З черговою зміною сезону, у цьому випадку – з настанням холодів, шкіра піддається впливу нових негативів. Низькі температури, різкі температурні стрибки, сильний вітер на вулиці, сухе повітря у приміщенні – все стає загрозою для твоєї краси. Максимізується ризик зневоднення шкіри, що зовні проявляється підвищеною сухістю, стягнутістю і лущеннями. У спробах заповнити дефіцит вологи організм активує функціонування сальних залоз, за яким слідує поява жирного блиску, чорних цяток, подразнень та висипань. На такій основі погано лягає декоративна косметика, гарний макіяж стає чимось недосяжним. А ще підвищується чутливість, можуть даватися взнаки надмірна пігментація та сигналізувати про себе ознаки передчасного старіння. Все це легко пояснює, чому так важливо знати правила догляду за шкірою обличчя взимку. Якщо потім доведеться вирішувати проблеми, зокрема наслідки зневоднення, це буде набагато складніше і триваліше. Якщо ж відразу як слід доглядати за обличчям, не допускаючи нестачі вологи в шкірних шарах, можна успішно перешкоджати прояву різних проблем і завжди мати здорову шкіру, що радує естетичними характеристиками та приємними відчуттями.

Грамотний зимовий догляд за шкірою – суперсила, якою повинна володіти кожна жінка. Далі ми докладно розберемо важливі правила зимового догляду за шкірою, про які багато хто не знає, але які мають чимале значення для збереження здоров’я, ніжності та естетики шкірних покривів. Ми не стверджуємо, що для кожної нашої читачки весь список стане відкриттям. Але ми абсолютно впевнені, що хоча б кілька пунктів будуть для тебе з категорії «нове». Не завжди можна знати про все, що стосується певної теми. Але прагнути дізнатися якнайбільше, особливо в такому питанні, як догляд за шкірою обличчя – абсолютно правильний підхід. Готова розширити свої пізнання? Хочеш дізнатися, як доглядати за обличчям взимку правильно? Тоді почнемо!

7 основних правил зимового догляду: бери на замітку!

Багато хто думає, що взимку, особливо, коли перші дзвіночки порушень вже дають про себе знати, необхідно вживати рішучих заходів і діяти по-максимуму. Але це зовсім не так. Такий підхід, швидше за все, ще більше погіршить ситуацію. А як діяти треба, так це, проявляючи підвищену акуратність і розважливість. Очищати шкіру й виконувати інші домашні процедури потрібно м’яко, не задіюючи агресивну спиртовмісну косметику, зосереджуючись на відновленні та збереженні природного балансу.

Базові етапи догляду незмінні: очищення, тонізація, зволоження, живлення та захист. Те, що слід відкоригувати – доглядові засоби для шкіри. Зміна продуктів повинна ґрунтуватися на змінених потребах. Найімовірніше, доведеться переглянути функціональні дії косметики та текстуру. Відповідаючи на запитання, як доглядати за жирною шкірою взимку, перше, що рекомендують фахівці – перехід на засоби для нормального або комбінованого типу. Коли йдеться про догляд за нормальною шкірою, радять засоби для сухої. Є, звісно, винятки, адже догляд за обличчям – справа індивідуального характеру. Але в багатьох випадках зазначені рекомендації мають місце.

Зрозуміло, базовим доглядом не варто обмежуватися. Додаткові доглядові етапи із застосуванням масок, скрабів, сироваток та інших засобів дод. догляду взимку також актуальні. Не варто забувати і про периорбітальну зону. Обов’язково приділяти увагу губам.

Дотримуйся 7 ключових правил, які подані та описані нижче – вигляд твого обличчя буде радувати за будь-яких зовнішніх обставин!

Правило №1: М’яке акуратне очищення

З приходом холодів та переходом до зимового догляду за шкірою, питання про правильне очищення обличчя стає особливо актуальним. Під час вмивання водопровідною водою шкіра втрачає багато вологи, позаяк водні молекули, що випаровуються з поверхні, тягнуть за собою частинки вологи з епідермісу. Очищувальний засіб для обличчя, який містить ПАР, з одного боку, добре усуває забруднення, з іншого ж, додатково підсушує шкіру і здатний провокувати зневоднення. Також під впливом води порушується рН-баланс. Усі ці фактори важливо враховувати під час зимового догляду.

Перше, що потрібно зробити – це сказати «ні» агресивному очищенню. Зима – час делікатності, тому вибирай м’які очищувальні засоби для обличчя. Якщо раніше ти використовувала мило, настійно не рекомендуємо ним умиватися в зимовий час (за рідкісним винятком натуральних брускових мил). Найкраще використовувати ніжні муси і гелі для вмивання, багаті на зволожувальні компоненти. Вони допоможуть уникнути пересушування та дискомфорту. Маючи щадні формули, вони ефективно очищають, зберігаючи при цьому природний баланс шкіри. Вибрати ідеальний засіб для вмивання можеш тут.

Звертай увагу, щоб очищувальні гелі та пінки, використовувані взимку:
  1. Не містили сульфатів. Лаурил- та лауретсульфат натрію – потужні косметичні ПАР. І в інші сезони вони досить хороші, оскільки здатні глибоко та ефективно очищати. Але тільки не в холоди, адже і підсушують суттєвіше інших активних компонентів. У зимовий час шкірі не потрібне надмірно інтенсивне очищення, тож немає й потреби в сульфатних засобах.

  2. Мали оптимальний рівень рН – 5,5. Ця інформація може бути зазначена виробником на упаковці продукту або в описі товару на сайті. Якщо не вказана, придивися до переліку компонентів. Присутність у складі АНА-кислот (лимонної, молочної, гліколевої та інших) – свідчення підтримки значень рН середовища, що благотворно впливають на шкіру обличчя.

Також взимку вітаються гідрофільні олії, застосування яких має передувати гелям/пінам. Дбайливо усуваючи залишки макіяжу, SPF-захисту та інші забруднення, хороші гідрофільні олії перешкоджають сухості та дискомфорту, подразненням та лущенням. Залишають після себе приємне відчуття чистоти та свіжості.

Ще слід пам’ятати про ексфоліацію. Взимку, коли шкіра схильна до затвердіння та лущення, ексфоліація стає невід’ємною частиною догляду. Однак, вибираючи пілінги та скраби для обличчя, віддавай перевагу делікатним варіантам з м’якими частинками. Регулярна ексфоліація допоможе уникнути посилення негативів та підготує шкіру до кращого проникнення зволожувальних засобів.

Не забувай, що вмиватися взимку, як і в інші пори року, потрібно двічі на день: вранці та ввечері. Вранці – щоб усунути забруднення, вироблені дермою за ніч, та залишки нічних засобів, щоб підготувати шкіру до нанесення доглядових продуктів та макіяжу. Ввечері – щоб очистити від усього того, що накопичилося протягом дня, від густих денних засобів для догляду та захисної косметики, щоб згладити негативні фактори навколишнього середовища, особливо вітру та холоду, котрі провокують висипи та інші проблеми.

До того ж, із правил (загальних та специфічних) у зимові холоди актуальні:

  • оптимальна температура води. Температура води відіграє важливу роль у зимовому догляді. Уникай використання гарячої води, оскільки вона може додатково висушувати шкіру. Вдалою вважається тепла вода, яка дбайливіше впливає на шкіру, допомагає відкривати пори, полегшуючи процес очищення, але не викликає перегріву;
  • ніжне витирання. Після вмивання акуратно витирай шкіру обличчя, бажано м’яким рушником, щоб уникнути подразнень. Сподіваємося, про те, що рушник має бути чистим та окремим для обличчя, нагадувати зайвий раз немає потреби;
  • для чутливої шкіри – гіпоалергенні очищувальні засоби. Чутлива шкіра потребує особливого підходу, тим паче взимку. Гіпоалергенні гелі та інші продукти забезпечують делікатне, але ефективне очищення, підтримуючи природний баланс шкіри. Ці засоби підходять для щоденного використання, не викликаючи подразнень та сухості;
  • очищення зі зволоженням. У зимовий період важливо вибирати очищувальні засоби для обличчя зі зволожувальними компонентами. Продукти з гіалуроновою кислотою, рослинними екстрактами допоможуть підтримувати вологу в клітинах шкіри, запобігаючи її пересушуванню. Ефективне зволоження – запорука гарної та здорової шкіри у зимовий період.

Безсумнівно, взимку шкіра потребує особливого, дбайливого догляду, а очищення відіграє ключову роль у цій рутині. Вибирай засоби, враховуючи особливості своєї шкіри та зимові умови. Очищай обличчя щодня, дотримуючись ніжності та обережності, щоб підтримувати здоров’я та красу в холодну пору року. Зимовий баланс у догляді за шкірою починається з правильного очищення. Це твій перший крок до краси взимку і завжди.

Правило №2: Тонізування – обов’язковий доглядовий ритуал

Після етапу очищення шкіри обличчя у зимовий період особливо важливо приділити увагу тонізуванню. Воно – невід’ємна частина догляду взимку, що забезпечує природну зволоженість та свіжість.

Тонізація шкіри – етап, який чи не найчастіше залишається недооціненим. При цьому значення має неабияке, зокрема працює на зволоження шкіри, не допускає випаровування вологи та сприяє рН балансу. З його допомогою вдається перешкоджати пересушуванню та лущенню. Він повертає шкірі оптимальне значення рівня рН після процедури очищення, що покращує її бар’єрні функції та зменшує відчуття стягнутості. Хороші тоніки для обличчя здійснюють і низку додаткових впливів (мінімізують вплив агресивних факторів навколишнього середовища, захищають від вільних радикалів, підтримуючи здоров’я клітин, заспокоюють і пом’якшують, зменшують подразнення та почервоніння…), але саме перераховані вище мають ключове значення в зимовий період для кожної з нас.

Важливо пам’ятати про регулярність застосування тоніка та його ніжне нанесення на шкіру. Уникай сушіння, не три шкіру надто інтенсивно. Тонізувати шкіру необхідно двічі на день – після ранкового та вечірнього вмивання. Тоніки з компонентами-зволожувачами за такого підходу будуть надійно закріплювати вологу в шкірних шарах після очищення, реалізувати додатковий захист шкіри та підготовлювати її до подальшого догляду. Правильне тонізування стане приємною і корисною процедурою, яка подарує твоїй шкірі свіжість та зволоження.

Якщо раніше такий косметичний продукт не був присутній у твоєму догляді, і ти сумніваєшся, який вибрати, рекомендуємо звернути увагу на тонік з гіалуроновою кислотою. Забезпечення максимальних ефектів у холоди гарантоване. Також не варто забувати, що кожна шкіра унікальна, і вибір тоніка повинен відповідати її індивідуальним потребам. Ті, хто зіштовхуються з сухістю, можуть вибрати зволожувальний тонік, тоді як власники жирної і проблемної шкіри не прогадають, коли віддадуть перевагу матувальним формулам, що знижують висипання і запалення. Подивися тоніки для обличчя, дбайливо розроблені Mr.SCRUBBER, вибери відповідний своєму типу та потребам шкірних покривів – дай їм те, чого вони так потребують.

Правильно підібраний тонік допоможе твоїй шкірі подолати зимові виклики, зберігаючи необхідне зволоження, підготовлюючи до подальших доглядових кроків і надаючи свіжості. Не забувай про ніжність та регулярність етапу тонізування – і твоя шкіра буде вдячна за турботу у холодні місяці року.

Правило №3: Акцент на зволоження шкіри взимку

Відчуття сухості та стягнутості – одна з основних проблем зимового періоду, тому дуже важливо мати у своєму арсеналі доглядової косметики засоби, здатні відновлювати та зволожувати шкіру. Продукти, що містять гіалуронову кислоту, коньяк маннан, гідролат календули, олії рицини та жожоба, стануть незамінними союзниками у боротьбі з сухістю, забезпечуючи шкірі необхідний захист.

Запобігти зневодненню шкіри та дати їй потрібне зволоження взимку – потреба, актуальна не тільки для власниць сухого типу. Це важливо для всіх жінок та на постійній основі. Стягнутість після очищення, тьмяний нездоровий колір, почервоніння і дискомфорт – явні ознаки того, що потрібно ретельніше працювати над зволоженням.

Які засоби прийдуть на допомогу в домашніх умовах? Насамперед зволожувальний крем для обличчя, який затримує вологу в шкірних шарах. Коли шкірі необхідне інтенсивне зволоження (а зима – саме той період), чудово справляються засоби на основі гіалуронової кислоти. Вони реалізують глибоке зволоження та допомагають у створенні захисної плівки, що мінімізує втрату шкірою вологи.

Врахуй! Крем для обличчя взимку потрібно наносити не пізніше ніж за пів години-годину до виходу на вулицю. Якщо не дотримуватися цього правила, засіб, просто не встигнувши поглинутися, на холоді замерзне. А це прямий шлях до шкоди замість користі.

Крім крему, для зимового зволоження рекомендуємо використовувати сироватки та маски для обличчя. Достойні засоби цих видів (якісні, безпечні, на основі натуральних інгредієнтів, від надійних виробників) прекрасно справляються з насиченням шкіри вологою. Також на додаток до косметики ефективність у плані зволоження допомагають максимізувати вживання достатніх обсягів води за день, здоровий раціон, не переобтяжений шкідливими жирами, надлишком цукру та солі, фастфудом і випічкою. Добре підтримують вологу в шкірі та організм загалом і вітамінно-мінеральні комплекси, що реалізують підтримку зсередини. Зовнішня + внутрішня робота на зволоження шкіри – той примітний тандем, який приводить до найкращих результатів.

Правило № 4: Належне живлення різних типів шкіри

Коли шкіра піддається суттєвому (сильному та/або тривалому) впливу холоду і навіть морозу, важливе посилене живлення. Тому живити шкіру та насичувати її корисними компонентами – також одне із важливих зимових завдань. Коктейль із вітамінів, антиоксидантів, рослинних олій та екстрактів, зволожувальних інгредієнтів зробить твій догляд максимально корисним. Розглянь продукти з вітаміном Е, скваланом, оліями ши, броколі та абрикосових кісточок для ефективного захисту та живлення. Живильні креми, маски і сироватки комплексної дії – те, що потрібно взимку.

Оптимальний крок у випадку сухої та нормальної шкіри – заміна зволожувального крему на живильний з багатим складом. Більш щільні текстури не допустять переохолодження та обвітрювання ніжної шкіри обличчя, зволожувальні речовини перешкоджатимуть сухості, а натуральні олії й вітаміни наситять корисними компонентами, підтримавши здоров’я та красу.

Жирну і комбіновану шкіру добре підтримувати легким кремом із ненасиченими жирними кислотами. Наприклад, можна взяти засіб на основі олії броколі, багатої жирними омега-кислотами (крем для обличчя Skin Food Evermat). Забезпечуючи оптимальне живлення, зволоження без обтяження та не провокуючи акне, а навпаки зменшуючи кількість висипань, цей крем є надійним помічником для здоров’я, матовості та гладкості шкіри взимку.

Сироватки з високим вмістом активних інгредієнтів є чудовим вибором для зимового догляду. Вітамінні сироватки сприяють зміцненню клітин, захисту від шкідливих факторів та забезпечують шкіру необхідними поживними елементами.

Регулярне застосування масок – виважений спосіб додатково живити шкіру взимку. Маски для обличчя на основі олій, гіалуронової кислоти та екстрактів натуральних інгредієнтів забезпечують інтенсивне зволоження та живлення, залишаючи шкіру м’якою і доглянутою.

Підтримуй взимку регулярність у застосуванні живильних засобів. В цей час шкірі потрібне постійне живлення та захист. Правильне застосування живильних косметичних продуктів – важлива передумова здоров’я і краси твоєї шкіри. Тому стеж за своєю доглядовою рутиною й не пропускай надважливі етапи. Твої зусилля, спрямовані на правильне живлення шкіри, принесуть видимі результати, зберігаючи обличчя ніжним та сяючим навіть у найхолодніші дні зими.

Правило № 5: Не забувати про SPF захист

Влітку, як правило, нагадувати про це не доводиться, а ось як тільки дні стають коротшими, сонячного світла – менше, про необхідність захисту від шкідливого ультрафіолету часто забувають. Використовувати сонцезахист винятково в літню спеку – дуже поширена помилка, робити яку наполегливо не рекомендуємо. Хоча здається, яке там сонце взимку, а тим більше шкода від його впливу, це не так. Часом у хмарну погоду індекс сонячної активності навіть вищий, ніж у спекотний літній день. Тому ніколи не нехтуй засобами з SPF, незалежно від календарного часу.

Те, що захищати взимку обличчя потрібно не тільки від холоду, залучаючи колдкрем, а й від сонця, використовуючи, до прикладу, сонцезахисний крем для обличчя Moisturizing Face Cream, не підлягає сумніву. Звичайно, якщо ти не хочеш якнайшвидше побачити в дзеркалі прояви підвищеної пігментації, в’ялість, провисання, глибокі зморшки та інші вкрай неприємні ознаки фотостаріння.

Сонцезахист завжди був і залишається ключовим кроком у зимовому догляді. Регулярне застосування сонцезахисних засобів допомагає запобігти виникненню пігментації, зберігає природний тон шкіри, запобігає появі подразнень та почервонінь, подовжує молодість. Правильно підібраний крем з SPF, зменшуючи вплив ультрафіолетових променів, зберігає красу та здоров’я шкіри. Його легко інтегрувати у повсякденний догляд. Він добре доповнює дію інших косметичних продуктів, забезпечуючи комплексну турботу про шкіру.

Правило №6: Використовувати засоби для зони навколо очей

Не втомлюємося нагадувати (якщо ти читаєш наш блог, то в курсі), що шкіра навколо очей особливо тонка та чутлива. Взимку вона потребує не меншої уваги, ніж в інші сезони, а то й більшої, оскільки на неї часто впливають холод та вітер. Ця ніжна область схильна до зневоднення і втрати пружності.

Регулярне застосування спеціальних зволожувальних та живильних кремів допомагає запобігти сухості, зморшкам і підтримує здоров’я шкіри периорбітальної зони. Особливу увагу слід приділити засобам з високим вмістом зволожувальних компонентів, таких як гіалуронова кислота, та антиоксидантів (чудовий варіант – вітамін Е), які сприяють захисту від шкідливих факторів навколишнього середовища. Спробуй крем для зони навколо очей Hyaluronic acid EYE CREAM Mr.SCRUBBER – і результати будуть помітні неозброєним поглядом.

Також чудове доповнення до догляду взимку – патчі під очі. Спеціально розроблені формули з вітамінами, колагеном та зволожувачами забезпечують інтенсивне живлення й зволоження ніжної шкіри навколо очей. Патчі допомагають зняти набряклість, зменшити темні кола і створюють відчуття свіжості. Використовуй їх регулярно для підтримки здоров’я та краси ділянки навколо очей в умовах зимового повітря – шкіра матиме естетичний вигляд навіть у найхолодніші дні.

Правило № 7: Здійснювати ретельний догляд за губами взимку

Ще одна особливо чутлива ділянка обличчя, яка потребує підвищеної уваги взимку – губи. Їх потрібно зволожувати і живити, використовуючи спеціальні засоби, багаті на поживні компоненти, щоб запобігти сухості, лущенню, підтримувати пружність і гладкість.

Для ефективного догляду вибирайте натуральні бальзами для губ Mr.SCRUBBER. Уникайте зайвих агресивних ексфоліантів і використовуйте делікатні скраби для губ, які дбайливо знімають омертвілі клітини, розгладжують і пом’якшують. Турбота про губи за допомогою натуральної косметики допоможе зберегти їх м’якість, запобігти тріщинам та зберегти доглянутий вигляд у будь-яку погоду.

Тепер, коли ти знаєш, як взимку доглядати за шкірою обличчя, а головне, розумієш, чому шкіра в цей час потребує особливої уваги та турботи, немає жодних перепон для досягнення найкращих результатів. Тепер ти не допускатимеш поширених помилок. Виконуючи перелічені вище прості правила догляду за шкірою обличчя взимку і вибираючи делікатні засоби, зможеш зберегти здоров’я та красу навіть у найхолодніші місяці року. Приділи своїй шкірі ту увагу, на яку вона заслуговує – насолоджуйся свіжістю й доглянутістю у будь-який сезон, день, момент року та за будь-якої погоди!