Зима – складний час для шкіри, і шкіра ніг тут – не виняток. З настанням холодів наші ноги зазнають низки негативних впливів: тривалої дії низьких температур і різких температурних перепадів, невідповідної вологості повітря, тиску від щільних шкарпеток і колгот… В результаті даються взнаки сухість, лущення, утворення тріщин і натоптнів, поява або посилення неприємного запаху і багато інших проблем. Помітні зміни в кліматі, постійне носіння взуття і нестача вологи можуть зробити шкіру ніг сильно податливою до стресів, а тебе змусити страждати від неприємних відчуттів. Тому знати та вміти здійснювати догляд за ногами у зимовий період обов’язково.

У цій статті ми розглянемо, як доглядати за ногами взимку ефективно, які процедури слід додати до своїх б’юті-ритуалів і за допомогою якої косметики їх можна реалізовувати, щоб бути задоволеною результатами по максимуму. Читай, мотай на вус, перетворюй теорію на практику – і твої ніжки гарантовано віддячать тобі здоров’ям, ніжністю та свіжістю.

3 головні зимові небезпеки для ніг:

  1. Сильна сухість. Взимку наші ноги опиняються у зоні ризику через надмірну сухість. Щільні шкарпетки та взуття, створюючи додатковий бар’єр для холоду, перешкоджають нормальному повітрообміну, а в приміщеннях із централізованим опаленням повітря стає пересушеним. Особливо це шкідливо для стоп – ділянок тіла, на яких практично відсутні сальні залози, здатні забезпечити природне зволоження, і де кровообіг відбувається досить слабо. В результаті п’яти можуть покриватися тріщинами, а поверхня ступень – піддаватися утворенню мозолів та натоптнів. Жити з усіма цими неприємностями вкрай недобре, а частенько ще й болісно, тому треба своєчасно їх позбуватися, реалізуючи належний догляд за п’ятами взимку, за пальцями, стопами і ногами загалом.
  2. Надмірна пітливість. Другою загрозою для ніг взимку виступає інтенсивне потовиділення, що викликається частим та тривалим використанням теплого взуття з формуванням надлишкового повітрозахисного шару. Ноги, що перебувають в тісних черевиках і теплих шкарпетках, стають притулком для різних хвороботворних організмів. Підвищена вологість сприяє появі неприємних запахів. Боротьба з надмірною пітливістю стає невід’ємною частиною турботи про шкіру ніг у зимовий час.
  3. Грибкові інфекційні та механічні ураження. Взимку зростає ймовірність зараження грибковими інфекціями, особливо через підвищену пітливість. Теплі, вологі умови у взутті сприяють розвитку грибків та бактерій. Крім цього, брак уваги до ніг може призвести до механічних пошкоджень, таких як врослі нігті, тріщини шкіри тощо. Тому в умовах зимового холоду важливо приділяти достатньо уваги регулярному догляду за ногами. Робити педикюр потрібно не лише влітку, а й узимку. А як правильно робити педикюр вдома, докладніше дізнавайся з нашої статті.

Очищення і видалення загрубілої шкіри

Тепер перейдемо безпосередньо до зимових доглядових процедур, які забезпечать здоров’я та красу твоїх ніжок. І розпочнемо з етапу очищення. Очищення – це завжди база, на якій ґрунтується будь-який догляд, чи то за обличчям, тілом чи ногами. Тільки чиста шкіра здатна повноцінно поглинати поживні речовини та зволожувальні компоненти.

Для звичайного очищення ніг можна застосовувати свій улюблений гель для душу під час щоденних водних процедур. Але звичайного очищення, як ти здогадуєшся, взимку замало. Так, воно важливе і необхідне, але має доповнюватися й іншим домашнім очищувальним доглядом.

Не нехтуй застосуванням аксесуарів. Пилка для педикюру та натуральна пемза стануть вірними супутниками у догляді за стопами взимку.

Два-три рази на тиждень добре використовувати скраб для ніг, наприклад, засіб з вулканічної пемзи та перліту Foot Professional Care Mr.SCRUBBER. Цей скраб ретельно очищає та освіжає шкіру ніг, дієво відлущує відмерлі клітини, має легкий дезінфікуючий ефект. З ним твої стопи будуть м’якими та гладкими, ризик появи затвердінь і натоптнів зменшиться, ти відчуєш небувалу легкість, свіжість та чистоту. Те, що треба! Те, чого так часто не вистачає у зимові холоди!

Особливий акцент в морозну пору слід робити на боротьбу з натоптнями та загрубіннями шкіри. Якщо запобігти проблемі не вдалося і її необхідно вирішувати, бери на озброєння гель-кератолітик для ніг Foot Professional Care Mr.SCRUBBER. Він ефективно і одночасно обережно усуває мозолі, натоптні й загрубіння шкіри ніг. Швидко розм’якшує, забезпечує легке видалення верхнього ороговілого шару і, що не менш примітно, суттєво уповільнює повторне загрубіння стоп. Шкіра після його застосування стає м’якою, ніжною і гладкою, сухість і лущення забираються, а мікротріщини гояться. Зверни увагу: гель-кератолітик – засіб не для щоденного застосування. Оптимальна частота використання – 1 раз на 3 тижні. Як правильно ним користуватися і що ще потрібно врахувати – детально розписано в описі товарної позиції на сайті. Заходь та ознайомлюйся.

Введи скраб і гель-кератолітик для ніг Mr.SCRUBBER у свій зимовий догляд – забезпеч своїм ногам інтенсивне очищення, профілактику проблем, пов’язаних із загрубінням шкіри, і позбавлення від них. Регулярне включення цих продуктів у догляд за ногами допоможе підтримувати красу та здоров’я шкіри навіть у найхолодніші місяці року.

Додаткову інформацію стосовно цієї підтеми можеш почерпнути з нашої іншої статті: «Як позбутися загрубілої шкіри на ногах, тріщин на п’ятах?».

Зволоження та живлення: відновлення м’якості й гладкості

Чудовий спосіб протистояти надмірній сухості, зокрема і в зимовий період – використовувати живильний та зволожувальний крем для ніг. Якщо у твоїй домашній косметичці немає такого засобу або той, що є, не справляється зі своїми завданнями, спробуй крем Foot Professional Care Mr.SCRUBBER.

Цей крем для стоп насичений зволожувальними компонентами, які глибоко живлять та відновлюють шкіру, роблячи її гладкою і м’якою. Він запобігає сухості та лущенню. Підходить для щоденного використання. При нанесенні на чисту суху шкіру в помірних кількостях забезпечується максимальна ефективність і не створюються сприятливі умови для розвитку грибка. Поєднувати нанесення крему рекомендовано з легкими масажними рухами (що дає масаж стоп – трохи нижче).

Більше інформації про те, навіщо потрібний крем для ніг та як його правильно застосовувати – тут.

Ванночки, масаж і зарядка: відпочинок та розслаблення

Не тільки косметикою та аксесуарами має здійснюватися зимовий догляд за стопами. Ногам, які цілий день перебували у теплому взутті, потрібно розслабитися та відпочити. Для цього приділяй увагу трьом аспектам:

  1. Ванночки для ніг взимку – те, чим не слід нехтувати. Теплі ванночки (не гарячі, що додатково пересушують шкіру, а саме теплі) рекомендовані не тільки при замерзанні, але й просто для стимуляції кровообігу. Чудовий варіант – ванни для ніг із застосуванням натуральної морської солі, що сприяє очищенню, відлущуванню та мінералізації, плюс нанесення крему. Після проведення такої процедури ввечері, зранку твої ніжки потішать тебе ніжністю та шовковистістю.
  2. Масаж стоп – прекрасний спосіб швидко зняти втому ніг у домашніх умовах. Просто руками помасажувати кожен пальчик однієї та іншої ноги, п’ятки, погладити стопи – чудова процедура. Виконувати її добре після ванни і поєднуючи з нанесенням крему або масажного гелю. Спробуй використовувати для цього масажний гель Foot Professional Care Mr.SCRUBBER – не прогадаєш. Він ефективно протистоїть тяжкості та набрякам. Заспокоює шкіру, робить її гладкою, зволоженою та м’якою. А ще тонізує і не дає з’являтися судинним зірочкам. З цим засобом на основі ментолу та кінського каштану твої ніжки гарантовано отримають такий необхідний їм відпочинок після довгого виснажливого дня, відчують легкість і стануть ще гарнішими.
  3. Зарядка для ніг. Важке взуття, то холод, то перегрів, ходьба слизькими тротуарами – взимку є чимало специфічних факторів, що негативно впливають на ноги, підвищують їхню втому. І є один хороший спосіб мінімізувати цю втому протягом дня, доки не буде реалізований потрібний вечірній догляд за ногами взимку. Йдеться саме про періодичну зарядку. Маєш хвилинку – розімни свої ніжки: порухай пальцями вверх-вниз, покрути гомілковостопним суглобом по черзі то в один, то в інший бік. Результат тобі точно сподобається!

Антибактеріальний захист: турбота про здоров’я нігтів і кутикули

Для повноцінної реалізації зимового догляду не забувай приділяти увагу нігтям та кутикулі. Використовуй для цього антибактеріальну загоювальну олію Rosemary Foot Professional Care Mr.SCRUBBER, зроби її невід’ємним елементом турботи про ноги – й буде тобі щастя.

Це не просто косметичний засіб, це справжній терапевтичний досвід для твоїх ніжок. Цей продукт розроблений з урахуванням особливостей нігтьової пластини та кутикули, надає комплексний догляд за шкірою ніг взимку, який не тільки покращує зовнішній вигляд, а й підтримує здоров’я нігтів та навколишньої шкіри. Поєднує в собі багатий комплекс олій: арганову, оливкову, персикових кісточок, авокадову, мигдальну, жожоба, лимонну та розмаринову. Все разом забезпечує ефективну підтримку здорового стану. Один із ключових ефектів – антибактеріальний – запобігає появі різних бактеріальних та грибкових інфекцій. Також реалізується підтримка чистоти і здоров’я шкіри, пом’якшення та зволоження. Це особливо важливо в умовах зимової сухості, коли шкіра потребує додаткового зволоження для підтримки своєї еластичності та здоров’я. Ще олія Rosemary сприяє загоєнню пошкоджених ділянок кутикули та нігтів, зменшуючи ризик виникнення тріщин і подразнень. А останні, до речі, зовсім не є рідкістю в зимовий період, коли нігті зіштовхуються з перепадами температур та надмірною сухістю.

Використовуй цю антибактеріальну олію регулярно в умовах зимових холодів, наносячи масажними рухами на нігті та кутикулу – не пошкодуєш.

Освіження: легкість та приємний аромат

Свіжість – ще одне відчуття, якого взимку часто не вистачає ногам. Оскільки в зимовий час нерідко виникає сильне потовиділення, позаяк ноги постійно закриті, про забезпечення свіжості забувати не варто.

Для цього можемо запропонувати освіжаючий спрей для ніг Foot Professional Care Mr.SCRUBBER. Він чудово охолоджує та освіжає стопи, дає пролонговане відчуття свіжості, усуває втому й набряклість, пом’якшує та захищає шкіру, здійснює антисептичну дію і протистоїть появі неприємного запаху. З ним швидше регенеруються тканини, знижується ймовірність виникнення натоптнів та загрубінь. Тобто цей освіжаючий спрей – це не тільки приємний аромат, а й надійний захист від втоми, ефективний спосіб забезпечення відчуття легкості. Взимку без нього просто не обійтися!

Загальні рекомендації щодо догляду за ногами взимку

Як можна зробити висновки, якісна натуральна косметика для ніг – те, без чого в холодну пору року не обійтися. Але щоб вона працювала максимально позитивно і ефекти забезпечувалися комплексно, важливо дотримуватися низки додаткових рекомендацій щодо догляду за ногами. Обов’язково врахуй і не нехтуй таким:

  • розумно та практично підбирай зимове взуття. Воно має бути теплим, але не надто, максимально зручним, комфортного розміру та якісним. Ніщо ніде не повинно тиснути, інакше підвищиться ймовірність замерзання, появи мозолів, набряків, підвищеної втоми ніг, тріщин, вростання нігтів та інших негативів. Купуй і міряй чоботи, черевики на зиму ввечері, коли ноги злегка набрякли – підбереш правильний розмір для повсякдення. Врахуй: високі підбори на щодень – не варіант, навантаження на ноги взимку й так збільшені, у зв’язку з відповідною погодою. Зимове взуття, а також устілки та шкарпетки вибирай із натуральних матеріалів;
  • регулярно обрізай нігті, щоб не допускати зайвого тиску взуття на шкіру. А ось кутикулу зайвий раз різальним інструментом не чіпай. Краще пом’якшуй кремом або захищай олією, але не обрізай, щоб уникнути натирання ніжної ділянки взуттям;
  • по можливості не перебувай на холоді дуже довго. А якщо так уже вийде, що доведеться, то ввечері обов’язково пройдися всіма етапами догляду, які ми розписали вище. І ще: не захоплюйся демісезонним взуттям, особливо коли температура опускається нижче -5 ℃, щоб не допустити обмороження пальців ніг;
  • уникай перегріву. Роззувайся в приміщенні та транспорті за першої ж можливості. Звісно, в магазині чи громадському транспорті цього не зробиш. Але на роботі, наприклад, або у власному авто, якщо ти не за кермом, цілком можливо. На офіс бери з собою легке змінне взуття і перевзувайся;
  • не захоплюйся гарячими ваннами та надто довгим прийняттям душу. Гаряча вода сильно сушить шкіру, а якщо ще врахувати якість водопровідної води, яка є у розпорядженні в більшості з нас, то одне, накладене на інше, вкрай шкідливе для шкіри всього тіла та ніг зокрема. Пересушити й погіршити стан шкірних покривів через тривалий контакт з невідповідною водою простіше простого. Не допускай такого.

Дотримуйся цих правил, які передбачає догляд за ногами в зимовий період, використовуй спеціальні косметичні засоби для ніг – і твої ніжки завжди будуть здоровими, красивими та відпочилими!