Якщо сольові ванни – те, чого ви поки що не пробували, то вже точно те, про що неодноразово чули. Напевно, зустрічали у продажу на вітринах із косметикою та гігієнічними засобами сіль для ванни. Ймовірно, бачили рекламу чи чули від друзів, знайомих, родичів або колег, чим корисна сіль для ванни. Може, навіть замислювалися, а чи не спробувати, але чомусь відкладали цю процедуру на невизначене «потім».

Якщо все так, пропонуємо заповнити наявну прогалину без зволікань за три кроки. Перший – отримати коротку, але систематизовану та достовірну інформацію про те, чим корисна сольова ванна. Другий – вибрати та купити сіль для ванни, яка підійде вам найбільше. Третій – безпосередньо прийняти сольову ванну, дотримуючись кількох нескладних правил і відчуваючи на кожному сантиметрі тіла позитивні впливи цієї чудової домашньої SPA-процедури.

Що ж, готові піти по порядку і вже не терпиться розпочати з першого кроку? Тоді до діла!

Сольова ванна та спектр її корисних дій на організм

Про те, що ванни з сіллю несуть користь тілу, шкірі та здоров’ю загалом, відомо ще з часів Стародавнього Єгипту. Це чудовий спосіб дійти до розслабленого стану і подбати про своє самопочуття, як фізичне, так і психологічне. Те, що задіяння морської солі у ванні має давнє коріння, не дивно, враховуючи її багато корисних якостей. Від полегшення стресу до зміцнення епідермісу – сольові ванни здатні у різному стати незамінним інструментом вашого арсеналу турботи про себе.

Зараз ми розповімо вам про численні переваги періодичних домашніх сольових ванн, щоб ви змогли поринути у світ релаксації та уваги до свого організму:

1. Розслаблення, усунення стресу, нормалізація психоемоційних умов. Дію правильно організованої сольової ванни на психоемоційний фон не можна недооцінювати. Прямий вплив теплої води на шкіру та м’язи в комплексі з морською сіллю гарантовано сприяє розслабленню організму. Морська сіль містить магній, що відіграє ключову роль у регулюванні функціонування нервової системи. В результаті, прийнявши сольову ванну, почуваєшся спокійніше і розслаблено, знімається стрес, покращується настрій, відбувається розслаблення як на фізичному, так і на емоційному рівні.

Якщо прийматимете ванни з морською сіллю періодично, регулярно, отримаєте комплексний сприятливий вплив на нервову систему, що проявлятиметься поліпшенням загального емоційного самопочуття та зниженням рівня дратівливості.

Ванни із сіллю – незамінні помічники для нервової системи. Стимулюючи нервові рецептори, солона вода дає старт утворенню в клітинах біоактивних речовин. Приходить на допомогу у моменти, коли потрібно заспокоїти нерви та пережити емоційно складний період. Ефективно допомагає при мігренях і стресах, неврастеніях, нейропатіях та інших порушеннях у роботі нервової системи.

Коли хочеться розслабитися, відчути умиротворення, хоч натрохи забути про всі негаразди навколишнього світу, ванна з морською сіллю є чудовим рішенням.

2. Налагодження та підвищення якості сну. Систематичні сольові ванни перед сном – надійний шлях до покращення сну, максимізації його якості. Розслаблення м’язових тканин і рівень важливих мікроелементів у солі допомагають заспокоїти нервову систему, що, головним чином, важливо для тих, хто страждає на безсоння. Коли в людини безсоння, це не просто неприємно і втомлює, це аж до підвищення болісних відчуттів на різних ділянках тіла. Погана якість сну дорівнює зниження якості життя в цілому. Здоров’я погіршується, організм бідніє на запаси сил та енергії. Звідси – максимізація втоми, ослаблення імунітету, проблеми з пам’яттю, значне зниження працездатності. Невиспана людина – не ресурсна людина. Якщо безсоння постійне, ні про який активний здоровий і успішний спосіб життя і мови бути не може. Тож нормалізувати сон та покращити його якість, якщо актуалізувалася така потреба, слід без зволікань. Й один із чудових способів для цього – сольова ванна.

3. Користь для серцево-судинної системи. Мінерали як складові морської солі здійснюють хороший комплексний вплив на серце та судини. Вони стимулюють і нормалізують кровоциркуляцію, роблять стінки судин міцнішими та еластичнішими, розширюють капіляри. Завдяки цьому доставляється більше кисню та поживних елементів в клітини організму, реалізуються сприяння їх регенерації та загально зміцнювальний ефект.

Якщо серце та судини у вас здорові, ванна з сіллю – надійний варіант якомога довше зберігати їхній добрий стан.

Ще ця СПА-процедура – дієвий спосіб пригальмувати розвиток варикозної хвороби на початкових етапах. Вона покращує тонус судин. Невеликі судинні зіркоподібні сітки на ногах завдяки їй нівелюються.

4. Турбота про м’язи і суглоби. Те, що активні компоненти солі збільшують кровоциркуляцію, також позитивно позначається на м’язових та суглобових тканинах. Чим корисна морська сіль для ванни в цьому плані, так це передусім розслабленням м’язів, зняттям запальних реакцій, набряків і больових відчуттів, зменшенням м’язової напруги. Коли все згадане може принести особливу користь, так це після складної фізичної роботи, тривалої ходьби, після тренування в тренажерному залі, бігу або інших спортивних занять. Після будь-яких фізичних навантажень ванна з сіллю – незамінний помічник у розслабленні м’язів, усуненні спазмів м’язів і знятті різного роду болю. А ще вона – чудовий інструмент для реабілітації, якщо були травмовані кістки, м’язи чи сухожилля. Солона вода добре позначається на стані синовіальної рідини (еластичної маси, що заповнює суглобову порожнину).

Також ця процедура рекомендується лікарями тим, у кого є проблеми із суглобами та хребтом. Наприклад, якщо є хвороби суглобів, радикуліт чи метаболічні захворювання.

5. Доглядова дія на шкіру. Морська сіль багата мінералами, що підтримують здоров’я дерми, роблять її м’якою, ніжною та еластичною. Ванни із сіллю виконують зволоження й пом’якшення, стимулюють оновлення клітин і відновлювальні реакції, вирівнюють КЛБ, запобігають виникненню розтяжок та розгладжують поверхню, насичують шкірні покриви корисними складовими й, в цілому, покращують їх зовнішній вигляд, якісні параметри та стан.

Морська сіль ідентифікується природним антисептиком та антиоксидантом, тому сприяє глибокому очищенню шкіри. Під час прийняття сольової ванни сіль бере участь у видаленні відмерлих клітин, пороочищенні, надає шкірі свіжості та м’якості.

Те, як позначається процедура на шкірі, можна побачити і відчути практично відразу після прийняття ванни з морською сіллю. Завдяки покращеним крово- та лімфообігу рельєф шкіри стає рівнішим, підвищуються пружність і еластичність, забезпечуються свіжі відчуття та природне сяйво.

Також цей доглядовий ритуал, з огляду на знезаражувальну дію, рекомендований за наявності чималої кількості шкірних хвороб, зокрема дерматитів, екземи, псоріазу, нейроалергодерматозу та інших. З його допомогою можна значно інтенсифікувати лікувальний процес та добряче полегшити неприємну симптоматику.

Примітно, що сольова ванна допоможе при будь-якому типі шкіри. І в кожному випадку пропрацює саме актуальні нюанси. Наприклад, для сухого типу стане джерелом живлення та зволоження, жирному згодиться в позбавленні від висипів і запалень, для чутливого стане бар’єром від подразнень.

6. Оздоровлення волосся та нігтів. Так само, як і шкірі, волоссю і нігтям морська сіль несе безцінну допомогу. Якщо свій догляд на регулярній основі доповнити цим косметичним продуктом, можна домогтися більшої слухняності й додаткового об’єму волосся, посприяти його розсипчастості та блиску, зробити живим і привабливим. В основі цих дій – аналогічно інтенсифікація кровотоку, тепер уже на ділянках росту волосся. Поліпшується живлення волосяних цибулин, завдяки чому волосся піддається зменшеному випадінню й росте оперативніше. Також, застосовуючи морську сіль для волосся та шкіри голови, можна усунути лупу і покращити загальну естетику зачіски.

Якщо робити соляні ванночки для рук/ніг або під час прийняття ванни з морською сіллю тримати кінцівки в солоній воді, користь для шкіри та нігтів рук і ніг гарантована. По-перше, таким чином нігтьову пластину можна не тільки зробити міцнішою, а й прискорити її ріст. По-друге, вдасться прибрати настирливе жовте забарвлення, якщо таке присутнє. Будете регулярно робити процедури для нігтів із задіянням морської солі – вони перестануть розшаровуватися і ламатися, ростимуть міцними, неушкодженими та красивими.

Проблемні (слабкі, негарні, нездорові) нігті на руках та/або ногах? Сольові процедури мають стати невід’ємним етапом вашого домашнього догляду.

7. Схуднення й боротьба з целюлітом. Морська сіль для ванн – це ще й непоганий помічник у таких питаннях, як позбавлення від зайвих кілограмів та «апельсинової кірки». Активізація кровотоку, виведення надлишку вологи з організму, інтенсифікація обмінних процесів – все це разом дозволяє ефективніше худнути і зменшувати видимість целюліту.

Просто лягти у ванну з сіллю і чекати, що після процедури тіло буде стрункішим і підтягнутішим, а шкіра гладкішою та шовковистішою – ні, так не працює. А от якщо регулярно занурюватися в сольові ванни, плюс тренуватися в залі або мати на постійній основі якісь інші спортивні навантаження, стежити за раціоном харчування, харчуватися збалансовано та помірно – все в комплексі подарує приголомшливі результати в питанні природного схуднення та протистояння целюліту.

Не лише перелічені корисні властивості морської солі обмежують її ефекти. Також хочемо зазначити ефективність боротьби з токсинами, профілактику зневоднення, зміцнення імунітету, прискорене позбавлення від застудних захворювань та відновлення гормонального фону.

Але одразу зробимо важливий акцент. Не варто сприймати морську сіль як якусь чарівну таблетку, здатну самостійно впоратися з усіма згаданими вище проблемами. Полегшення симптомів, доповнення корисної дії, покращення самопочуття – це все так, це у її спектрі функціональних впливів. Але найкраще вона працює все-таки в комплексному догляді та грамотних терапіях. Як елемент зі знанням справи складеної системи морська сіль – ідеальний б’юті-продукт.

Яку сіль для ванни купити найкраще?

Дійсно, хороше, а головне – правильне запитання. Сіль для ванни до використання підходить різна. Морська, англійська, рожева гімалайська і навіть звичайна кухонна – будь-яка сіль підійде, але кожна, звичайно, дасть свій спектр та силу ефективності. Від кухонної, наприклад, нічого, окрім легкого антисептичного ефекту, не варто очікувати. Англійська – чудовий супутник у боротьбі зі стресами і при складних фіз. навантаженнях, оскільки має у своєму складі величезний відсоток магнію. В структурі рожевої гімалайської – численні важливі для людини мінерали, що живлять шкіру й забезпечують загальнооздоровчу дію. Морська сіль по праву вважається найефективнішою та найуніверсальнішою, з огляду на спектр цілющих впливів практично на всі ділянки організму. Вона цінна у догляді за шкірою, хороша при лікуванні шкірних хвороб, позитивно впливає на волосся і нігті.

Якщо ви захочете купити саме морську сіль (і це наша вам рекомендація), слідкуйте насамперед за складом. Важливо, щоб там не було нічого зайвого. Можете віддати перевагу продукту без добавок або вибрати варіант з улюбленою ефірною олією, але контролюйте, щоб список інгредієнтів не зашкалював. Це в такому випадку повністю зайве.

Відразу ж, не відходячи від теми, запрошуємо вас перейти в каталог солі для ванн Mr.SCRUBBER, та вибрати свій продукт, який порадує та підійде саме вам. Натуральний максимально чистий склад, першокласна якість солі в кожній упаковці, багатство ароматів та гарантована ефективність – те, що у своєму поєднанні яскраво виділяє нашу продукцію на тлі решти пропозицій на українському ринку. Втім, самі спробуйте – і переконаєтеся у всьому на власному успішному досвіді.

Основні правила застосування солі для ванн

Щоб користь ванни з сіллю проявилася у максимальному спектрі, важливо розібратися у кількох нюансах:

  • Скільки солі сипати у ванну? Вдалий обсяг залежить від необхідного результату. Якщо ваша мета – розслабляюче-косметична, оптимальна витрата – 100-150 грамів продукту на 100 літрів води. Якщо переслідуєте лікувально-оздоровчі наміри, тоді збільште дозу втричі-вчетверо – до 300-600 г/100 л.
  • Як часто можна приймати ванну із сіллю? Знову ж таки все залежить від того, що ви хочете отримати в результаті. Як б’юті-ритуал сольова ванна оптимальна 2-3 рази на тиждень. Щоб досягти релаксу і подбати про шкіру, цього достатньо. Що стосується лікувальних заходів, то відповідні курс та періодичність встановлюються лікарем. Зазвичай, в такому випадку це десять-п’ятнадцять сеансів, проведених через день.
  • Скільки часу перебувати у солоній воді? Якщо коротко, то приблизно 20-30 хвилин.
  • Якою має бути t води? Може варіюватися. Для ранкового часу вода може бути прохолоднішою, такою, щоб тонізувати. Для вечора найкращий варіант – тепла солона вода, що розслаблює і заспокоює ЦНС. Гарячою вона може бути, якщо тільки сіль використовується з лікувальною метою, і то під контролем фахівця. У домашніх умовах оптимальний температурний діапазон – 35-37 ℃, тобто максимально наближений до природної температури тіла.
  • Як приготувати ванну з морською сіллю? Просто всипати потрібну кількість солі у воду, і все? Майже. Справді, цей процес до елементарності легкий, але є нюанс. Спочатку всю порцію солі слід розчинити в невеликій кількості гарячої води, потім добрати решту об’єму до необхідного теплого рівня.

Ось ще кілька рекомендацій:

  • за годину до процедури радимо нічого не їсти, щоб не створювати додаткове навантаження на організм посиленою роботою ШКТ. А ось, що потрібно організму, то це волога. Тому правильно буде за 15 хвилин до ванної випити склянку води, при потребі ще одну взяти з собою;
  • перед сольовою ванною прийміть душ. Безпосередньо під час процедури мило та інші лужні косметичні продукти використовувати небажано. Та й підготувати шкіру до впливу мікроелементів, зробивши її чистою, прибравши забруднення, себум і піт, прийнявши заздалегідь душ – чудове рішення;
  • під час перебування у воді спробуйте максимально розслабитися та отримати задоволення;
  • коли закінчите, промокніть тіло рушником, не змивайте сіль хоча б годину-дві. Також допустимий варіант відразу прийняти теплий душ, але без миючих засобів, нанести зволожувальний крем, огорнутися в м’якенький халатик і спокійно полежати з пів годинки. Або навпаки, можете залишити все як є на ніч, а потім прийняти душ. Підберіть, який з варіантів буде для вас максимально зручний, комфортний і корисний;
  • якщо хочете подбати про шкіру голови та волосся, під час прийому ванної занурте голову у воду, а потім – вимийте волосся шампунем, щоб воно було не тільки підживлене, а й чисте, свіже, не доставляло вам неприємних відчуттів;
  • руки, ноги й нігті там і там можна оздоровлювати у великій ванні та маленькій спеціальній ванночці. У першому випадку нічого окремо робити не потрібно – все так само, як і з рештою частин тіла. Якщо хочете подбати окремо про руки або ноги, беріть на 10 літрів води 50-100 грамів солі, а далі керуйтеся загальними принципами.

Чим корисна ванна з сіллю та як правильно її приймати, зрозуміло? Впевнені, що так, адже нічого особливо складного в цьому немає. Сольові ванни – це не тільки приємний спосіб розслабитися, але й ефективний метод підтримати здоров’я шкіри, м’язів та нервової системи. Регулярне включення сольових ванн у режим догляду за собою може дати безліч позитивних результатів.

Не пропустіть чудову можливість поринути у світ релаксації та турботи про свій організм – спробуйте домашні ванни з морською сіллю якомога швидше!