Подібно до трансформації гардеробу зі зміною сезону, повинен змінюватися й догляд за шкірою. Коли на вулиці тепло та сонячно, слід застосовувати одні косметичні засоби, з приходом холодів – дещо інші.

Взагалі осінньо-зимовий період – не найпростіша пора для шкіри. Перехід із високих температур на низькі, підвищена сирість у дощову погоду, вітряні дні, функціонування систем опалення у приміщеннях, сезонні гормональні коливання, що впливають на обмін речовин – все це є справжнім випробуванням для шкіри. Вона стає сухішою, лущиться, порушуються гідроліпідний баланс і захисний бар’єр, підвищується чутливість, колір обличчя тьмяніє, виникають почервоніння, зневоднення, дискомфорт тощо. Щоб такого уникнути, слід забезпечити правильний щоденний догляд за шкірою восени та взимку, захистити її від різних зовнішніх негативів по максимуму, скоригувавши свою звичну програму догляду.

Тож якщо ви досі думали, що зміна косметики, залежно від сезону – це данина моді або просто маркетинговий хід, тепер знаєте, що все зовсім не так. У різних умовах довкілля важливо застосовувати відмінні засоби для догляду за шкірою. Про особливості турботи про шкірні покриви в осінньо-зимовий період, як найкомфортніше перебудуватися з режиму «літо» на режим «осінь» і як запобігти супутнім проблемам, що провокуються зміною сезону, зараз і поговоримо.

Актуальна косметика для догляду за шкірою, коли на порозі – осінь

Давайте розглянемо, які впливи на шкіру необхідні для її комплексної підтримки восени та взимку, а також дізнаємося, які доглядові засоби вирішують ті чи інші завдання.

Очищення. Один із найважливіших етапів догляду. Літні очищувальні засоби, як правило, більш жорсткі. Взимку слід використовувати м’яку косметику для очищення шкіри, після застосування якої не втрачатиметься необхідний ступінь зволоження.

Правильно підібрати засіб для очищення шкіри – завдання №1. Відразу варто відсунути вбік звичайне мило, яке, як правило, сильно пересушує. Також слід забути про будь-які агресивні очищувальні продукти з великим відсотком етилового спирту в складі. Все, що сушить шкіру, зокрема і матуюча косметика – не варіант очищення для осені-зими. У цей час в шкірі виробляється менше себуму – секрету сальних залоз, головною функцією якого є зволоження із захистом верхніх шарів епідермісу від пересихання. Саме тому очищення має бути м’якшим, з оптимальним (не надмірним!) видаленням шкірного сала та збереженням гідроліпідної захисної мантії.

Бажано користуватися гелем або пінкою для вмивання (підходить для жирної, комбінованої та нормальної шкіри) або ж молочком (найкращий варіант для сухої та чутливої шкіри). При невисоких температурах навколишнього середовища добре показують себе засоби для очищення з кремовою або олійною текстурою. Актуальні й м’яко очищувальні маски.

Знімати макіяж у холоди можна, як і раніше, кремами, оліями, бальзамами та міцелярною водою. Вони ефективно виконують свою роботу, реалізують глибоке очищення пір, при цьому не порушують гідроліпідний баланс.

Лайфхак, або спосіб швидко зорієнтуватися, який засіб для догляду за шкірою, з метою очищення, вибрати для холодних місяців. Якщо шкіра жирна, краще брати продукти, призначені для нормального або комбінованого типу. У той же час, під потреби нормальної шкіри взимку більше підійдуть косметичні засоби для сухого типу.

Обираючи засоби для очищення шкіри, не пропустіть гель для вмивання з гіалуроновою кислотою Mr.SCRUBBER, зволожуючий мус для вмивання Mr.SCRUBBER, а також лінійку наших гідрофільних олій для вмивання та зняття макіяжу WASH ME GENTLY.

Відлущування. Хтось може припустити, що відлущування шкіри взимку загрожує сильним пересушуванням, і не помилиться. Такий ризик не є винятком. Але це не означає, що потрібно зовсім відмовитися від застосування ексфоліантів. Відлущування актуальне цілорічно. Воно інтенсифікує відновлювальні процеси, покращує поглинаючі якості, згладжує рельєф і вирівнює тон шкіри. Просто в холодні місяці засоби для відлущування шкіри обличчя, як і у випадку з очищувальними продуктами, необхідно вибирати менш жорсткі. Так вдається уникнути подразнень та мінімізувати інші негативи.

Частотність проведення процедур та вибір засобів для відлущування залежать від типу шкіри. Наприклад, для сухого типу оптимально використовувати ексфоліанти раз на місяць, для нормального та комбінованого – приблизно кожні десять днів, для жирного – щотижня. Щодо актуальної косметики, то це може бути делікатний скраб для обличчя Soda Scrub Mr.SCRUBBER або пілінг-скатка з молочною кислотою Peel it off Mr.SCRUBBER.

Інтенсивне живлення. Живити шкіру корисними речовинами необхідно завжди, а восени-взимку – поза сумнівами. Поживна косметика, наповнена корисними маслами та вітамінами, у цей час обов’язкова, оскільки здатна подовжувати вашу молодість та привабливість на довгі роки.

У холод доцільно вибирати поживні креми підвищеної жирності. Розгляньте можливість використання вітамінних масок (з віт. А, С, Е). Особливу увагу радимо приділити косметичним продуктам (кремам, маскам і сироваткам) з вітаміном С. Цей інгредієнт, введений у поживні засоби для обличчя, сприяє зміцненню та освітленню шкірних покривів, підтримує синтез колагену, захищає від зовнішніх агресивних впливів. Він допомагає шкірі відновитися після перенесених літніх пошкоджень, спровокованих ультрафіолетом. Робить її тон та текстуру рівномірними, розкриває природне сяйво. Цікава косметика в цьому плані: крем для обличчя Vitamin C Face Cream Mr.SCRUBBER, сироватка для обличчя з вітаміном С Rejuvenating Facial Oil Serum Mr.SCRUBBER та низка інших косметичних продуктів із нашого каталогу.

Тонізування. Восени та взимку шкіру важливо тонізувати, як і навесні-влітку. Єдине, що засоби для різних періодів відрізнятимуться. Якщо в теплі часи чудово показують себе освіжаючі тонери, то в холоді акценти зрушуються на додаткове зволоження й протистояння вологовтратам. Хороший тонік для обличчя сприяє гладкості шкіри і виступає чудовим провідником для сироваток та кремів.

Слідкуйте, аби засіб для зимового тонізування не містив багато спирту. А ось інгредієнти, які бажані: трояндова вода (для сухої, чутливої та нормальної шкіри), лавандова вода (для жирної та комбінованої), олія чайного дерева (для проблемної, з висипаннями). Популярні засоби для тонізування шкіри представлені тут.

Зволоження. Це надважливий догляд за шкірою, особливо восени-взимку, коли ризики сухості, млявості, відчуття стягнутості та зневоднення шкіри зростають максимально.

Які засоби для зволоження прийдуть на допомогу в холоди? Насамперед щоденний зволожуючий крем густішої текстури, порівняно з літнім. Добре, якщо у складі присутні олії (виноградних кісточок, оливкова, ши та інші), а також вітаміни, головним чином, Е. Такий крем не тільки подбає про доставку вологи, а й реалізує необхідне живлення, а ще сформує бар’єр від негативних зовнішніх впливів, передусім від вітру та снігу. Також зверніть увагу на інтенсивно зволожуючі сироватки, збагачені амінокислотами, молочною або гіалуроновою кислотою, колагеном або скваланом. Легко і швидко зволожити суху шкіру допоможуть зволожувальні маски.

Засоби для зволоження шкіри в осінньо-зимовий період широко представлені в нашому каталозі. Можете підібрати потрібні, ознайомившись з описами товарів або проконсультувавшись з менеджером.

Захист від УФ випромінювання. Якщо ви досі цього не знали, то почуйте та запам’ятайте: захищати шкіру від згубного впливу ультрафіолету необхідно завжди, виходячи на вулицю, і не важливо – влітку чи взимку. Так, у зимовий період в похмуру погоду сонячні промені не такі агресивні, але своєї активності вони не втрачають. Вони, як і раніше, провокують ушкодження клітин, передчасне старіння та несуть потенційну небезпеку виникнення раку шкіри.

Відповідно, щоденне нанесення сонцезахисного крему не втрачає актуальності зі зміною сезону. Це може бути окремий SPF-засіб або, наприклад, денний крем із сонцезахисним фактором для обличчя та інших відкритих ділянок тіла (шиї, вух, рук). Відмінність від літніх сонцезахисних продуктів полягає у значенні цього самого сонцезахисного фактора. Якщо влітку переважно слід віддати перевагу високим цифрам, то для зими цілком підійде SPF 15. Виняток – проведення відбілювальної програми. У такому випадку і взимку може актуалізуватися SPF 30, а той SPF 50.

Відбілювання, боротьба з пігментацією. А зараз, власне, і про відбілювальні програми, покликані освітлити шкіру. У другій половині осені, коли сонце стає менш агресивним, час починати боротися з пігментацією. Для цього можна використовувати відбілюючі сироватки та креми. Тут примітна кислотовмісна косметика, наприклад, з молочною або лимонною кислотою. Вона виконує м’яке відлущування та дає необхідне висвітлення. Також на увагу заслуговують креми, маски та сироватки з вітаміном С (наприклад, згадана вище Rejuvenating Facial Oil Serum Mr.SCRUBBER). Вони добре вирівнюють тон і освітлюють пігментацію.

Декілька порад щодо освітлення шкіри:

  • не нехтуйте рекомендованим періодом для серйозних відбілювальних програм (листопад-лютий), позаяк в інший час проблема може тільки посилитися;
  • наносьте засоби для відбілювання шкіри ввечері;
  • перед початком курсу краще проконсультуйтеся з фахівцем (лікарем або косметологом), разом з яким з’ясуйте причини підвищеної пігментації та підберіть косметику, яка підійде саме вам.

Турбота про зону навколо очей. Не варто нехтувати восени-взимку доглядом за ніжною шкірою навколо очей. Якщо влітку ви цей момент упустили, зараз обов’язково потрібно надолужити, щоб забезпечити оптимальну вологість шкіри периорбітальної ділянки у вітряну погоду і, в цілому, подбати про її здоров’я та естетику.

Відповідні патчі під очі не важко підібрати з асортименту продукції Mr.SCRUBBER.

Догляд за губами. Шкіра на губах тонка та ніжна. Вона більше боїться вітру та холодів, ніж інші ділянки обличчя й тіла, і разом з тим найчастіше залишається відкритою. Щоб її захистити, забезпечити збалансовану гідратацію, важливо в осінньо-зимовий період на постійній основі використовувати бальзам для губ. Причому не лише вдень і на вулиці, а й на ніч у приміщенні, коли навіть власне дихання ускладнює проблему сухості.

Догляд за тілом. Думаєте, якщо тіло взимку здебільшого прикрите одягом, то ніякі особливі засоби догляду за тілом не потрібні, адже на ньому ніяк не позначаються холоди? Навпаки, позначаються. Саме забезпечення тепла, за допомогою одягу, провокує різні подразнення. Шкіра прискорено втрачає вологу та естетичний колір. Тому переглянути не лише догляд за обличчям восени та взимку, а й догляд за шкірою тіла – правильне рішення.

Віддавайте перевагу теплому (не гарячому!) душу із застосуванням мийних засобів на олійній або щільній кремовій основі. Після душу використовуйте зволожуючий крем з гіалуроновою кислотою для збереження вологозахисного бар’єру та запобігання сухості. Раз-два на тиждень можна застосовувати м’який скраб для тіла. Добре, якщо зимові доглядові засоби для тіла будуть містити вітаміни, мінерали та олії.

Турбота про шкіру рук. Особливий догляд за руками восени та взимку не менш актуальний. У цей час волога зі шкіри рук виводиться швидше, у зв’яжу із меншою кількістю в ній сальних залоз. Виникає сухість, можуть з’являтися тріщини та свербіж. Щоб подібного не допустити, важливо використовувати зволожуючий крем для рук. Наносити його слід за пів години до виходу надвір.

Замість висновку, або Не косметикою єдиною…

Ми були б не до кінця з вами чесні, якби представили косметичні засоби для догляду за обличчям і тілом як єдине правильне вирішення всіх проблем. Ні, це не так. Правильний догляд за шкірою восени та взимку передбачає не лише застосування відповідної косметики, а й дотримання низки важливих правил. Напевно, багато з переліченого нижче здасться вам елементарним і само собою зрозумілим. Але вважаємо своїм обов’язком про це нагадати у світлі розгляду такої важливої теми:

  • виходячи на вулицю, коли холодно, одягайтеся, відповідно до погоди. Захищайте шию шарфом, а руки – рукавичками. По можливості не підставляйте обличчя сильному вітру. Це питання як загального здоров’я, так і здорового стану й привабливості вашої шкіри;
  • повернувшись в приміщення після перебування на холоді, не біжіть, стрімголов, вмиватися гарячою водою. Це може посилити зневоднення та спровокувати купероз;
  • приймаючи душ та вмиваючись, використовуйте контрастну воду комфортних температур;
  • щоб компенсувати вдома спровоковані опаленням вологовтрати, зволожуйте повітря. Найбільш доцільно поставити зволожувач у тій кімнаті, де ви знаходитесь найчастіше. Оптимальне зволоження повітря в житловому приміщенні – додаткова турбота про вашу шкіру;
  • провітрюйте кімнату. Це також важливо для правильної вологості;
  • пийте воду, чай та інші напої у підвищених обсягах;
  • збалансуйте раціон харчування. Не нехтуйте продуктами, багатими на жирні кислоти, нерафінованими рослинними оліями, сезонними фруктами, овочами тощо;
  • займайтеся спортом. Помірні фізичні навантаження аналогічно добре впливають на стан шкіри.

Як вам здається, чи складний описаний догляд за шкірою восени та взимку? Правда ж, ні? Більшість із цього й так нам усім відомо. Але перед приходом холодів не зайвим було нагадати про основи й розкласти по поличках інформацію про актуальні косметичні засоби.

Сподіваємося, матеріал був для вас корисним. Якщо що, залишайте коментарі. Може, у вас є якісь секрети, як подовжити молодість та красу шкіри, доглядаючи її в осінньо-зимовий період? Будемо вдячні, якщо ви поділитеся з іншими нашими читачами.