Наші стопи – це опора, те, на чому ми стоїмо, і те, що щоденно піддається високим навантаженням. Закономірно, що шкіра на них твердіє, грубіє, покривається натоптнями та тріщинами. Звичайно, якщо постійно і правильно реалізовувати догляд за ногами в домашніх умовах або вдаючись до допомоги майстра, подібного можна уникнути. Але, як правило, поки проблема не дається взнаки, лише незначна кількість людей приділяє належну увагу своїм стопам. Одиниці працюють на випередження. Решті вже доводиться боротися з наслідками. Але навіть у такому випадку краще пізно, ніж ніколи.

Хочете дізнатися, як позбутися загрубілої шкіри на ногах, як пом’якшити п’яти і прибрати тріщини? Читайте далі!

Чому виникають проблеми шкіри стоп?

Встановлення та усвідомлення можливих причин – перший крок до вирішення проблеми. Внутрішніх та зовнішніх причин, від чого лопаються п’яти на ногах, шкіра стає грубою тощо, чимало. Ознайомившись з усіма, можна легко усунути актуальні передумови і вже тим самим суттєво наблизитися до краси та комфорту.

Ось що призводить до грубої, сухої та потрісканої шкіри на п’ятах загалом:

  1. Фізіологічна сухість, що сприяє втраті еластичності. Плюс також сухості можуть грати на руку погодні умови, як літня спека, так і зимовий морозний холод. А якщо ще ситуація посилюється недостатнім або невідповідним доглядом, то стан у рази гірший.
  2. Надмірна маса тіла, зокрема під час вагітності. Тиск на стопи, особливо на п’яти, підвищується, периметр п’яток розширюється, в результаті з’являються натоптні та тріщини.
  3. Ходіння босоніж. Так, ходьба босими ногами – один із методів загартовування. Так, вона забезпечує масаж стоп, сприяє їхньому відпочинку, покращує кровообіг. А за деякими даними ще й допомагає виконувати профілактику хвороби Альцгеймера та склерозу. Але про користь для шкіри не йдеться. Навпаки, п’яти висушуються, що призводить до відповідного дискомфорту. Особливо, якщо босоніж ходити піском, солоною морською водою або по квартирі, де ведуться ремонтні роботи (будматеріали вбирають вологу не тільки з повітря).
  4. Деякі види взуття. Відразу приходять на думку туфлі на шпильці, що цуплять комфорт і призводять до огрубіння? Так, вони також. Але не лише. Шльопанці та сандалі аналогічно можуть провокувати проблеми (сухість та тріщини). А ще будь-яке інше незручне та тісне взуття, як от гумові кеди. Плюс синтетичні шкарпетки, панчохи та колготки. Все це погіршує кровообіг і приносить збої у функціонування шкіри, роблячи актуальним питання, як позбутися сухих п’ят.
  5. Тривале перебування на ногах. Якщо надто багато ходити, бігати, стояти тощо і, до того ж, переважно на твердих поверхнях, труднощі не забаряться.
  6. Недотримання питного режиму, що призводить до зневоднення + незбалансований раціон харчування, наявність у ньому шкідливої їжі, нестача корисних речовин, насамперед вітамінів, яких так потребують шкірні покриви.
  7. Перестарання з педикюром. Якщо перестаратися, виконуючи цю процедуру пилкою або пемзою, можна зачепити глибокі шари епідермісу. В результаті шкіра активує функцію самозахисту і роговий шар стане потовщуватися з подвійною силою. Як зробити педикюр вдома, щоб не нашкодити, а отримати винятково користь, можете дізнатися з нашої іншої статті.
  8. Генетична схильність. Якщо генетикою закладений певний стан шкіри, зокрема стоп, проблеми сухості та загрубіння проявляться з великою ймовірністю, навіть коли ви виключите всі інші причини.
  9. Гормональні зміни в організмі, зокрема у такі періоди, як лактація, менопауза та ін.
  10. Загальне здоров’я. Є низка захворювань, що негативно впливають на природне зволоження. Наприклад, діабет чи хвороби щитоподібної залози.

Як позбутися загрубілої шкіри на ногах: актуальність теми

На п’ятах з’явилася груба суха шкіра, аж до натоптнів? Є пожовтіння чи знебарвлення? При дотику відчувається шорсткість, а під час ходьби – біль чи як мінімум незручності? Що ще гірше, виникли тріщини, можливо, навіть із кров’ю? Дійте негайно!

Нічого зі згаданого вище не спостерігаєте? Шкіра ваших стоп без будь-якого догляду ніжна, м’яка, здорова та красива? Малоймовірно, та що ж, ви – щасливий виняток. Але не думайте, що якщо все так і залишити, проблеми ніколи не виникнуть. З часом, з віком, зі зміною обставин, шкіра на ногах все одно може погіршитися та потребувати вашої допомоги. Тож у будь-якому випадку не буде зайвим дізнатися, як видалити загрубілу шкіру на п’ятах в домашніх умовах, як прибрати тріщини на ногах, надати стопам здоров’я і привабливості.

Ключові етапи позбавлення від загрубілої та потрісканої шкіри стоп

√ Очищення. Це те, з чого має починатися кожен день і чим закінчуватися. Миття ніг з милом або гелем, а також контрастний душ – стартові заходи для піклування про ваші ніжки, які є не тільки елементарною гігієною, але й чудовою профілактикою натоптнів.

І не забувайте після водних процедур ретельно витирати ноги рушником. Тримати ноги в сухості – значить перешкоджати виникненню грибка, який здатний створювати не менші проблеми, ніж мозолі, натоптні й тріщини.

√ Розпарювання. Початковий підготовчий етап, якщо безпосередньо розглядати процедуру догляду за стопами. Ванночка для ніг розслаблює, пом’якшує шкіру та готує її до відлущування. Після ванни впоратися із загрубілою шкірою набагато простіше. Розпарювати ноги можна, додаючи у воду комфортної температури рідке мило, морську сіль, ефірні олії, трав’яні екстракти. При пропуску цього процесу є чималий ризик травмуватися, працюючи з пилкою чи пемзою.

√ Ексфоліація (відлущування). Регулярне скрабування – запорука м’яких і гладких п’ят. Задіювати скраб або пілінг потрібно 1-3 рази на тиждень, наносячи на суху шкіру. Перевагу слід віддати засобам, які виконують свою роботу інтенсивно, але дбайливо, не шкодячи захисному бар’єру шкіри та сприяючи її зволоженню.

√ Шліфування. Потрібна терка (пилка) для педикюру та/або пемза. Застосування цих косметичних девайсів може здійснюватися щодня відразу після розпарювання. Через приблизно 20 хвилин знаходження ніг у ванні можна очищати ступні від відмерлого епітелію. Ця процедура допомагає чудово видаляти загрубілу шкіру, не завдаючи шкоди м’яким ділянкам.

До речі, розм’якшити шкіру замість ванни можна за допомогою спеціального засобу-ремувера. Рекомендуємо гель-кератолітик для видалення загрубілої шкіри та натоптнів Foot Professional Care Mr.SCRUBBER. Через 7-10 хвилин після його нанесення, можна брати до рук пемзу або терку. Добре розм’якшена шкіра легко піддається усуненню ороговілого шару. Крім цього, зазначений засіб примітний перешкоджанням оперативному повторному огрубінню стоп, загоєнням мікротріщин, усуненням сухості та лущення, забезпеченням ніжності та гладкості шкіри.

√ Пом’якшення, живлення, зволоження, відновлення, освіження… Завжди закінчуйте догляд за стопами застосуванням крему, спеціально призначеного для цієї частини тіла і для вирішення саме цих проблем, які розглядаються.

Рекомендуємо звернути увагу на зволожувальний крем для стоп від загрубілої шкіри з нашого каталогу. Наноситься на ретельно очищені сухі ноги. Бажано перед сном. Наприкінці рекомендовано одягнути шкарпетки. Цей крем підходить для щоденного застосування, пом’якшуючи, глибоко живлячи, зволожуючи та дезінфікуючи. Завдяки йому ефективно загоюються мікротріщини, клітини шкіри оперативно відновлюються, нові натоптні й загрубіння не утворюються, у всій красі проявляються м’якість, гладкість та еластичність.

Ще один засіб, що заслуговує на увагу – освіжаючий спрей для ніг з олією м’яти і ментолом. У спектрі його функціональних впливів: прискорена регенерація тканин, перешкоджання формуванню загрубілостей, натоптнів, плюс появі неприємного запаху, а також пом’якшення, захист, антисептичний ефект, усунення відчуття втоми, охолодження й забезпечення свіжості на тривалий час. Справжня знахідка!

Базовий догляд за стопами та п’ятами: ще кілька порад

Щоб не допустити загрубіння шкіри на ногах, появи тріщин на п’ятах, а також, щоб у процесі позбавлення від цих проблем посприяти досягненню бажаних результатів, прийміть до уваги прості, проте важливі рекомендації:

  • слідкуйте за тим, що ви взуваєте. Взуття повинне бути якісним і зручним, виготовленим з натуральних матеріалів, відповідним за розміром. Не має тиснути, підвищувати потовиділення чи створювати надмірне тертя, тим самим провокуючи огрубілості шкіри;
  • перетворіть догляд за стопами ніг на регулярну домашню б’юті-процедуру із застосуванням індивідуально та правильно підібраних косметичних засобів. Щось потрібно робити щодня чи раз-два на тиждень, інше – з періодичністю близько місяця. Однак ваші старання будуть повністю виправдані. Якість результату буде прямо пропорційна до приділеної уваги та докладених зусиль;
  • вирішуючи, як позбутися тріщин на п’ятах в домашніх умовах, будьте обережні із застосовуваними інструментами. Електропилки, груба пемза та інші подібні пристосування – те, з чим часто складно мати справу, не завдаючи шкоди. Потрібно володіти особливими навичками та знаннями стосовно їхнього використання. Вважаємо це завданням для професійних майстрів з педикюру. Вдома бажано використовувати м’яку педикюрну пилку, дрібнопористу пемзу та хороший скраб для ніг;
  • ретельно витирайте ноги після душу, після чого використовуйте спеціальні доглядові засоби для зволоження, відновлення та пом’якшення шкіри ніг;
  • намагайтеся не ходити босоніж невідповідними поверхнями (твердими, піщаними та ін.) і взагалі довго без перепочинків перебувати на ногах. Пам’ятайте, що відпочивати не менш важливо, ніж працювати, виконувати завдання по дому тощо;
  • пийте достатньо води та стежте, щоб у приміщенні, де ви проводите багато часу, була оптимальна вологість;
  • правильно й збалансовано харчуйтеся, аби організм отримував усі необхідні вітаміни та жирні кислоти;
  • тримайте в нормі свою вагу. Це важливо не тільки для стоп, але й для всього тіла, для вашого стану та самопочуття;
  • дбайте про своє здоров’я. Своєчасно лікуйте хвороби, які виникають, а по можливості не допускайте їх появи, здійснюючи профілактику. Позитивний ефект на стопи і весь організм гарантований.

Ми постаралися комплексно підійти до розкриття теми, як позбутися загрубілої шкіри на ногах, тріщин на п’ятах. Сподіваємося, ця стаття буде для вас корисною й допоможе досягти чудових результатів. Однак, якщо ви десь щось не зрозуміли або є сумніви, як, чим, коли краще приводити стопи до ладу, запитуйте про все, що цікавить, у коментарях. Будемо раді допомогти розібратися в питанні до найменших дрібниць.