні цілі. При цьому у складі немає жодних сульфатів чи шкідливих для шкіри добавок.

Користь кокосової олії, завдяки поєднанню самою природою в ній стількох і саме таких складників, незаперечна.

Олія кокосу як косметичний продукт

Ми не втомлюємося повторювати, що кокосова олія є чудовим косметичним засобом натурального походження. Може як використовуватися самостійно, так і входити до складу доглядової косметики в якості одного з основних інгредієнтів. Для прикладу, з нею виготовляються ніжний та водночас ефективний кокосовий скраб для тіла, зволожувальний гель для душу, легкий гідрогель для тіла (засоби серії My Coco Oil Mr.SCRUBBER) та ін. Косметика на її основі підходить для щоденного догляду. Корисна для шкіри та волосся. Може застосовуватися для обличчя, губ, вій, рук, нігтів, кутикули, ніг – для усього тіла! Не шкодить чутливій шкірі навколо очей, бюсту і зоні декольте.

Якщо у вас суха, схильна до лущень, подразнень та запалень шкіра… Якщо огрубіла, зріла чи в’януча… Якщо дуже чутлива і вимоглива до вибору косметичних продуктів… Олія кокосу стане для вас чарівною паличкою. Що стосується жирної і проблемної шкіри, то тут слід проявити обережність. Аби не спровокувати появу комедонів, не варто застосовувати нерафіновану кокосову олію – лише рафіновану. У цих двох варіантів є нюанси по структурі, на що обов’язково слід зважати.

Корисні ефекти кокосової олії для шкіри

Кокосова олія живить, зволожує, сприяє утриманню вологи, пом’якшує, тонізує, покращує місцевий імунітет в клітинах шкіри та пришвидшує їхню регенерацію, усуває набряки, освітлює і вирівнює колір, підвищує пружність, гладкість, еластичність й уповільнює процеси старіння. Її бояться віруси, бактерії та грибки. Вона допомагає балансувати функціонування сальних залоз, приводить в норму водно-ліпідний і кислотно-лужний баланс, бере участь у ранозагоєнні, насичує дерму киснем, стимулює вироблення колагену, захищає від вітру, холоду й навіть дає певний рівень захисту від ультрафіолету. З її допомогою можна підтримувати і покращувати свою природну красу, забезпечувати необхідний догляд обличчю і тілу, подовжувати молодість, дієво запобігаючи передчасній появі вікових змін.

√ Олія кокосу від шкідливих мікроорганізмів. Завдяки значному обсягу лауринової кислоти у складі матеріал має природні антибактеріальні та протигрибкові властивості. Вказана кислота добре бореться з поганими мікроорганізмами, є ефективним блокатором росту різних штамів бактерій. Відтак за допомогою кокосової олії можна реалізувати належний захист шкіри, посприяти оздоровленню при низці шкірних захворювань, які провокують бактерії та грибки, зокрема при акне, мікозі, фолікуліті тощо. Одним словом, нанесення цього косметичного продукту на шкіру – запорука зупинки розвитку та розповсюдження будь-яких шкідливих мікроорганізмів, що неймовірно підвищує шкірний бар’єрний функціонал.

На додачу до антимікробної дії олія здійснює протизапальний вплив. Зменшує запальні реакції та больові відчуття, нейтралізує токсини і вільні радикали, має антиоксидантні властивості.

√ Боротьба з розтяжками і шрамами. З огляду на той же антиоксидантний вплив, продукт добре підтягує шкіру, інтенсифікує відновні процеси та зменшує прояви розтяжок. Оскільки є повністю натуральним, не провокує жодних ризиків та ускладнень, може застосовуватися під час вагітності. Однак знавці рекомендують не дочікуватися появи розтяжок, а для досягнення кращого ефекту працювати на випередження: покращувати еластичність шкіри за допомогою кокосової олії наперед в місцях, найбільш схильних до розтягнення шкіри (на сідницях, стегнах, грудях, животі та ін.).

√ Кокосова олія як антивікова косметика. Живлення, зволоження, насичення корисними елементами – лише незначна частина ефектів, які є важливими в догляді за шкірою у старшому віці. Також забезпечуються розгладжування зморшок і вікових заломів, підвищення еластичності епідермісу, підтяжка овалу обличчя, вирівнювання тону з усуненням надмірної пігментації.

Як бачите, користь кокосової олії для шкіри широка й різнопланова. Не скористатися такими перевагами продукту – просто злочин проти себе коханої. Тим паче, що купити її можна хоч зараз в нашому інтернет-магазині за супер ціною.

Яке співвідношення забезпечуваної користі та ймовірності шкоди?

З огляду на таку численність корисних впливів, виникає логічне запитання: а як стосовно шкоди? Чи можливі якісь негативні ефекти, чи є ризики та застереження? Не шукайте підступу! Тут практично усе ідеально!

Існує лише кілька нюансів, на яких ми зараз вам наголосимо, а ви врахуєте й не допустите помилок:

  • кокосову олію та іншу косметику з нею у складі не можна застосовувати при індивідуальній непереносимості, алергії на кокоси. Це логічно й не потребує пояснень. Не впевнені, є у вас алергічні прояви на цей матеріал чи ні? Проведіть простий тест. Нанесіть трошки засобу на зап’ястя, почекайте 20 хвилин і відслідкуйте результат. З’явився свербіж, набряк чи подразнення – від використання доведеться відмовитися. Якщо нічого подібного не спостерігається, це дає вам зелене світло на шляху до отримання таких бажаних впливів на шкіру;
  • жирна проблемна шкіра з акне та розширеними порами не скаже вам «спасибі», якщо ви нанесете не неї нерафінований продукт з високим вмістом корисних мікроелементів. Через застосування неочищеного матеріалу може дати про себе знати комедогенність, заб’ються пори, буде багато жирного блиску. А ці проблеми й так знайомі не з чуток. Щоб їх не допустити, варто наносити лише рафіновану олію кокоса і не переборщувати;
  • обережного ставлення потребує використання олії для обличчя і тіла, коли надто ослаблений імунітет, довго триває антибіотикотерапія.

Тож яке співвідношення користі й шкоди? Дуже багато першого і майже повна відсутність другого, що є вагомим аргументом все-таки спробувати, погодьтеся.

Кілька рекомендацій стосовно зберігання

Наостанок розповімо вам, як слід зберігати кокосову олію, аби не допустити псування. Вона не є примхливою і вимогливою до умов зберігання. Однак дотримуватися основ не буде зайвим.

Тримайте щільно закриту ємність з засобом в темному сухому місці при кімнатній температурі. Темряви продукт потребує, з огляду на чутливість до світла. Зберігати можна як в рідкому, так і у твердому стані – усе залежатиме від температурного режиму. Старайтесь дотримуватися рекомендованого діапазону – 4-20 ℃. Підійде холодильник, шафа чи полиця в захищеному від сонячного випромінювання місці. Головне – щоб не морозильна камера або місце, де можливий перегрів на сонці. Добре закривати тару, забезпечуючи герметичність під час зберігання – не забаганка, а необхідність, оскільки при контакті з киснем олія кокосу піддається окисленню й поступово псується.

Якщо дотримуватися цих простих правил, повністю натуральний косметичний продукт, не засмічений ніякими домішками, зможе добре зберігатися до двох років.

Як при купівлі, так і протягом усього використання рекомендуємо відслідковувати ознаки, що свідчать про хорошу якість:

  • легкий натуральний аромат. Надто виражений запах кокосу може свідчити про застосування при виготовленні ароматизатора. А будь-які сторонні ароматичні параметри – про недотримання умов і термінів зберігання;
  • прозорість із золотистим відтінком або білий колір. Це природні колірні параметри продукту. Яскрава же жовтизна – свідчення зіпсованості й непридатності для використання.

Сподіваємося, вам було цікаво й пізнавально отримати інформацію про такий косметичний продукт, як кокосова олія, та про його користь для шкіри. Захочете щось уточнити загалом чи конкретно стосовно нашої пропозиції – очищеної кокосової олії My Coco Oil Extra Pure Mr.SCRUBBER, звертайтеся. Будемо раді не лише на словах, а й на ділі допомогти вам відчути всю чудодійність та багатогранність впливів якісної олії кокосового горіха.