Очищення обличчя – надважливий доглядовий ритуал. Його можна порівняти з фундаментом, на якому потім будуватиметься весь подальший догляд. Якщо очистити шкіру обличчя, як слід, буде сформована надійна основа для живлення корисними речовинами, регенеративних процесів, нанесення декоративної косметики або навпаки повноцінного відпочинку від неї. А як слід – це означає своєчасно, з дотриманням послідовних етапів та застосуванням правильних косметичних продуктів.

Завжди пам’ятайте, що краса починається зі здорової шкіри обличчя. Зберегти здоров’я та молодість, запобігти запальним реакціям або зупинити їх розвиток, не допустити передчасного старіння шкіри можна, якщо очищати її щодня зі знанням справи. Як? Розповідаємо!

Скільки разів на день виконувати очищення шкіри обличчя?

Існує думка, що оптимальна кількість вмивань залежить від типу шкіри, мовляв, жирну очищати потрібно частіше, ніж суху. Насправді, це не так. Який би тип шкіри у вас не був, вмиватися слід двічі на день: вранці та ввечері. Якщо правильно підібрати засоби для вмивання, цього буде більш ніж достатньо.

Завдання вечірньої процедури – прибрати з обличчя виділений підшкірний жир і піт, бруд, пил та патогенні мікроорганізми, які присутні у повітрі й осідають на шкірних покривах протягом дня. Якщо цього не робити регулярно, не змусять на себе довго чекати подразнення, висипи, запальні реакції та інші шкірні проблеми.

Зверніть увагу: ми навіть не згадали про вилучення декоративної косметики, а доцільність вмивання ввечері вже не викликає сумнівів. Це ми до того, що навіть якщо ви цілий день провели вдома й не наносили макіяжу, вечірнім очищенням все одно не можна нехтувати. Сукупність всього згаданого вище, що накопичується на шкірі протягом дня, вкрай шкідлива сама по собі та ще й пори блокує. Не залишайте такий «коктейль» на обличчі на ніч.

Щодо ранкового вмивання, то воно також логічно обґрунтоване. Вночі ви спите, а ваша шкіра активно функціонує: виводить токсичні сполуки з організму, регенерується, відмерлі частки відлущуються, а їм на зміну приходять нові, здорові клітини. Вмиваючись вранці, ви допомагаєте шкірі максимально добре завершити всі нічні процеси, а ще прибираєте шкірне сало, що виробилося під час сну, і залишки нічного крему, якщо той був нанесений. Також покращуєте циркуляцію крові та забезпечуєте належне пробудження.

Етапи очищення обличчя: послідовність та актуальні засоби

Базове очищення шкіри обличчя – це не щось надто складне, але й недбалості не терпить. Дотримання рекомендованої спеціалістами етапності – запорука досягнення найкращих результатів.

Етап №1. Зняття макіяжу

Видалення косметики та поверхневих забруднень зі шкіри. Своєрідні підготовчі заходи до основних дій. Чудово підходить гідрофільна олія, здатна впоратися навіть зі стійким макіяжем. Забезпечує свіжість та відчуття чистоти. При цьому запобігає такій проблемі, як пересушування шкірних покривів.

Етап №2. Умивання

Продовжуємо позбавлятися від забруднень, а саме від залишків шкірного жиру, косметичних компонентів, які були розчинені на попередньому етапі, але все ще є на шкірі. Одним словом, змиваємо все, що залишилося, аби забезпечити розкриття пір й підготувати обличчя до подальшого догляду. Рекомендуємо використовувати гель або пінку для вмивання, знайшовши потрібний варіант тут.

На замітку: гелі – найкращий вибір для жирного та змішаного типів шкіри, пінки і муси можуть застосовуватися для будь-якого, але особливо примітні при зневодненні та чутливості.

Етап №3. Тонізування

Необхідне, щоб відновити pH-баланс на шкірній поверхні після попередніх впливів, зміцнити захисний бар’єр, зафіксувати вже виконану роботу та підготувати шкіру до подальшого догляду, створити максимально сприятливі умови для засвоєння корисних компонентів з крему і сироватки. Що можна використовувати для тонізації? Лосьйон, тонік або тонер.

Етап №4. Зволоження

Фінальний етап, що передбачає застосування сироватки та крему. Зволоження потрібне для збереження та сприяння виробленню колагену в шкірі. При добрій зволоженості не так проявляються зморшки. Оптимальна вологість важлива для гарного кольору обличчя й гладкої ніжної текстури.

Сироватка для обличчя дає можливість побачити ефекти у найкоротші терміни. Вона не тільки зволожує, а й живить, допомагає тканинам оперативніше відновлюватися, нормалізує водно-ліпідний баланс та протистоїть негативам, які провокують зовнішні джерела (вільним радикалам, УФ-випромінюванню та ін.).

Крем для обличчя – те, чим не можна нехтувати в жодному випадку. Головне – правильно підібрати засіб. Свіжість, гладкість та пружність чистої шкіри не забаряться.

Тут же не забудьте приділити окрему увагу ніжній периорбітальній зоні. Використовуйте спеціальний крем для шкіри навколо очей для делікатного зволоження, інтенсифікації регенерації клітин, освітлення темних ділянок та усунення набряків.

На цьому базові доглядові заходи на щодень все, але є ще щось, чого не можна залишати поза увагою.

Додатковий догляд

Мається на увазі, передусім, застосування масок та скрабів.

Маски для обличчя сьогодні випускаються найрізноманітніші: очищувальні, зволожувальні, антивікові, відбілюючі та ін. Відповідно, діапазон їх позитивних впливів на дерму – надширокий. Щоб маска виконала свої функції максимально комплексно, її необхідно наносити на ретельно очищене обличчя. При цьому важливо дотримуватися періодичності, рекомендованої виробником. Як правило, це один-два рази на тиждень, але можливі й інші рекомендації.

Скрабування обличчя – також не щоденна процедура. Оптимальна частота застосування залежить від типу шкіри та спектру функціональної дії засобу. Очищати суху і нормальну шкіру скрабом достатньо щотижня, жирну необхідно скрабувати кожні три-чотири дні. Добре підібраний скраб для обличчя, крім глибокого очищення (видалення забруднень, що скупчилися в порах, і відмерлих частинок), забезпечує пружність, еластичність та шовковистість, розрівнює тон і текстуру, стимулює оновлення клітин й реалізує омолоджувальний ефект.

Очищення обличчя: поширені помилки

Щоденне очищення шкіри обличчя – процедура нескладна, але існує низка помилок, які нерідко припускаються. Розповімо вам про них, аби ви могли подібного уникнути:

  • сприйняття понять «умивання» та «очищення» як повністю синонімічних. Просто вмиватися водою завжди мало. Вода не усуне мертві клітини, накопичене шкірне сало та інші забруднення з щільною текстурою. Вона не створить необхідних умов для проникнення вглиб шкіри поживних речовин із крему або сироватки. Очищення загалом – дещо більше, а вмивання – лише один з його складників;
  • умивання гарячою водою. Провокує почервоніння шкірних покривів та суттєво розкриває пори. Скажете, якщо більш розкриті, то краще вдасться очистити? Швидше, більше косметики при подальшому нанесенні макіяжу поміститься і пори заб’ються. Як це виглядає, більшості й так добре відомо. Відтак оптимально вмиватися не гарячою, а прохолодною або теплою водою кімнатної температури. Але не крижаною, та дає зворотний ефект – звуження пір. А ще надто висока чи низька температура води провокує стрес шкіри, що в жодному випадку не приводить ні до чого хорошого;
  • очищення, вмивання обличчя без попереднього миття рук. Якщо попередньо не вимити долоні, не прибрати з них забруднення та патогенні бактерії (а вони там точно є, повірте, просто не видно неозброєним оком), все це разом із очищувальним засобом переміститься на обличчя. Немитими руками обличчя взагалі краще не торкатися і не тільки під час його очищення, а й протягом усього дня;
  • використання агресивних вмивачок та інших очищувальних продуктів. Коли результат процедури не тішить, в голову приходить думка, що засіб, напевно, занадто легкий або простий, не справляється зі своєю роботою. У хід іде важка артилерія. Купуються агресивні косметичні продукти. Як результат, шкіра травмується, а проблеми не те, що не зникають, а навпаки посилюються. Косметика для вмивання повинна поєднувати ефективність і делікатність;
  • застосування мила для очищення обличчя. Мило шкодить захисному бар’єру шкіри та псує рівень pH. Ним можна погіршити шкірну мікрофлору та інтенсифікувати ріст патогенних мікроорганізмів, а також розвинути вразливість та чутливість до зовнішніх впливів. Якщо хочете відчути сухість, лущення, побачити ознаки передчасного старіння, тоді використовуйте мило. Заборонити це вам ніхто не може. Але якщо ви цікавитеся, як забезпечити шкірі максимальну турботу та підтримку, тоді застосовуйте спеціальні засоби для очищення обличчя з максимально фізіологічним рівнем pH;
  • умивання дорівнює глибоке очищення. Це не так. Вмиватися, як і здійснювати інші описані вище етапи чищення, потрібно щодня по два рази, а такі процедури, як скрабування і пілінг – не для щоденної реалізації. Кожна з них має свою оптимальну періодичність, залежить від складу продукту та його призначення. Але застосовувати щоразу вранці та ввечері точно не можна. Посилити ефект засобу для вмивання обличчя надмірно частим відлущуванням не вдасться, а ось нашкодити – будь ласка;
  • витримування занадто великих пауз між етапами очищення. Спочатку зняти макіяж, через якийсь час вмитися, десь пізніше згадати про тонізацію – так не працює. Етапи під час ранкової та вечірньої процедур повинні здійснюватися один за одним із проміжками не більше хвилини. Виділили трохи часу, зробили все необхідне – й можете бути спокійні. Тільки так.

Знаючи, як правильно очищати обличчя, що за чим і навіщо робити, які засоби для очищення шкіри обличчя використовувати, а ще орієнтуючись у можливих помилках, а найголовніше – вміючи їх уникати, ви точно впораєтеся із завданням. Ваша шкіра буде чистою, приємною, здоровою та молодою вам на радість.