У світі краси та догляду за шкірою постійно з’являються нові тренди та продукти. І це чудово, адже означає, що перед тобою сьогодні відкриваються неймовірні можливості, які ще умовно вчора були поза доступом. Можливості, які забезпечують максимальну турботу твоєму обличчю. Шанси, що дають скрізь і завжди бути на висоті. Одним із ключових гравців у цій галузі є сироватка для обличчя.

Так, з’явилася вона на б’юті-ринку не буквально вчора, а вже якийсь час активно використовується багатьма жінками по всьому світу та користується неймовірною популярністю. Але в глобальному сенсі, в порівнянні з іншими видами косметики, цей засіб – один із новачків. Його історія не сягає корінням часів Клеопатри та інших давньогрецьких і давньоримських красунь, як наприклад, історія крему для обличчя. Сироватка як еволюційний косметичний продукт просто не могла виникнути на тому історичному витку, хоча деякі дослідники і згадують про її древні прообрази. Вона стала втіленням та відкриттям формули краси вчених і спеціалістів-практиків ХХ століття. Над розробкою чарівного засобу працювало багато біологів, хіміків, фармакологів, дерматологів й косметологів. І ось у 1930-х роках він нарешті втілився в реальність. Протягом майже сотні років постійно розвивався, удосконалювалося та демонстрував собою інноваційні рішення. Сучасна хороша сироватка для обличчя – втілення безцінної допомоги для кожної жінки, яка піклується про свою молодість та привабливість.

Ти тільки недавно підібрала відповідний очищувальний догляд для обличчя, знайшла і почала регулярно застосовувати хороший крем, а зараз постало питання про введення сироватки? Не знаєш, яку вибрати, як застосовувати? І взагалі не можеш вирішити, чи потрібна сироватка для обличчя саме тобі? В наш час через різноманітність косметичних продуктів буває складно визначити, що треба і що підходить, а на що гроші витрачати немає сенсу. Але ти зайшла на цю сторінку, отже, ти – на правильному шляху. Ця стаття покликана розповісти тобі все, що потрібно знати про сироватки для обличчя. Наша добірка розгорнутих відповідей фахівців на багато актуальних запитань допоможе тобі отримати повну ясність по цій темі й зробити правильний вибір. Запрошуємо до ознайомлення!

Що таке сироватка для обличчя?

Сироватка, або серум для обличчя – це концентрований косметичний засіб, функціоналом якого передбачається швидке проходження в глибокі шкірні шари з реалізацією в них зволоження, живлення і омолодження шкіри зсередини по максимуму. Здебільшого сироваткам (концентратам корисних речовин) характерна легка текстура, завдяки чому забезпечуються легкість нанесення та висока швидкість поглинання. Їх робота цілеспрямована на вирішення конкретної шкірної проблеми чи комплексу таких, залежно від потреб шкіри.

Сироватки для обличчя можуть містити різні активні речовини: вітаміни, мінерали, амінокислоти, пептиди, антиоксиданти, рослинні екстракти й багато іншого. Ці компоненти наділяють засоби широким функціональним спектром. Особливий попит сьогодні мають гіалуронові сироватки. Нескладно підібрати найкращі сироватки з вітаміном С. Також заслуговують на увагу сироватки з ніацинамідом, ціанокобаламіном, біоретинолом, колагеном та гліколевою АНА-кислотою.

Величезну популярність цим засобам забезпечили такі переваги:

  • мегаефективність, забезпечення шкірі вигляду, як після професійних процедур у кабінеті косметолога;
  • суперлегка текстура, що забезпечує миттєве поглинання, не залишає липкого жирного шару і не створює відчуття плівки на обличчі;
  • простота використання, відсутність потреби задіювати будь-які додаткові аксесуари (піпетка для дозування передбачається конструкцією таких продуктів);
  • оперативність результатів, прояв необхідних косметичних ефектів лише за кілька тижнів, а іноді й за лічені дні;
  • економна витрата. Усього кілька крапель для однієї процедури. Це пояснює випуск сироваток невеликими об’ємами. Але й таких достатньо на кілька курсів;
  • сумісність практично з будь-якими кремами, зокрема і з сонцезахисними, з нанесенням тих одразу після поглинання активних компонентів.

Що дає сироватка для обличчя?

Знаючи, сироватка для обличчя – що це таке, не менш важливо розуміти, для чого вона потрібна, що перебуває у спектрі її функціональних впливів, яку користь може принести.

Серуми для обличчя – важлива частина догляду, здатна покращувати шкіру зсередини, забезпечувати вирішення багатьох поширених та специфічних проблем, максимізувати ефективність інших доглядових етапів.

Функції, які пояснюють, навіщо сироватки для обличчя потрібні, такі:

  • вологоутримування, зволоження, сприяння гідробалансу;
  • додаткове живлення і тонізація;
  • поліпшення дихання дерми;
  • стимуляція кровообігу й вироблення колагену;
  • зменшення числа та видимості зморшок;
  • підвищення пружності й еластичності;
  • захист від вільних радикалів і зовнішніх негативів;
  • перешкоджання в’яненню;
  • видалення відмерлих клітин;
  • регулювання діяльності сальних залоз, вироблення себуму;
  • зменшення розміру та видимості пор;
  • поліпшення текстури, надання гладкості й рівномірності;
  • освітлення, протистояння пігментації, плямам і почервонінням, вирівнювання тону;
  • боротьба з висипаннями, подразненнями й запаленнями;
  • забезпечення здорового природного сяйва;
  • якісне поліпшення стану та зовнішнього вигляду шкіри загалом.

Перелік того, що робить серум для обличчя – наочне підтвердження його актуальності та примітності. Але важливо розуміти: сам по собі цей засіб, як і будь-який інший, дива не зробить. Максимальні результати гарантовані, якщо найкраща сироватка для обличчя буде грамотно введена в систему щоденних доглядових процедур.

У чому секрет ефективності серуму?

Взагалі це не секрет. Вся справа у високих обсягах діючих речовин, що несуть користь епідермісу. Їх вміст може сягати 80-90 % від загальної маси засобу. Ставка робиться саме на діючі компоненти, а кількість усіляких емульгаторів, пом’якшувачів та іншого зводиться до мінімуму. Чиста висококонцентрована формула + незначна молекулярна маса – ось що є запорукою ефективності та швидкодії.

Суперконцентрація активних інгредієнтів у косметичних серумах залишає далеко позаду інші види косметики, якщо брати за основу саме цей параметр. Якщо провести аналогію з тоніками та кремами, то за концентрацією наблизитися до сироваток здатні лише лікувальні препарати, але жодним чином не косметологічні. Наведемо приклад: сироватка для обличчя з гіалуроновою кислотою у більшості брендів має концентрацію головної діючої речовини як мінімум 50 %, тоді як у кремах для обличчя ця цифра зазвичай не перевищує 15 %.

Які бувають сироватки для обличчя?

Насамперед універсальні (що діють одразу в декількох напрямках) і монофункціональні (спрямованої дії, що ефективно пропрацьовують одну конкретну проблему).

Головна класифікація основана на функціональному впливі. Відповідно до неї, існують такі серуми:

Відповідно до активних інгредієнтів, розрізняють колагенові сироватки, гіалуронові, з вітаміном С, ретинолові тощо.

Також в основу поділу можуть лягати показання, тип шкіри та інші фактори.

Поширене запитання: що означає ампульна сироватка? Це такий формат, який передбачає більш натуральний та максимально концентрований склад, зручність і точність дозування. Одна ампула = одне застосування. Але значно популярніша сьогодні сироватка з піпеткою, обсягу якої вистачає на цілий курс/кілька курсів.

Загалом в наш час випускається безліч різноманітних сироваток для різної шкіри і з величезною кількістю примітних властивостей.

Чим сироватка відрізняється від крему?

І супутнє запитання: що краще для обличчя – крем чи сироватка?

Перше, що слід запам’ятати: це два різні засоби, кожен – зі своїм призначенням, застосуванням та користю. Обидва рекомендовані для залучення в тандемі. Чим відрізняється сироватка від крему для обличчя, так це не тільки текстурою та принципом роботи, але й вирішуваними завданнями. Крем дає результати при використанні на постійній основі, миттєвої ефективності, як від сироватки, від нього вимагати не варто. Крем (денний і нічний) – це продукт базового догляду, як правило, з більш щільною структурою та такий, який діє на поверхні. Сироватка – це вже догляд додатковий, що має або не має прив’язки до часу доби, структура у неї – зазвичай легша, вона безпроблемно проникає в глибокі шари шкіри й працює на клітинному рівні.

І друге. Що краще – крем чи сироватка? Постановка запитання початково некоректна. Краще не вибирати між тим та іншим. А мати у своєму розпорядженні обидва види засобів, що гармонійно доповнюють один одного, використовувати серум на додачу до зволожувального крему (найкраще – того ж бренду, косметичної лінійки), але ніяк не замість нього. Це ідеальне поєднання для повноцінного догляду, що забезпечує комплексний вплив та покращену ефективність.

Що спочатку наносити – крем чи сироватку? Спочатку, коли вже виконані очищення та тонізація шкіри, наноситься сироватка, а одразу після її вбирання – денний або нічний крем, ефект якого вона ще й інтенсифікує, точно впливаючи на причини порушень.

Крем і сироватка – це розумна та двосторонньо вигідна взаємодія. Він запечатує у шкірі її корисні компоненти. Вона підвищує прояв його властивостей на 30 %. Тобто крем – не альтернатива, а вірний супутник, те, що потрібно наносити після сироватки, а не замість неї.

Як правильно застосовувати сироватку для обличчя?

Serum для обличчя – це високоефективна та перспективна косметика. Однак, щоб результати порадували по максимуму, потрібно добре розбиратися, що таке сироватка для обличчя і як користуватися цим прекрасним продуктом.

З чого треба починати, так це з ретельного вивчення інструкції, рекомендацій виробника щодо застосування конкретного засобу. Різні серуми можуть відрізнятися правилами використання. Якщо ними нехтувати, діючи за помилковим алгоритмом, не є винятком, що про красу та молодість шкіри можна буде забути.

У якій послідовності діяти:

  1. Демакіяж + умивання + нанесення тоніка.
  2. Розподіл сироватки по шкірі обличчя легкими масажними рухами.
  3. Невелика витримка для поглинання засобу + подальший догляд (зволожувальний крем, сонцезахист або ін.).

Загальні рекомендації щодо застосування:

  • наносити на попередньо очищену шкіру перед подальшим живильним, зволожувальним, антивіковим або заспокійливим доглядом. Після розподілу сироватки очищати обличчя не потрібно;
  • не нехтувати застосуванням тоніка, нанесення сироватки поверх нього забезпечує збереження необхідного зволоження та підвищене всмоктування активних речовин;
  • закривати сироватковий засіб на подальшому етапі якісною косметикою (кремом, маскою, ефірною олією);
  • витримувати 5-10-хвилинну паузу між використанням різних видів засобів;
  • дотримуватися оптимальної періодичності – 1-2 рази на день, а може, кілька разів на тиждень (виробник про все проінформує);
  • користуватись передбаченою виробником піпеткою. Це не лише полегшує та спрощує процес, але й не допускає попадання бактерій у продукт;
  • для одного нанесення використовувати лічені краплі засобу;
  • наносити акуратно і поступово, рівномірно розподіляючи по обличчю, рухаючись від чола до підборіддя та шиї, приділяючи особливу увагу проблемним зонам;
  • проявляти обережність до ділянки навколо очей, щоб сильними концентраціями не нашкодити особливо делікатній шкірі, не спровокувати подразнення та розтягування;
  • використовувати для догляду за периорбітальною зоною спеціально призначені для цього серуми;
  • поєднувати застосування сироватки з м’яким масажем обличчя для кращого проникнення діючих компонентів, але не перестаратися з розтиранням, щоб не виникли подразнення;
  • у випадку ранкового застосування не забувати й про необхідність поверх наносити сонцезахисний засіб;
  • не використовувати ці косметичні продукти раніше зазначеного в інструкції віку та без прямих показань;
  • враховувати сезон, для літа вибирати легкі зволожувальні текстури, для зими – поживніші;
  • при зберіганні дотримуватися відповідного температурного режиму.

Правильне застосування сироватки для обличчя – запорука найкращих результатів догляду за шкірою із забезпеченням безпеки та ефективності.

Коли треба наносити сироватку для обличчя?

На якому етапі догляду та в який час доби?

З етапом догляду все однозначно. Після очищення та тонізації, перед зволоженням. Шкіра має бути підготовлена перед тим, як наносити серум для обличчя, повинна бути чистою та сухою.

Що стосується ранкового і вечірнього нанесення, то воно може бути першим, другим або тим і тим, в залежності від особливостей шкіри та порад виробника. Час доби враховується не для усіх засобів цієї видової групи. Але іноді це дуже важливий аспект. Так, наприклад, відлущувальні матеріали слід застосовувати винятково ввечері. Є продукти, які максимально працюють саме вночі, коли їм не заважають шкідливі фактори довкілля. Вони інтенсифікують зволоження та додатковий догляд під час нічного відновлення. А є й ті, наносити які зранку – саме те, щоб забезпечити шкірі необхідний вдень захист і підготувати її до макіяжу.

Ще одне: застосовувати сироватку потрібно не пізніше ніж за пів години до виходу на вулицю, особливо взимку. Якщо цього не дотримуватись, активні речовини не встигнуть поглинутися, волога оперативно випарується – і ти відчуєш дискомфорт.

Скільки серуму використовувати?

Купити зволожувальну сироватку для обличчя, відновлювальну, омолоджувальну або якусь іншу великого об’єму у тебе навряд чи вийде. Стандартні обсяги: 10 мл, 30 мл, дуже рідко – 100 мл. І це саме те, що в такому випадку потрібно. Більше не треба. Для одного нанесення на обличчя досить брати всього кілька крапель продукту. Тому зазначених об’ємів цілком вистачає для оптимальної тривалості використання й досягнення бажаних результатів. Виробнику нічого вміщати в один флакончик більше, а тобі потім викидати чималий залишок. Для кожного курсу купуй нову пляшечку із сироваткою і після відкривання не зберігай її роками, а одразу використовуй протягом того часу і з тією періодичністю, які вказані в інструкції.

Скільки саме крапель наносити, залежить від параметрів конкретної сироватки, від її концентрації та вказівок в інструкції. Переважно 3-5 крапель вистачає, щоб повністю покрити поверхню обличчя.

При ознайомленні з новим продуктом бажано починати з мінімальних кількостей (1-2 краплі), поступово збільшуючи їх за необхідності до тих же 5.

Якщо є проблеми на окремих ділянках шкіри (зморшки, пігментні плями, акне), саме сюди допустимо наносити трохи більше серуму.

Що буде, якщо переборщити? По-перше, буде нічим не обґрунтована перевитрата. По-друге, може погіршитися ефективність догляду. По-третє, не є винятком шкірні подразнення – ефект, зворотний до очікуваного. Запам’ятай: більше сироватки – не означає кращі результати. Підходь до питання дозування, відчуваючи міру.

Орієнтуйся на відчуття. Якщо після нанесення сироватки відчуваєш її присутність на шкірі, і це завдає тобі дискомфорту, значить взяла для одного разу забагато. Наступного разу візьми менше.

Чи потрібно змивати сироватку для обличчя?

Це засіб незмивного догляду. Змивати сироватку не потрібно. Навпаки, найчастіше потрібно ще й покривати (пам’ятаємо, для цього використовується крем).

Єдиний виняток – прояв алергії. Якщо з якимось продуктом у тебе щось не зрослося (після нанесення з’явилося печіння, шкіра почервоніла або вкрилася висипом), то тут і думати нема про що, треба відразу ретельно змивати.

Яка оптимальна періодичність нанесення сироватки?

Один-два рази на день. Власницям чутливої шкіри або кому характерне сильне реагування на нові речовини, для оцінки ситуації краще починати з разового застосування серуму на добу, що б це не було, сироватка від зморшок, відбілювальна, антибактеріальна або котрась інша. Якщо протягом кількох днів усе добре, можна переходити до дворазового використання.

Рекомендації щодо оптимальної частоти залучення вказуються виробником до кожного засобу окремо.

Скільки можна користуватися сироваткою для обличчя?

Знову ж таки, залежить від низки факторів, зокрема від того, для чого потрібен серум для обличчя, які функції виконує, на основі яких інгредієнтів виготовлений. Один продукт може використовуватися на постійній основі, інший – з чітко обмеженою тривалістю застосування. Одні шкірні проблеми потребують меншого періоду вирішення, інші – більшого. Те саме стосується й активних речовин: якісь справляються із забезпеченням потрібних результатів швидше, а для якихось треба більше часу.

Будь-яка достойна сироватка дасть певні результати з перших процедур, але проявить себе у всій красі вже при регулярному застосуванні.

Найчастіше використання сироваток вміщується у часовий діапазон кілька тижнів-місяців. Популярний варіант курсу – один-три місяці + аналогічна тривалість перерви. І можна купувати новий флакончик, розпочинати наступний курс. Ще один поширений варіант сироваткової терапії – щомісяця кожного сезону.

Якщо це не спеціальний засіб для постійного залучення, застосовувати невеликими курсами – те, що треба. Нехтування цією рекомендацією – прямий шлях до звикання шкірних покривів до діючих речовин, до відсутності результатів і, що ще гірше, до втрати здатності організмом самим синтезувати необхідні шкірі сполуки.

Кожна сироватка – унікальний продукт зі своєю оптимальною тривалістю застосування. Тому і інструкцію добре вивчити слід, і за необхідності проконсультуватися з фахівцем.

Як поєднувати з іншим доглядом?

Щоб була забезпечена всебічна та максимальна користь для шкіри обличчя, дуже важливо грамотно комбінувати засоби догляду. Перед тим, як вибрати та купити сироватку, необхідно врахувати, які засоби вже застосовуються чи плануються застосовуватись.

Якщо у догляді вже є продукти з кислотами, вітамінами та іншими активними речовинами, з серумом слід проявити обережність. Треба, щоб інгредієнти різних засобів не заважали працювати один одному, щоб не давали суперечливих перехресних реакцій. Можливо, буде актуально переглянути частоту застосування, розподіл косметики для ранкового та вечірнього часу.

Ідеальне рішення – доглядати за обличчям, за допомогою засобів однієї серії, одного й того самого виробника. Наприклад, гель для вмивання, тонік, сироватка, маска, крем – все від одного бренду та із синергетичною дією. Тоді те, що сироватка для обличчя навіщо потрібна, для чого буде використовуватися і до яких результатів приведе, вдасться поєднувати якнайкраще. Якщо комплектувати весь догляд однією лінійкою немає можливості чи бажання, якщо не потрібно відразу купувати всі засоби, а залишилося тільки купити серум для обличчя, просто порадься з консультантами щодо сумісності тих чи інших продуктів.

Чи може догляд містити різні сироватки?

Може, але це не повинно йти врозріз із рекомендаціями щодо застосування.

Більше того, є думка фахівців, що завжди використовувати один і той же засіб гірше, ніж періодично доглядати за шкірою різними якісними серумами. Тобто, якщо дивитися на догляд за обличчям ширше, не в конкретний момент, а протягом тривалого часу або хоча б з урахуванням зміни сезону, то різні (зволожувальні, ті, що вирівнюють тон, себорегулюючі) сироватки в ньому тільки вітаються.

Сироватка для шкіри обличчя – з якого віку потрібна?

Практично завжди віковий фактор не є вирішальним у питанні, чи вже час застосовувати serum, чи ще ні. Головне – це актуальні потреби шкіри, а не вік.

Великий асортимент пропозицій дозволяє підібрати чудовий засіб і для молодої, й для зрілої шкіри, щоб вирішувати актуальні у кожному конкретному випадку проблеми.

Хтось може відкрити для себе красу сироваток після 30 років, хтось у 20-25, а комусь вони принесуть користь ще раніше. Деякі продукти вже можуть задіюватися чотирнадцятилітніми, допомагаючи позбавлятися від підліткових шкірних недоліків. І краще в цей момент почати діяти, вирішуючи проблеми в міру їхньої появи, а не чекати умовної тридцятки, щоб не допустити серйозних погіршень та задавненості негативних процесів.

Скільки б років тобі не було, не ігноруй розглянуту косметичну групу. Так, може, тобі ще не потрібна сироватка для обличчя від зморшок. Але ж це не викреслює потребу, до прикладу, купити сироватку для обличчя з гіалуроновою кислотою, якщо твоя шкіра потребує глибокого зволоження, якщо ти хочеш наперед протистояти передчасному старінню. А може, тобі потрібна сироватка для жирної та проблемної шкіри – така у будь-якому віці потребує ретельного догляду. Розширені пори, неоднорідність тону, втрата природного сяйва, збої в роботі сальних залоз, нестача вологи чи колагену та ще багато шкірних проблем не мають вікових рамок. А значить і серум може прийти на допомогу завжди – й у підлітковому, молодому віці, і в середньому, та навіть в похилому. Адже гарно виглядати хочеться завжди, незалежно від того, що там говорить паспорт. Головне, щоб косметика була хороша та підходяща, без алергенів й інших шкідливих речовин. Ідеально, якщо це буде натуральний продукт. Найкращі сироватки для обличчя з натуральним ефективним та безпечним складом – те, що підходить для будь-якого віку.

Кому не підходить сироватка для шкіри?

Оскільки сироватки бувають різні й різні проблеми можуть вирішувати, то кожен знайде відповідний засіб. Сказати, що загалом ця косметика комусь не підходить, не можна. Просто певний засіб може не підійти конкретній людині, наприклад, викликати подразнення чутливої шкіри або спровокувати індивідуальну алергічну реакцію. Щоб уникнути шкоди, рекомендовано тестувати новий продукт на невеликій ділянці шкіри. А так, підходить сироватка для сухої шкіри обличчя, для жирної, нормальної – для будь-якої. Головне – правильно її підібрати.

Яку сироватку для обличчя купити?

Вирішивши купити сироватку для обличчя, врахуй тип та потреби шкіри. Обов’язково зверни увагу на склад. Там не повинно бути інгредієнтів, що подразнюють твою шкіру, і взагалі нічого зайвого. Вітається тільки те, що допоможе впоратися з актуальними для тебе завданнями. Важливий критерій – навіщо потрібна сироватка і чи є цей параметр у функціональному спектрі продукту.

Розглядати можна як дорогі, так і бюджетні сироватки для обличчя, вузькоспрямованого та розширеного спектра дії. Якісні натуральні продукти надійних брендів – те, у бік чого слід дивитися передусім.

Не терпиться почати? Тоді заходь у каталог серумів Mr.SCRUBBER і обирай! У нас є зволожувальні сироватки для обличчя, заспокійливі, омолоджувальні, підтягувальні, зміцнювальні та інші. Є сироватка з ніацинамідом, з гіалуроновою кислотою, колагеном та варіанти з іншими примітними активними речовинами. Вся косметика з асортименту натуральна та ефективна, створена на основі інноваційних формул. Відгуки від клієнток має пречудові.

Вибирай – і отримуй з косметичними засобами Mr.SCRUBBER найкращі результати, які тільки може дати сироватка для обличчя!