Синяки під очима, що також мають назву темних або чорних кіл – косметичний дефект, який зовсім не прикрашає. Все з точністю до навпаки. Його наявність робить обличчя втомленим. Він з легкістю додає пару-трійку зайвих років, а при яскравому вираженні – і весь десяток. Хочеться виглядати добре, але як тут виглядатимеш, якщо зона навколо очей сприяє протилежному ефекту. Втім, не без варіантів.

Сучасний асортимент декоративної косметики, спрямованої на маскування цієї проблеми, чималий. І якщо постаратися, то цілком можна замаскувати синяву і на якийсь час постати перед очима людей довкола, як то кажуть, у всій красі. Але якщо ефект цікавить не короткочасний, якщо хочеться прибрати темні кола під очима, а не просто їх приховати на кілька годин, залишаємо осторонь усілякі консилери, коректори, хайлайтери та подібні засоби для обличчя і йдемо іншим шляхом. Полягає він у пошуку причин, чому з’явилися синці під очима, з подальшим їх (цих самих причин) усуненням, плюс у підборі доглядових косметичних засобів, завдання яких – не маскувати, а усувати проблему. Якщо здається, що так довше, складніше, не поспішайте з висновками. Справді, часу може знадобитися трохи більше, але не обов’язково. Ефективний засіб від темних кіл під очима сьогодні знайти не так уже й важко, якщо знати, де шукати. І ми вам у цьому обов’язково допоможемо. Але давайте не пропускати важливе. І для початку з’ясуємо, чому кола під очима все-таки з’являються, чи можна якось запобігти їх виникненню, щоб потім не довелося вживати котрихось заходів. Ну а далі, звичайно ж, у найкращих традиціях блогу Mr.SCRUBBER – огляд помічної косметики, яка гарантовано виручить. Тож, почнімо.

Темні кола під очима: причини виникнення

Чому з’являються чорні кола під очима? Більшість сходиться на думці, що здебільшого так проявляються втома і недосипання. Але цим перелік причин зовсім не обмежується. Потемніння на периорбітальній зоні може також бути свідченням низки захворювань. А загалом чорнота під очима може бути спровокована такими факторами:

  • нестача сну, безсоння, проблеми із засинанням, а відтак недостатнє відновлення витрачених сил, втома;
  • стресові ситуації та психоемоційна перевтома;
  • тривале перебування біля монітора комп’ютера та/або екранів різних гаджетів, а також інші передумови, що провокують підвищене навантаження на очі;
  • незбалансоване харчування, багато шкідливої їжі в раціоні, вживання значних обсягів кави, фаст-фуду, гострих страв, консервації та іншого, недостатнє надходження в організм вітамінів, мінералів й інших корисних речовин, недотримання режиму (пропускання сніданку, переїдання перед сном тощо);
  • наявність шкідливих звичок, насамперед куріння, алкозалежність та ін.;
  • порушення в кровоносній системі, травмування судин, анемія;
  • патології офтальмологічного спектра;
  • захворювання ШКТ, печінки, нирок, жовчного міхура;
  • загальні дерматологічні порушення;
  • гормональний дисбаланс;
  • процеси природного старіння;
  • інтоксикації, алергічні реакції, паразитарні ураження;
  • застосування великої кількості медикаментів, особливо безконтрольне, при самостійному встановленні діагнозу та підборі ліків без участі кваліфікованого фахівця;
  • зневоднення організму, недостатнє вживання рідини протягом дня;
  • різкі температурні перепади, шкідливий вплив УФ-випромінювання та інші негативні зовнішні фактори.

Якщо розбирати будь-яку іншу косметичну проблему, наприклад, надмірну сухість шкіри обличчя, передчасну появу зморшок, подразнення, нерівномірність тону та рельєфу тощо, списки причин їх виникнення значною мірою перегукуватимуться з наведеними вище пунктами. Усе тому, що ці дефекти тісно взаємопов’язані. Одна причина може провокувати одразу кілька проблем. І як тут бути? – Запитаєте ви. – Як зрозуміти, що саме дало темні кола навколо очей? Наша рекомендація – комплексно підходити до вирішення питання. Починати з налагодження режиму дня, раціону харчування та пиття, з відмови від шкідливих звичок та поступово, а також по можливості виключати всі інші фактори ризику, щоб досягти загальної естетики та здоров’я. Навряд чи хтось, хто зумів прибрати кола під очима, залишиться задоволений, якщо все ще доведеться спостерігати зморшки, лущення, почервоніння та інше. А ось пропрацювання загальних причин та досягнення чудових результатів загалом – зовсім інша справа.

Але давайте ще трохи повернемося до проблем периорбітальної зони. Чому саме цю ділянку ми розглядаємо окремо і чому робимо акцент саме на догляді за нею, а не на маскуванні дефектів, що проявляються? Тому що у неї є свої особливості та потреби, якщо порівнювати з іншими частинами обличчя. Шкіра під очима найтонша і найпрозоріша. Кровоносні судини, що розташовуються під нею, особливо помітні, а сама шкіра – темніша. Ще між носом, очима і щоками знаходиться слізна борозна, що більш виразно проявляється з плином років, в ході стоншення жирового прошарку. А в когось на додачу до сказаного можуть бути такі особливості структури обличчя (наприклад, глибоко посаджені очі), які ще більше посилюють ситуацію. Одним словом, причини синців під очима можуть бути різноманітними, починаючи з анатомічних нюансів і закінчуючи різними захворюваннями. Саме тому проблема рано чи пізно стає актуальною для кожного та кожної. І якщо ви не хочете з нею миритися (відразу зазначимо, що це 100 % правильне рішення), давайте з’ясовувати, що необхідно робити.

Чорні кола навколо очей: шляхи вирішення проблеми

Єдино правильної схеми дій немає. Як з різних причин виникають потемніння периорбітальної зони, так по-різному можна їх позбуватися. Ми коротко представимо чотири основні шляхи рішення, а ви підбирайте, що вам найбільше імпонує та підходить. Відразу зазначимо, що можна вибирати не один варіант, а компонувати два і навіть три з них. Втім, зараз ви самі все зрозумієте.

Як позбутися темних кіл під очима – основні способи:

1. Коригування способу життя. Назвемо перший спосіб так. Він передбачає внесення у повсякденне життя варіативних змін, які позитивно позначаються на здоров’ї, самопочутті та гарному зовнішньому вигляді загалом, а також сприяють позбавленню від чорних кіл навколо очей зокрема.

Сюди належать такі дії:

  • регулярність відвідування лікарів, виконання обстежень, контроль відсутності патологій серця, печінки, нирок та інших органів;
  • безупинна турбота про свій хороший фізичний і психічний стан (достатня кількість сну, прогулянки на свіжому повітрі, позитивні емоції, дотримання ідеального конкретно у вашому випадку режиму дня та ін.);
  • здорове харчування, оптимальний питний режим плюс відмова від шкідливих звичок.

Як тільки почнете пропрацьовувати кожен із наведених аспектів, почнете помічати позитивні зміни, які поступово будуть все сильнішими та яскравішими. Чим далі, тим краще ви почуватиметеся, станете відчувати в собі все більше енергії, чорні кола під очима почнуть втрачати свою актуальність. Вважаємо цей спосіб базовим шляхом вирішення проблеми. На чому б із наступного ви не вирішили зупинитися, нехтувати налагодженням здорового способу життя не рекомендуємо. Не обов’язково робити все згадане відразу, можна поступово, щоб не відбити бажання. Але в будь-якому випадку, скільки зусиль ви докладете, стільки користі на виході й отримаєте.

2. Косметологічні процедури та хірургічні маніпуляції. Сьогодні є чимало косметологічних послуг для омолодження шкіри навколо очей, усунення синців, підтяжки тощо. Мезотерапія, біоревіталізація, карбокситерапія, лазерна терапія, блефаропластика, ліпофілінг – ось тільки частина з них. Щось дійсно ефективне, щось – марна трата грошей. Одним та чи інша процедура може допомогти, іншим не дасть бажаних результатів. Спільним є те, що ніщо з цього не можливо робити самостійно, належить йти до фахівців. А ось варто чи ні, вирішувати тільки вам. Ми – не противники косметологів. Навпаки, вважаємо, що у деяких випадках без справжнього професіонала у цій сфері діяльності не обійтися. Але, може, зараз зовсім не такий випадок? Темних кіл під очима цілком реально позбутися не настільки радикальними методами. Почніть з інших варіантів, а цей, якщо забажаєте, залиште про запас.

3. Народні засоби. Як зворотний бік медалі поряд із попереднім пунктом. Іти нікуди не потрібно, витрачатися теж немає потреби, можна вживати певних заходів за допомогою підручних засобів. Як прибрати синці під очима в домашніх умовах, залучаючи те, що є на кухні? Існують різні методи. В хід можуть йти свіжі огірки, сира картопля, помідори, лимони, зелень, зелений чай, сир, молоко, вершки, яєчні жовтки та багато іншого. Загалом рецептів, які обіцяють, що під очима темні кола пропадуть, в інтернеті предостатньо. І знову ж таки не можна сказати, що всі вони безрезультативні чи погані. Ні, найімовірніше, щось може й допомогти. Але що саме? Як задовольнити потреби своєї шкіри? Які пропорції використовувати і скільки часу на шкіру нижніх повік впливати, щоб допомогти їй, а не нашкодити? А ще ж не варто забувати про ризик прояву алергічних реакцій. Гарантій, що все пройде гладко, у випадку із народними засобами ніхто не дасть. Загалом пробувати можна, та наскільки це буде дієво, безпечно, і чи не змарнується час, незрозуміло.

4. Домашній догляд із застосуванням хорошої косметики. Золота середина, що поєднує у собі всі плюси з мінімізацією ризиків. Правильний підбір якісних косметичних засобів та їх грамотне регулярне використання – ось те, що найкраще допоможе позбутися синців під очима. Головне, чого слід дотримуватися:

  • вибирати косметику винятково надійних брендів;
  • ретельно перевіряти склад на відсутність інгредієнтів, здатних провокувати алергії саме у вашому випадку;
  • при виборі враховувати віковий діапазон, тип та особливості шкіри;
  • при застосуванні дотримуватися рекомендацій виробника;
  • не використовувати косметичні продукти після закінчення терміну придатності.

Які косметичні засоби від темних кіл здатні прийти на допомогу?

Перед тим, як взяти в роботу конкретний засіб від кіл під очима, слід зрозуміти, що саме необхідно периорбітальній зоні, на що повинен бути спрямований догляд. А правильно доглядати за цією ділянкою обличчя – значить зволожувати, живити, тонізувати, нормалізувати кровообіг та мікроциркуляцію, забезпечувати лімфодренаж, сприяти виробленню колагену, захищати від ультрафіолетового впливу. З такими цілями й розробляється спеціальна доглядова косметика для повік.

Ось ТОП-5 засобів, які ми рекомендуємо взяти на озброєння:

1. Патчі під очі на основі низькомолекулярної гіалуронової кислоти. Вони чудово діють на надніжну шкіру: заспокоюють, усувають набряки, тривалий час живлять, зволожують, піклуються про пружність та еластичність. Гіалуронова кислота славиться глибоким проникненням у шкірні шари, запобіганням зневоднення клітин, розгладжуванням мімічних зморшок. Завдяки їй шкіра залишається ніжною, оптимально вологою та сяючою увесь день. Тон вирівнюється, темні кола зникають, а передумови для їхньої повторної появи нівелюються.

2. Крем для шкіри навколо очей. Аналогічно оснований на гіалуроновій кислоті як на цінному структурному елементі епітеліальних тканин, а також доповнений скваланом, олією ши та вітаміном Е. Цей крем сприяє правильному зволоженню, інтенсифікує клітинне відновлення, стоїть на варті виникнення зморшок, зменшує набряклість, освітлює темні кола, які вже є, й не дає з’являтися новим. Наносити крем навколо очей найкраще легкими постукуваннями пальців. Такий ніжний масаж додатково покращує циркуляцію крові та лімфи, максимізуючи ефективність засобу в плані боротьби з потемніннями на повіках.

3. Гідрогелева маска для очей. Коли у нас запитують, як прибрати темні кола під очима за 5 хвилин і чи взагалі це можливо, ми з упевненістю відповідаємо: «Вам потрібна гідрогелева маска!» Не п’ять хвилин, але 10-15 – і ефект точно буде досягнутий. Маска за лічені хвилини здатна зняти сліди втоми, стресу та недосипання, усунути набряки й темні кола, повернути погляду свіжість та здорове сяйво. Цей косметичний аксесуар працює за принципом охолодження периорбітальної зони. Відомо, що саме холод має позитивний вплив на ніжну шкіру, яку слід освітлити і загалом привести до ладу. Адже не дарма, щоб не було синців під очима, рекомендують вмиватися холодною водою, прикладати змочені в ній ватяні диски, використовувати з аналогічною метою кубики льоду, прохолодні столові ложки тощо. Це дійсно працює. Кровоносні судини звужуються, стають менш видимими під шкірою, синюшність як рукою знімає. Гідрогелева маска для очей багаторазова як джерело холоду – зручне та ефективне рішення.

4. Міцелярний тонік з олією кісточок томату. Виконує дбайливе очищення та тонізацію шкірних покривів, зокрема й повік. З його допомогою можна делікатно знімати макіяж та очищати обличчя від забруднень. Засіб забезпечує легкий відтік лімфи, тим самим усуваючи набряки. Вирівнює тон та структуру, нормалізує місцеві обмінні процеси. Взагалі засоби для вмивання та демакіяжу на олійній основі вважаються одними з найкращих за наявності темних кіл під очима. Вони добре справляються зі своїми завданнями, не подразнюючи шкіру. Тому поповнити одним із таких косметичних продуктів свою домашню косметичку – не прогадати. Альтернативні варіанти на ваш вибір: тонік з олією моркви, тонік з олією броколі.

5. Зволожувальний сонцезахисний крем. Застосовувати його потрібно не тільки влітку, а й у всі інші пори року, якщо ваша шкіра схильна до надмірної пігментації та темних кіл під очима. SPF-фільтр 30 допоможе захистити обличчя та периорбітальну зону зокрема від шкідливого сонячного ультрафіолету (від UVA та UVB). Запобіжить фотостарінню шкіри і виникненню темних ділянок під очима, сприятиме подовженню вашої молодості та краси. Завдяки універсальному значенню сонцезахисного фактора (30), зазначений сонцезахист у вигляді крему буде надійним помічником цілий рік.

Крім цього, у боротьбі з темними колами можуть використовуватися маски і сироватки, гелі та спреї, ще низка інших видів косметики не тільки зі згаданими активними інгредієнтами, але й на основі ретинолу, колагену, вітаміну С, пептидів, антиоксидантів та інших речовин. Але обов’язково враховуйте, щоб засоби підходили для застосування на периорбітальній зоні, а найкраще – були розроблені саме для неї.

Якщо досі є сумніви, який найкращий засіб від синців під очима буде для вас, зв’яжіться з нашим консультантом і отримайте відповіді на всі запитання. Й пам’ятайте: замаскувати, звичайно, завжди можна, але якщо реально усунути проблему (а з косметикою Mr.SCRUBBER це справді так) і довго насолоджуватися отриманими результатами, то вибір на користь другого варіанта очевидний.